Любители на котки - Тема 174

  • 24 474
  • 771
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 39 933
Какво носле само, и очи.

Първото, което видях в Аш на бебешките снимки бяха нослето и ушите.
Отсякох "колко е грозно това" Joy

# 706
  • Мнения: 5 374
Браво!Дано свикне бързо.
Онзи ден гугъл ми припомни снимките ми с Жасмин.

Защо ми изглежда тъжно, това коте? Очите му са ...тъжни. Душичка мила. Дано да я обичат в новия й дом.

# 707
  • Мнения: 7 856
Кардю, без да имам нещо против собственичката на развъдника, явно се грижи добре за животинките, но все пак това е бизнес.
Като знам как предишната котка Лъки (Мъри е тъпичка и за котка), как ни четеше мислите и усещаш всичко, свързано с нея, не се учудвам, че животинката гледа тъжно. Няма начин да не усеща, че ще загуби дома, в който е родена, живяла и е родила котенца (предполагам, че е раждала). Живееш някъде към две котешки години на едно място и по някое време усещаш, че вече не си желана там...
Няма как да е щастлива.
Надявам се, че ще свикне с новия си дом и там ще я обичат и ще се грижат добре за нея и отново ще бъде щастлива.

# 708
  • София
  • Мнения: 39 933
Не е тъжна, по-скоро е стресната от среща с непознат.
На тази снимка не я взимат, даже не е била планирана за взимане. Срещнала е с непознат.

Осиновена е от мой приятел. Ще я гледат добре.

# 709
  • Мнения: 4 381
Не е тъжна.Изплашена беше.Не е ок с много непознати наоколо.Така беше и Сакура.Показвала съм и първата снимка.Чудеха се къде да се наврат, да се скрият 😊
Ирина е много добър човек и се грижи с любов за тях.Те,както и хората си имат характери.Жасмин е по-дръпната.Предид,че имам дете избрах по-нежната котка.
А сега вече,съм влюбена в Сакура.Всеки път,когато я погледна,се чудя как е възможно да има толкова нежно коте Невероятно деликатна е!

# 710
  • Мнения: 10 811
Хей, как сте? Аз пак идвам с един въпрос, ако не прекалявам 😅😳 сега промивах на Сузи раничката с риванол и забелязах някакво леко надуто и зачервено, но не знам имаше ли го вчера, не съм обърнала внимание. Изглежда ли като инфектирано?
Боже, мили Господи! Какво е това?! Тая ветка си мислех, че не е читава, ама тя направо си е оставила ръцете!! Fearful И се чудехме за какво ти е казала да правиш компреси с риванол... Confounded
Значи, казвам ти, 9 женски котки съм кастрирала, така да изглежда рана след кастрация с тия стърчащи конци, не съм виждала! Изгубих дума... Close

# 711
  • Мнения: 1 595
Хей, как сте? Аз пак идвам с един въпрос, ако не прекалявам 😅😳 сега промивах на Сузи раничката с риванол и забелязах някакво леко надуто и зачервено, но не знам имаше ли го вчера, не съм обърнала внимание. Изглежда ли като инфектирано?
Боже, мили Господи! Какво е това?! Тая ветка си мислех, че не е читава, ама тя направо си е оставила ръцете!! Fearful И се чудехме за какво ти е казала да правиш компреси с риванол... Confounded
Значи, казвам ти, 9 женски котки съм кастрирала, така да изглежда рана след кастрация с тия стърчащи конци, не съм виждала! Изгубих дума... Close
Именно, как да не съм притеснена....не знам просто. Дано не се инфектира 😭 Една позната си води там котката на кастрация и се оправи, не знам шева как е изглеждал, но заради нея заведох моята там, май не трябваше. То вече беше ...за съжаление в моя град нямаме много клиники и всички са един дол дренки. Лично съм им сърбала попарата.

# 712
  • Мнения: 10 811
Ето как трябва да изглежда нормална рана след кастрация:



# 713
  • Мнения: 4 381
Море,нали пие антибиотици не би трябвало да има проблем.
Закари също и при двете операции беше със стърчащи конци.Първият път нямаше проблем,но пи 5 дни антибиотик.Сега разреза беше леко надут,о на мен не ми хареса.Оказа се,че се е възпалил и чак сега му изписаха антибиотик.
Идеята ми е да спреш да семобвиняваш.Правиш всичко възможно и според възможностите на мястото.
Аз не съм в БГ/обикновено плюят по бг лекарите/,тук сега ми казаха че случаят на Зак бил интересен и за тях /едва ли е единственото животно с не слязъл тестис/,цялата сага по кастрацията ми излезе  близо 400 евро,но се измъчи и той и аз.Сакура и Фин бяха кастирани в БГ и аз наистина смятам,че там е в пъти по-добре.
Не изпадай в паника само,всичко ще е наред с котката.

# 714
  • Мнения: 1 595
Море,нали пие антибиотици не би трябвало да има проблем.
Закари също и при двете операции беше със стърчащи конци.Първият път нямаше проблем,но пи 5 дни антибиотик.Сега разреза беше леко надут,о на мен не ми хареса.Оказа се,че се е възпалил и чак сега му изписаха антибиотик.
Идеята ми е да спреш да семобвиняваш.Правиш всичко възможно и според възможностите на мястото.
Аз не съм в БГ/обикновено плюят по бг лекарите/,тук сега ми казаха че случаят на Зак бил интересен и за тях /едва ли е единственото животно с не слязъл тестис/,цялата сага по кастрацията ми излезе  близо 400 евро,но се измъчи и той и аз.Сакура и Фин бяха кастирани в БГ и аз наистина смятам,че там е в пъти по-добре.
Не изпадай в паника само,всичко ще е наред с котката.

Да, то като цяло колкото и да са смотани, една кастрация да не могат да направят не ми се вярваше, ако е за някоя сложна операция никога нямаше точно тук да им я оставя, но пък и да не могат да кастрират, пълни негодници. И за капак ми връчи някаква консерва на Роял Канин, без да ме пита искам ли я, 5лв струваше, котката не иска да я види. Ходя по нея с храна на пръста да и се моля да я близне и тя не ще. Сега и сложих малко гранули да си хапне, а онази ми каза 3 дена да и давам само тази консерва. Как не ще я държа да гладува след операция.

# 715
  • Мнения: 4 381
Закари първият път не се храни почти седмица.
Операциите му бяха две тогава.Давах му пауч,за да пробутам антибиотика и обезболяващото.
Не можеше да изяде 1 пауч за 1 ден.
Ако котката ти иска да яде друго,давай й.

# 716
  • Мнения: 71
amy_nka, доколкото виждам на твоите снимки конците са вътрешни, а при котката на Море са външни и ще са за махане след време. При външни конци нещата винаги изглеждат по-страшни и ужасни, така че не е нужна паника. Мен по-скоро ме притеснява промиването с риванол - не виждам каква полза ще има от него, освен да мокри разреза. Аз постоперативни рани винаги обработвам с разреден Хибискръб/Hibiscrub - chlorhexidine gluconate 4%, стига да няма алергия към него (така ме е учил моя вет).

Море, ако много се притесняваш, направи консултация с друг ветеринар - покажи снимката, вместо да водиш котана напред-назад. А иначе си я храни, с каквото ѝ се яде. Ако има апетит, всичко е наред!

# 717
  • Мнения: 10 811
Възпалена е раната. С риванола, от мокрене, по-зле е станала.

Няма такова нещо - с външни, с вътрешни. Шие се и от вътре и от вън. От вън, евентуално, може и да се лепи. Шевът на тази лекарка е, извинявайте, ама не! Все едно някакъв стажант е шил!
Аз наистина не можах да намеря хубави снимки от мрежата, но на тези, дето съм качила, кончето се вижда само в края или се вижда под форма на зиг-заг.
На снимката на Море се виждат като 3 индивидуални шева - боцнала е от тук от там.

Барби, като вет, ако може да каже мнение за шева?

Море, колко струваше кастрацията?

# 718
  • Мнения: 1 595
Да, щом има вет в групата нека сподели мнение моля! 70лв, плюс консервата дето ми набута за 5лв, и антибиотика 80лв. Тая консерва днес я сипах на котките на улицата. И преди това още 30лв, за дето я "лекуваше за Пиометра" стават 110лв. Сега за махането на конците не знам ще иска ли пари. Като питам някакви неща никакво внимание не ми обръщаше, чак ме е яд, че отидох при тая! Ето снимки и от днес.

Последна редакция: нд, 17 юли 2022, 11:14 от Море

# 719
  • Мнения: 71
Възпалена е раната. С риванола, от мокрене, по-зле е станала.

Няма такова нещо - с външни, с вътрешни.Шие се и от вътре и от вън. От вън, евентуално, може и да се лепи. Шевът на тази лекарка е, извинявайте, ама не! Все едно някакъв стажант е шил!
Аз наистина не можах да намеря хубави снимки от мрежата, но на тези, дето съм качила, кончето се вижда само в края или се вижда под форма на зиг-заг.
На снимката на Море се виждат като 3 индивидуални шева - боцнала е от тук от там.

Барби, като вет, ако може да каже мнение за шева?

Море, колко струваше кастрацията?
То е ясно, че се шие и отвътре и отвън. Едните обаче са резорбируеми и си остават вътре, а другите се махат, нали така? Пак повтарям, че има разлика как изглежда с едните и как с другите и няма нужда от чак такава паника.

Общи условия

Активация на акаунт