Изтичане на теччност примесена с кръв в 11+6г.с.

  • 639
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 22
Здравейте

Първо искам да напиша, че четох доста статии и търсих и тук подобни теми, но не намерих нищо дори и близко до моя случай. Възможно е да не съм видяла и за това се извинявам, ако от притеснение се повтарям и съм пропуснала такава тема.
Вчера вечерта (26.06.2022г.) , към 18:50h, както си лежах в леглото и четях за едни изпити, изведнъж, без никакви предварителни позиви или признаци, ми изтече малко течност примесена с светлочервена кръв. Искам пак да уточня, че нито ми се пишкаше нито нищо. Стаписах се, станах и видях, че имам малко кръв по чаршафа. Отидох в тоалетната и видях, че цялата ми ежедневна дамска превръзка е в светлочервена кръв, която е  примесена с друга, прозрачна течност. Само се преобух набързо и с мъжа ми отидохме в спешния кабинет на болница Надежда- София. 19:20h вече бяхме в кабинета. 3 сестри и една докторка ме разпитаха и аз им обясних какво е станало, като добавих, че от събота имам малко по- силни болки ниско долу и в кръста, които не отшумяват след употреба на Нош Па, а само леко затъпяват. Болките ги отдавах на факта, че прекарвам повече време или седнала или полулегнала, защото чета за изпити, както споменах по- горе. Казах това на докторката. Прегледаха ме, казаха, че всичко е наред и че даже нямам никаква кръв във влагалището. Наложи се да им покажа бельото си, по което имаше малко изцапано, за да ги уверя, че наистина ми е потекла кръв и то не няколко капки и не тъмнокафява. Усетих ги, че май си мислеха, че преувеличавам заради притеснението си, но не беше така. Не знаех, че трябва да нося със себе си и изцапаната дамска превръзка, за да доказвам казаното от мен, но както и да е. Гледаха, гледаха 3 сестри и една докторка и не видяха нито кръв нито нещо нередно. Тяхното обяснение беше, че, понеже изначално имам леко отлепване, тази област се е напълнила с течност и тя е изтекла. Изписаха ми витамин С, витамин К и Нош Па- то ми го увеличиха от 2 пъти на ден по 2 на 3 пъти на ден по 2, въпреки, че според тях нямало нищо и нямало нужда, но за мое спокойствие... Прибрах се вкъщи и още по пътя усетих, че пак ми потича нещо, но доста по- малко и не се "изля", както беше първия път. Като се прибрах видях, че имам потекла светлочервена кръв примесена с кафява колкото около 1 левче. До сутринта ми изтече още толкова и в момента съм на капки стара кръв само.
Днес сутринта имах час за Биохимичен Скрининг. Гледа ме докторката, разпитва ме, доста подробно огледа всичко, до колкото мога аз да преценя, защото ми е първа бременност и съответно първи такъв преглед. Опитах се да й обясня за снощната случка, но тя ме прекъсна с думите, цитирам: "Всичко е наред. На всички се случва в ранна бременност.". Видях, че не й се слушаше много и спрях да питам. Биохимичния Скрининг не показа никакви отклонения, слава Богу. Всичко било наред, цитирам пак докторката: "...до колкото може да се види в толкова ранна седмица...". След това ми взеха кръв и казаха, че, ако има нещо нередно в кръвните изследвания, щели да ми се обадят. Питаха ме дали имам въпроси, аз не знаех какво още мога да питам, а, честно да си кажа, интересуваше ме само дали бебето е добре и дали е живо. Поплаках доста по време на скрининга, спонтанно, защото се борим от 2008г. за дете и разбирате колко важно е това за мен, както предполагам за всеки бъдещ родител, без значение от кога се правят опитите. Просто го гледах и исках да видя, е мърда и сърцето бие, защото до толкова ми стига акъла да преценя състоянието му без лекар. Сега се моля на Господ всичко да е наред и чакам 06.07.2022г., когато ми е първата женска консултация. Забравих да уточня, че, поне според днешния Биохимиен Скрининг, съм в 11 + 6 г.с.
Въпроса ми към вас е дали някой е преминал през нещо подобно и какво е било развитието. Предварително благодаря за всичко и за отделеното време.Blue Heart

Последна редакция: пн, 27 юни 2022, 13:50 от EmiDacheva

# 1
  • Мнения: 529
На мен това ми се струва доста странно, особено че с кръвта има някаква течност, която не се знае какво е?! Аз също имах розово/кафеникаво зацапване в ранни седмици и веднага ме сложиха на утрогестан и но-шпа, от което премина. Не е имало отлепване, но и на мен ми казаха, че се случва в ранни седмици на бременността. Но в твоята, 11та седмица не е чак толкова ранна. Има ли как да се консултираш още веднъж на частен преглед, специално за това? Иначе бебчето как е, активно ли е на ехографа?

# 2
  • Мнения: 3 597
И за мен е странно , че не са ви направили и тест за изтичане на околоплодните води . Също , че не са ви изписали други лекарства и постоянна почивка . Аз в 12 седмица бях на доста по-силна терапия , а имах по-малко зацапване .
На ваше място бих направила още една консултация , ако оплакванията не преминават вече . Болките , които описвате наподобяват контракции на матката . И това отлепяне щом е старо , не сте ли приемали нещо за него още тогава ?

# 3
  • София
  • Мнения: 22
На мен това ми се струва доста странно, особено че с кръвта има някаква течност, която не се знае какво е?! Аз също имах розово/кафеникаво зацапване в ранни седмици и веднага ме сложиха на утрогестан и но-шпа, от което премина. Не е имало отлепване, но и на мен ми казаха, че се случва в ранни седмици на бременността. Но в твоята, 11та седмица не е чак толкова ранна. Има ли как да се консултираш още веднъж на частен преглед, специално за това? Иначе бебчето как е, активно ли е на ехографа?
Аз слагам Утрогестан 2 пъти на ден по 3 вагинално още от началото. А от около месец пия и Дуфастон 3 пъти на ден по 1, защото за втори път имах кафеникаво зацапване. Веднъж в 6-та г.с. и още веднъж в 8-ма г.с. Но те отминаха за 2-3 дена и бяха само капки. Разбира се, и двата пъти бях в спешния кабинет в Надежда и не установиха нищо нередно, освен отлепването, което било малко. След второто зацапване ми добавиха и Дуфастон, както написах по- горе, плюс Алеракт 2 пъти на ден по 1. И всичко се оправи до случая от вчера. Както вече написах по- горе, на 06.07.2022г., след 1 седмица и 2 дена, съм на първата женска консултация и мисля да изчакам до тогава, имайки предвид, че и днес сутринта, на Биохимичния Сктининг, докторката не видя нищо нередно. Тоест, в разтояние на 12 часа имах 2 прегледа от двама различни лекари, според които проблем нямало, въпреки описаната от мен ситуация. Иначе бебчо е активен и се върти, рита, мърда доста. Вчера и днес, видях и чух и сърчицето. Надявам се наистина да е това, за което ми казаха вчера в спешния кабинет, и да отшуми всичко. В момента имам болки в кръста и леко ми се гади. Особено след като си изпия лекарствата. Кървене няма, има само кафеникави капки леко зацапване, както беше първите 2 пъти. Ако не спре или се влошат болките или който и да е симптом, пак ще отида.
Относно отлепването, по- горе споменах, че са ми изписани допълнителни лекарства. Тест за изтичане на водите не ми е правен, но предполагам, че, ако недай си Боже беше това, от вчера до днес би трябвало да се е отразило пагубно на бебето, и днес сутринта да се види на Биохимичния Скрининг.

Последна редакция: пн, 27 юни 2022, 14:31 от EmiDacheva

# 4
  • Мнения: 1 143
Здравейте, около 6 седмица имах много малко отлепване. Изписаха ми утрогестан и почивка. Мина за няколко дни. Около 12-13 седмица през нощта се събудих от течение, подобно на описаното. В тоалетната изтече доста, дори имаше малка локвичка на плочките... Веднага отидахме на преглед. Там казаха, че дори отлепване нямам. Всичко говореше за здрава стабилна бременност. Моят лекар потвърди това. Каза, че до 16 седмица, когато плацентата почне да произвежда прогестерон, ще се оправи и че може би има малък недостик, за което пак ми изписаха утрогестан. Освен да не ходя на народни танци, друго ограничение не съм имала. Седмици имах много слабо течение и се скъсах да ходя насам-натам и по плажове. На морето също имаше един епизод на по-голямо изтичане, за което посетих лекар там. Тя потвърди същото, което и другите лекари. Около 16 седмица всичко приключи. Резултатът е на 1 и 5 месеца и дивее в къщи.
Тези течения могат и да показват нещо много по-лошо, но ако лекарите не виждат проблем, най-вероятно нещата са ок. Все пак препаръчвам да се ходи при всяка промяна, ако искате и на повече лекари.

# 5
  • София
  • Мнения: 22
Здравейте, около 6 седмица имах много малко отлепване. Изписаха ми утрогестан и почивка. Мина за няколко дни. Около 12-13 седмица през нощта се събудих от течение, подобно на описаното. В тоалетната изтече доста, дори имаше малка локвичка на плочките... Веднага отидахме на преглед. Там казаха, че дори отлепване нямам. Всичко говореше за здрава стабилна бременност. Моят лекар потвърди това. Каза, че до 16 седмица, когато плацентата почне да произвежда прогестерон, ще се оправи и че може би има малък недостик, за което пак ми изписаха утрогестан. Освен да не ходя на народни танци, друго ограничение не съм имала. Седмици имах много слабо течение и се скъсах да ходя насам-натам и по плажове. На морето също имаше един епизод на по-голямо изтичане, за което посетих лекар там. Тя потвърди същото, което и другите лекари. Около 16 седмица всичко приключи. Резултатът е на 1 и 5 месеца и дивее в къщи.
Тези течения могат и да показват нещо много по-лошо, но ако лекарите не виждат проблем, най-вероятно нещата са ок. Все пак препаръчвам да се ходи при всяка промяна, ако искате и на повече лекари.
Благодаря за изчерпателния отговор. Не търся 3-то лекарско мнение, защото в рамките на 12 часа след случката двама различни лекари ме преглеждат подробно (още повече втория преглед беше Биохимичен Скеининг) и казват, че всичко е наред. Задължително ще отида пак и при най- малкото влошаване на който и да е симптом. За сега почти вече не ми капе и имам леки болки ниско долу и малко по- силни, но в никакъв случай нетърпими, в кръста. Моля се всичко да е наистина наред, слушам докторите и си чакам първата женска консултация на 06.07.2022, другата сряда. ❤

# 6
  • Мнения: 6 764
Биохимочен скрининг е изследване при което ви взимат кръв, за да се провери процентен шанс за хромозомни отклонения при плода (синдром на Даун, Едуардс и т. Н.), тоест може би имате предвид фетална морфология? Ако сте минали ехографски преглед и не е видяно нищо притеснително, опциите са 2. Доверяватв се на тази лекарка и спирате да се притеснявате до колкото е възможно като си следвате терапията. Отивате при друг лекар за нов ехографски преглед. Пожелавам ви всичко да е наред. Успех

# 7
  • София
  • Мнения: 22
Биохимочен скрининг е изследване при което ви взимат кръв, за да се провери процентен шанс за хромозомни отклонения при плода (синдром на Даун, Едуардс и т. Н.), тоест може би имате предвид фетална морфология? Ако сте минали ехографски преглед и не е видяно нищо притеснително, опциите са 2. Доверяватв се на тази лекарка и спирате да се притеснявате до колкото е възможно като си следвате терапията. Отивате при друг лекар за нов ехографски преглед. Пожелавам ви всичко да е наред. Успех
До колкото съм чела и са ми обяснили 2 майки минали скоро през Биохимичен Скрининг, а и до колкото мога да споделя от опита си от днес сутринта с това изследване, Биохимичния Скриниг е така наречената ранна фетална морфология. Да, имаше преглед на ехограф и то много подробен, с продължителност около 30 минути. След това ми взеха и кръв, разбира се. Докторката видя всичко, чу всичко и каза, като заключение, че много й харесва това, което вижда, до колкото може да се види в толкова ранна седмица. Причината да се въздържам от трети преглед на ехограф е, че и вчера вечерта в спешния кабинет друга, различна докторка ми каза същото. А там отидох специално за въпросния проблем. И там прегледа с ехограф продължи около 10 минути, без да включвам разпита преди и след това. Тоест, в рамките на 12 часа ми се събират два прегледа от двама различни лекари. За сега симптомите ми затихват, и, като чели, да не урочасам нещата, съм по- добре. Както написах по- горе, на 06.07.2022г сряда съм на първата си женска консултация. Което е след една седмица и един ден. За това, ако дай Боже всичко е наред и нямам влошаване на нито един симптом, не виждам причина да търся трети лекар. Дано да няма нищо и действително всичко да е наред, в което никога няма как да бъдем 100% сигурни дори и да отида при 4 доктора, но, ако недай си Боже има някаква промяна в лоша посока, пак ще дойда в Надежда. Имам доверие на лекарите тук. Целта на подробно описания пост от мен е просто да разбера дали и други майки са преминали през същото и какво е било развитието. Силно се надявам да се наредят възможно най- добре нещата 🥰

# 8
  • Мнения: 529
Всички ви желаем успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 13 125
На мен пък ми се е случвало при втората бременност да получа кървене от влагалището. Спукан капиляр или разранявате при поставяне на Утрогестана. Още повече, че имам т.нар. раничка на шийката на матката. Точно такова рязко протичане, което реално е с неголямо количество кръв, но примесено със секрет и със самото лекарство. В матката тогава нямаше никаква кръв. Няколко пъти изкървих точно по описания начин. Нямаше никакво отражение върху бременността.
При третата пък си кървях всеки месец около датата за начало на цикъла. Необяснимо защо. Също нямаше отражение върху бебето.
Разбира се, добре е да се търси причина, защото не е нормално. При другите бременности не съм имала кървене, нито дори зацапване.

# 10
  • Мнения: 771
Четири пъти съм имала зацапване в различни седмици, като веднъж беше направо кръв червена. Последният път беше в 17 г.с. Никога не се откри проблем. Докторите ми казаха, че в 90% от случаите е така. Влизам в 9ти месец сега.
Пожелавам Ви успех! Мислете позитивно!

# 11
  • Мнения: 1 281
На мен също ми се случвало при втората бременност изтичане на кръв по сходен на описания начин. Аз даже няма никакви други усещания. Казаха, че няма нищо и май ме оставиха за наблюдение един ден. Изписаха ми магнезий, сигурно и нещо друго -  не помня.
Това беше към трети четвърти месец и излязох болничен. Нямаше други проблеми, освен леки контракции, които успокоявах с магнезия.
Лека бременност и не се притеснявай!

Общи условия

Активация на акаунт