Мъж не иска да работи...

  • 6 823
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 797
Че то и когато жената се върне на работа, се качва и за нея рискът от трудова злополука.
А дори да не ходи на работа, пак има рискове от не-трудови злополуки (блъсне я кола, удари я ток, нахапе я куче, гръмне газовото котле, падне в хлъзгавата баня и си удари главата... или нещо по-'леко' - счупи се стъклената чаша за вода, изгори се с водата от пастата, олиото в тигана се запали...)

# 61
  • Мнения: 1 007
Е, да, де. Рискът не е само при единия,  независимо от пола.
Иначе за миналата година смъртните случаи при трудови злополуки са 64 мъже срещу 4 жени, при 66 починали родилки, но за последните 10 години.

# 62
  • Мнения: 14 797
Да питам ли колко от трудовите злополуки включват пиян или надрусан работник мъж, данните подходящи ли са за твоята теза?

# 63
  • Мнения: 1 007
Със сигурност всички са били надрусани, пияни, комарджии, а вкъщи само са лежали на дивана и са биели жените си.
Дискусията тръгва в много нелепа посока.
Освен да остана в същия тон и да си успокоя съвестта, че родилките са пушели и са се хранели с джък фууд.

# 64
  • Мнения: 2 638
Познавам САМО няколко семейства, в които грижите ( не само физически, но и културни, духовни, ако щете) за детето/ децата са по равно. Във ВСИЧКИ останали семейства на жената се пада по- голямата част от тях, а има и такива, в които изцяло и само на нея.
 Ама, нали еманципацията е още криво разбрана, та ще я кютаме тей.
 Аз не съм съгласна, че един мъж е наравно с мен- нито той може, каквото аз мога, нито обратното. Не ми харесва още неизбледняващият соц. модел за жената герой на труда, не ща да съм герой, искам на семейството да му е хубаво. Всеки да си поема тежестта, като в НЕПРЕДВИДЕНИ трудни моменти се облягаме един на друг. Непредвидени не е случайна дума, защото в историята от темата тоз мъж е предвидил да създаде проблем от нищото. И аз уча и работя, ама мъжът ми работи два пъти повече, откакто записах, покрива и обезпечава всяка дупка. Да не говорим, че и за дете се борим, то е друга тема.
 Да се обобщя- г-жо, от таз дупка заек няма да изскочи, мъжът не го бива да носи спокойствие в семейството, и изобщо- не го бива за семейство. Приемате, че сте направила грешка и продължавате напред. Успех!

# 65
  • Мнения: 14 797
Със сигурност всички са били надрусани, пияни, комарджии, а вкъщи само са лежали на дивана и са биели жените си.
Дискусията тръгва в много нелепа посока.
Освен да остана в същия тон и да си успокоя съвестта, че родилките са пушели и са се хранели с джък фууд.
Незряло и неприемливо. Освен да си направя логичния извод от реакцийката ти, че тези мъже наистина са били наркомани и пияндурници, и да се зачудя за чий ги даваш за пример.

# 66
  • Мнения: 1 007
Със сигурност всички са били надрусани, пияни, комарджии, а вкъщи само са лежали на дивана и са биели жените си.
Дискусията тръгва в много нелепа посока.
Освен да остана в същия тон и да си успокоя съвестта, че родилките са пушели и са се хранели с джък фууд.
Незряло и неприемливо. Освен да си направя логичния извод от реакцийката ти, че тези мъже наистина са били наркомани и пияндурници, и да се зачудя за чий ги даваш за пример.
РеакциЙката ми беше огледало на посоката, тона и циничните предположения, които даде, така че съм съгласен с оценката, защото е видно за кого се отнася.
Има хора без конфронтация не могат да живеят.
Ако в реалния живот няма с кого...

# 67
  • Мнения: 14 797
Аз не конфронтирам, отбелязвам факти и питам по тях, а ти удобно пропускаш вече поне в трети пост отговор. Ама пък за някой без факти подръка това си е конфронтация, прав си.

# 68
  • Мнения: 1 007
Аз не конфронтирам, отбелязвам факти и питам по тях, а ти удобно пропускаш вече поне в трети пост отговор. Ама пък за някой без факти подръка това си е конфронтация, прав си.
Реално нито един факт нямаше в коментарите ти за разлика от числата в моите, а само доста грозна инсинуация относно жертвите на злополуки.
Но ако толкова те интересува, ще разровя кокалите на жертвите и ще пробвам да разбера колко от тях аджеба са били пияни, та да им прочетем и морални присъди. Посмъртно.
Но това ще е като ми свърши морската почивка, която тепърва започва.

# 69
  • Мнения: 14 797
Всъщност не е грозна инсинуация, иначе щеше да излезеш с други числа. Познавам хора, които ходят на работа въоръжени и пият алкохол. Или шофират и пият. Или окабеляват и пият. ГТ и катаджиите не разполагат с дрегери без причина.
Разбира се, за Пешо потника с бременното шкембе всичките тези неща са в графа тия прости п#-@3@ ли ша ми каат, я да са е#-1-32.

Предлагам да си спестиш следващите инсинуации.

# 70
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 954
Темата придоби застрахователна насоченост Satisfied Неоспоримо е, че мъжете страдат повече от злополуки. Това не е оправдание да не се работи, защото важи и за злополуки у дома 🤨

# 71
  • Мнения: 1 007
Жените също пият, но не съм идиот да търся причината в женската смъртност на работнотомясто или в родилната зала в алкохола.
И да, рискът от злополуки и учението не са причини да не се работи.
Дори и неорганизиран човек като мене успява Simple Smile

# 72
  • Мнения: 4 946
На авторката и съчувствам много. Малко дете, два кредита и мъж вторачил се в себе си.
То хубаво жена да може да се издържа..себе си и детето. Но някои общи решения като кредити като ти виснат, нещата отиват към дъното.
Дано се вразуми мъж ти авторке. И не го коткай. Или се взема в ръце, или огласяш всичко и търсиш решение!

# 73
  • Мнения: 3 250
Какъв ѝ е варианта? Двата кредита, ипотечния на нейно име, детето на две години?
Дали ѝ се полагала издръжка и можело ли да остане в семейното жилище?
Тя семейно жилище няма, с издържането на разходите по детето с издръжката мога да ѝ пожелая успех.
Тъй че не я учете на глупостта да каже на роднините му. Какво като им каже? Каква е тя за тях?

# 74
  • Мнения: 1 325
Нито има начин, нито хапче, което може да накара мързеливия да работи.

Общи условия

Активация на акаунт