2АЕГ "Томас Джеферсън" - Тема 3

  • 43 420
  • 477
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 2 190
При нас (преди 3 години) беше уж с класиране - ама после всички бяха в профилите, които поставиха на първо място.

# 466
  • София
  • Мнения: 7 191
Доколкото ми е известно не е имало случай, в който ученик да не бъде приет по първото си желание за профили.

# 467
  • София
  • Мнения: 1 869
Не подценявайте избора на профили. Мислете за след 2 години - университетите в чужбина искат хорариум от часове по определен предмет, които без профил няма как да се покрият. Това - ако искате да учи в чужбина, за тук не е от значение.
Точно затова се беше насочил синът ми към "Математика и География". Но всички го разубеждавали, било много трудно.  Ще го оставя да поизбистри още малко идеите си и ще поговорим с него.

# 468
  • София
  • Мнения: 418
И при нас предстои този избор. Случвало ли се е някой да не бъде приет в искания профил? Казаха ни да пишем и план Б - втора двойка профили, ако нещо стане и не бъде приет ученика и е в сериозно двоумение какво да бъде план Б.

И при сегашните 12-класници нямаше класиране, който където поиска, там се записа. По някои профили има повече от една група, тоест, удовлетворяват желанията на децата. На практика часовете по профил са на блокове в програмата и няма проблем да се посещават. Математиката е труден профил, да, но преподавателите са добри. Проблем има, ако по принцип се избира този профил от някой, защото ще му трябва, а не е много на ти с предмета. Идва нанагорно Simple Smile За математици не е сложно, но пък им "губело времето", защото не учат математиката, на която ще държат приемните изпити в Бг. Това по цитати от приятели на сина ми. Но то май за всички профили се отнася. Синът ми, понеже няма да кандидатства в чужбина, а с математиката е на "ТЕ!", дори не на Вие, избра профил БЕЛ и история, защото му се отдават и да му било лесно. Сега обмисля все пак да се пробва и в инженерна специалност, все някак щял да преодолее висшите математики Rolling Eyes. Всички стратегии са валидни, ако са промислени навреме.

# 469
  • Мнения: 257
Pisho бихте ли споделили впечатления от профил история и бел. Синът ми е 9 клас и догодина ще избира. Фен е на историята, но не знам дали БЕЛ  няма да му дойде в повече.

# 470
  • София
  • Мнения: 1 869
pisho, благодаря за информацията Flowers Hibiscus И аз се присъединявам към питането на together1. Въобще всякакво инфо ще е полезно, за който и да е профил Hug

# 471
  • Мнения: 215
За трети и четвърти профил ли коментирате? Синът ми ще кандидатства сега и не съм запозната. Бях чела, че във 2АЕГ е различно при избора на профили и има повече опции после за избор. Ще съм благодарна, ако някой може да ми сподели. Може и на лично

Благодаря ❤️

# 472
  • София
  • Мнения: 1 869
toplomliako, да, за профилите след 10.клас става въпрос. И във 2 АЕГ е както и при другите училища - трети и четвърти профил се избират в края на 10.клас. Те са комбинирани по двойки :
БЕЛ и История
Математика и Физика
Математика и География
Математика и ИТ
Биология и Химия
История и География.
Коментирахме на Обществен съвет децата предварително да се запознаят със същността на профилите, родители изказаха готовност за съдействие, ръководството прие радушно идеята и се надяваме от догодина да е факт.
Доколкото разбрах от седмокласната тема, тази година няма да ги има така объркващите кандидат-гимназистите трети и четвърти профил при кандидатстването след 7.клас  - т.е, ще има само " АЕ и Немски език", "АЕ и Испански език" и "АЕ и Руски език".

# 473
  • Мнения: 74
Здравейте! Организират ден на отворените врати, на 2-ри май. Необходимо е попълване на формуляр с име, e-mail, както и времеви отрязък за посещение. Може би е най-добре да отидете, за да усетите училището.
За моя син ще кажа само, че се чувства прекрасно във 2 АЕГ. И отсега се чувства тъжен, че ще трябва да се раздели с учителите си след 2 години Joy
При нас предстои изборът на профили, май ще се избира най-малкото съпротивление....



Благодаря Ви. Тази година няма да успеем за посочената дата, но за догодина ще следим.
Много добре звучи това с учителите. Щом на децата им е мъчно за тях, явно успяват да ги мотивират.

# 474
  • Мнения: 257
А защо не може като в 1 АЕГ  децата да избират смесени профили. Например история и мат. Синът ми има интерес и към двата предмета и все още не може да избере. При условие, че часовете са на блок очевидно е възможно.

# 475
  • София
  • Мнения: 1 869
together 1, ще повдигна въпроса на следващия съвет. В интерес на истината, това ми беше на първо място на предходния такъв, но нещо се отплеснах.

# 476
  • София
  • Мнения: 7 191
Различните училища имат различна политика. Темата с профилите е изключително обширна и за съжаление към момента няма идеален вариант.
В училищата, в които всеки избира свободно от всички профили, се случва в даден випуск да не се събере група за конкретен предмет. Когато този предмет е например физика, това рязко се оказва проблем за прием в някои от най-добрите европейски технически университети, за кандидатстване в които  профил физика във втори гимназиален етап е задължително изискване, та пак има много недоволни.

# 477
  • София
  • Мнения: 3 022
При условие, че часовете са на блок очевидно е възможно.
Щом в други училища има смесени профили значи може да се направи и в 2 АЕГ.Но си го обяснявам с нежелание.Друго си е всичко да върви по утъпкан път,където всичко се знае.Иначе тепърва трябва да се правят графици,да се предвиждат варианти и др. неща кото трябва да се вземат впредвит.
Явно нашите деца няма да ги огрее.

Общи условия

Активация на акаунт