Подготовка за малкия човек - тема 19

  • 29 193
  • 766
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 885
Мъфинче, колко е голямо детето? Аз имам спомен, че е доста малко, за да се върти по корем.

# 46
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 780
Мъфинче, дъщеря ми е на почти 7 м и от няколко седмици спи на една страна, като се завърта сама, а от 10 дни и по корем. Твоето бебе е прекалено малко да се завърти само по корем. След 5ти месец започват да се въртят по корем сами, а на сън малко по-късно.

# 47
  • Мнения: 491
На месец и 10 дни е. Просто като гледам как се върти напречно и наобратно, както съм я сложила и се замислих за по корем да не се обърне някак си.

# 48
  • Мнения: 2 161
На месец и 10 дни е. Просто като гледам как се върти напречно и наобратно, както съм я сложила и се замислих за по корем да не се обърне някак си.

Преди 3-ти месец няма да се обърне.

# 49
  • Германия
  • Мнения: 3 433
Може да се завърти по корем ако е сложено да спи настани. Ако спи по гръб, както се препоръчва, е абсурд за едномесечно бебе да се върти като описаното.

И не че това има значение за вашите бебета, само за моето, но дъщеря ми от новородено спеше по корем, така ѝ беше удобно, така спеше по-спокойно. В смисъл само по себе си спането по корем не е нещо страшно, но да, крие опасности. Но бебето в никакъв случай не трябва лежи по-корем в гнезда, върху меки одеала и завивки, в които може да забучи глава така че да не може да се освободи или да си обърни главичката. Аз за себе си си бях преценила, че бебето може да спи по корем, но не бих го препоръчала на някой друг.

# 50
  • Мнения: 1 259
Момичета аз имам едно чудене- по всички препоръки за безопасен сън бебчето трябва да е по гръб, ок... но защо в болницата масово  ги слагат настрани, бях и на специален курс за  грижи за бебето и там пак ми казаха настрани и даже подпряно с пелена. Нещо се обърках, аз си бях  с нагласата, че трябва само по гръб?

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 19:44 от mexicana___

# 51
  • Мнения: 444
И аз 2 деца отгледах така в началото- оставях ги настрани ту на едната страна, ту на другата като внимавах за ушенцето да не е запретнато. Така ме научиха в болницата, така правех. Спокойно ми беше, когато връщаше мляко, защото е настрани и не се задавя. Сега с бебе 3 все повече чета, че се отрича този начин и ще трябва да свикна. Сигурно ще ми е странно в началото…
Като го оставиш по гръб, ако тръгне да връща мляко, какво правим… не се ли задавя?

# 52
  • София
  • Мнения: 771
Това е превенция при деца с рефлукс и изобщо при връщане на мляко. Да изтече млякото отстани, а не да се дави.

Аз го оставях настрани всеки път, когато заспи преди да се оригне.
По препоръка на педиатърката му. Знам, че се отрича, но ми беше много по-спокойно,отколкото да дебна кога ще върне мляко.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 19:50 от a.n.d.r.e

# 53
  • Мнения: 302
Всъщност не е проблем оставянето настрани, ако и откъм гръбчето и откъм коремчето има опора, която не позволява бебето да се обърне по коремче. Виждам, че се продават такива опори. Иначе - по гръбче с глава, обърната настрани.

# 54
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 780
Дъщеря ми спеше по-спокойно настрани, затова така я слагах. Тя си се обръщаше по гръб сама след 2ри месец. По корем трудно да падне, ръцете отпред им пречат. В момента сама се върти на една страна, гушва се и заспива. По някое време се обръща по корем и продължава да спи. Но тя е по-голяма, може да си навдигне главата и да се повдигне на ръце. По корем е спала само върху мен, когато я мъчеха коликите.

# 55
  • Мнения: 2 585
Момичета, имам един пакет от тези памперси, който няма да използвам. Моето бебче е 3600 грама. Макар да се водат 2-5кг на него са му малки. Отворих пакета и съм взела само един памперс да пробвам. Общо са 80 броя. Ако някоя мама ги иска бих могла да ги изпратя по Спиди.

# 56
  • Мнения: 626
Може да се завърти по корем ако е сложено да спи настани. Ако спи по гръб, както се препоръчва, е абсурд за едномесечно бебе да се върти като описаното.


Моето бебе на 5 дни се въртеше настрани и заставаше напречно на кошарата, която беше с наклон. Като имат колики се превиват от тях и въпреки че са поставени по гръб при заспиване, може да ги намериш как ли не. Да се преобърнат до корем надали, но аз лично не съм виждала да се събуди в позата, я която е заспал.

# 57
  • Мнения: 1 825
Аз се и притеснявам, когато спи в нейното си легло, да не се обърне по корем. В гнездото изобщо не се обръща никак, ама в нейното легло - заспива по един начин, като се събудя е обратно на така, както съм я сложила. Или пък напречно.

Съветите от мамо спи ми се са да се оставя както му е удобно, ако само се е завъртяло в тази поза бебчето, има бебчета си спят от начало по корем, а щом толкова малко може да се върти евала, моята успя на 4++ да се завърти сама от гръб към корем и то още не може да освободи ръчичката. Та оставяйте някой така нямат и колики и спят по спокойно. А без гнездото при вас? Както казах моята спи 2-3 ч при нас, е тя се присламчва към мен/цица Joy и не ми е удобно ама тя спи.

# 58
  • Мнения: 1 804
Всъщност не е проблем оставянето настрани, ако и откъм гръбчето и откъм коремчето има опора, която не позволява бебето да се обърне по коремче. Виждам, че се продават такива опори. Иначе - по гръбче с глава, обърната настрани.

Ако не се лъжа и за тазобедрените стави е по-добре по гръб.

# 59
  • Мнения: 1 825
Абсолютно не се препоръчва настрани заради тазобедрениете, ортопедите казват бебето трябва да спи с крака като жабка. А и при задавяне ако е ба гръб и главата на страни изтича много лесно виждала съм я. А ако е на страни цялото тяло остава и е хранопровода който не му работи добре клапата и може да задуши бебчо... да не дава Господ! И при мен в болницата я носиха по -гръб.

Общи условия

Активация на акаунт