Подготовка за малкия човек - тема 19

  • 29 146
  • 766
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 139
Списък ще направя може би средата на септември, когато ще минат семейни занимания, морфологии, прегледи... не от суеверие, просто искам да ми е супер щастливо и спокойно, когато го правя Simple Smile Ще пазарувам чак около бебемания, черен петък и коледни намаления. Ще си набележа и конкретни линкове. С дрехите изобщо няма да бързаме, въпреки че знаем пола с някаква сигурност. Аз нямам намерение да купувам нито розово, нито синьо, де, просто ще изчакам като видим на къде ще тръгне като размер.
Имаме купени само
- Матраче, че беше намалено в Айко.
- Овлажнител за въздух, който не е точно купен, ММ имаше точки за изразходване, които изтичат и взе това. И да не влезе в употреба няма да ме е яд, ще го подаря.
- И видеофон, за който имах намерение да си направя проучване, ама миличкия каза, че "на Прайм беше намален и много много хубав и картината е супер! И има блутут и Уайфай! И съм го проучил!" Simple Smile Как да му разваля кефа Simple Smile

# 541
  • Мнения: 1 195
Списък ще направя може би средата на септември, когато ще минат семейни занимания, морфологии, прегледи... не от суеверие, просто искам да ми е супер щастливо и спокойно, когато го правя Simple Smile Ще пазарувам чак около бебемания, черен петък и коледни намаления. Ще си набележа и конкретни линкове. С дрехите изобщо няма да бързаме, въпреки че знаем пола с някаква сигурност. Аз нямам намерение да купувам нито розово, нито синьо, де, просто ще изчакам като видим на къде ще тръгне като размер.
Имаме купени само
- Матраче, че беше намалено в Айко.
- Овлажнител за въздух, който не е точно купен, ММ имаше точки за изразходване, които изтичат и взе това. И да не влезе в употреба няма да ме е яд, ще го подаря.
- И видеофон, за който имах намерение да си направя проучване, ама миличкия каза, че "на Прайм беше намален и много много хубав и картината е супер! И има блутут и Уайфай! И съм го проучил!" Simple Smile Как да му разваля кефа Simple Smile

Може ли модел/линк към видеофона?

# 542
  • София
  • Мнения: 1 034
Чудя се дали да вземем wifi камера или видеофон.. знам, че обхвата на видеофона може да е малък, а ние сме в къща и не искам като излизам на двора да се губи връзката. Какво е предимството на видеофона?

# 543
  • Мнения: 5 139
https://www.amazon.de/gp/product/B07K7HPCVJ/ref=ppx_yo_dt_b_asin … ie=UTF8&psc=1
Ей го Simple Smile Ъм.. ок не знам това какво се води. Камера е и може да предава звук. За мен е видео и phone в едно Blush съжалявам, ако съм подвела с куцата си терминология.

За мен ценното е, че може да има приложение и след това, има известие при движение, т.е. няма фанатично да си гледам телефона през 20секунди, когато съм навън и не е лимитирано откъм брой свързани устройства - и аз, и ММ можем да наблюдаваме, ако сме навън.

# 544
  • Мнения: 491
Ние купихме като влязох в 8-ми месец големите покупки като легло, скрин, повивалник и количка. Като влязох в 9-ти месец купихме дрешките, козметиката и разни други джаджи. Не съм особено суеверна, но предпочитах да съм по към края на бременността.

# 545
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Juicy pigeon, “ако въобще успееш да кърмиш”, помпа изобщо няма да ти трябва. Обаче поработи над нагласата си, за да ти се получат нещата 😉

# 546
  • Мнения: 6 876
Моето бебе е януарче. Количка купихме септември, основият пазар беше около черен петък. Много неща купих много изгодно, доволна бях.

# 547
  • Мнения: 1 195
Juicy pigeon, “ако въобще успееш да кърмиш”, помпа изобщо няма да ти трябва. Обаче поработи над нагласата си, за да ти се получат нещата 😉

Оо аз съм си нагласена да кърмя, няма да се отказвам лесно, просто всичко се случва.

# 548
  • Мнения: 1 990
Освен нагласата, аз бих допълнила и подготовка, че по нашите болници освен да ти попречат на добрия старт, друго не знам... Книгата на Хедра и лекциите на Ася Демирева много ще помогнат за това Simple Smile

# 549
  • Мнения: 174
Момичета, може ли да ми кажете кои размери пелени са най-ползвани ? Защото съм си взела много красив муселинов плат и се чудя на какви размери да го направя. Платът е 160/100. Една приятелка ми даде съвет да си взема и плат Ранфорс, защото е чист памук и пак от същия магазин ( който споделих по-горе ) си харесах. Имат уникални десени, аз не се бях сетила за това. Така хем имаш мнооого по-голям избор, хем е в пъти по-евтино и реално доколкото знам в началото трябват само чаршафчета, а обикновено комплектите вървят в няколко части и няма смисъл. Харесала съм си 5 десена - общо за 40 лева, от които ще си направя 5 чаршафа за кошарата и още толкова за количката ( за количката просто защото ще ми остане много плат, а не искам толкова чаршафи и все еднакви ). За списъка - аз си направих миналата седмица и смятам, че е много полезно и много по-лесно така - вече съм си набелязала доста неща и съм махнала също, както и се избягва да се купят много дрешки от един размер, просто защото са ми харесали - знам, че като си стигна бройката, която съм решила, ромпъри примерно от този размер и спирам. В 20г.с. съм. Взела съм няколко дрешки и такива дребни неща - чорапки, шапки, ръкавички, каквото ми е харесало. Набелязала съм някои от по-големите неща и може би по-нататък ще ги вземем. Засега сме с пол момиче - другата седмица ми е втората фетална. Дано не го сменят, че вече имам много красиви розови неща 😅 Но разбира се най-важно е всичко да е наред 🫶🏼 Ако трябва, ще ги подаря, имам на кого.

# 550
  • София
  • Мнения: 771
SunshineSt, би ли споделила, от физическия магазин ли пазарува или от сайта им plat.bg? Купувала съм ранфорс от тях онлайн, уших си чаршафчета. Според сайта им не предлагат муселин, нито пък има кой знае какво разнообразие от детски десени в другите категории памук. За това любопитствам. Иначе 60х60 са ми най-универсални.

# 551
  • Мнения: 302
Вярно е, че в сайта им няма муселин, но вчера свекито ми купи от физическия им магазин - много е мекичък и приятен на пипане. Идете на място.

SunshineSt, би ли споделила, от физическия магазин ли пазарува или от сайта им plat.bg? Купувала съм ранфорс от тях онлайн, уших си чаршафчета. Според сайта им не предлагат муселин, нито пък има кой знае какво разнообразие от детски десени в другите категории памук. За това любопитствам. Иначе 60х60 са ми най-универсални.

# 552
  • Мнения: 174
SunshineSt, би ли споделила, от физическия магазин ли пазарува или от сайта им plat.bg? Купувала съм ранфорс от тях онлайн, уших си чаршафчета. Според сайта им не предлагат муселин, нито пък има кой знае какво разнообразие от детски десени в другите категории памук. За това любопитствам. Иначе 60х60 са ми най-универсални.

Здравей 🌸 От физическия магазин. Там има много голям избор. Всички снимки, които виждаш в страницата във ФБ. Днес погледнах сайта. Там имат много малко неща. Ако живееш в София, по-добре отиди на място. Стига се лесно и с метро. Мерси за размера. Бяха ми казали 120х120 и днес като се замислих колко е това ми се стори огромно 😅 и мислех нещо 90х90 или 80х80 , 30х40, за 60х60 не се бях сетила 😁 искам да ги ползвам за различни неща и може би различни размери трябва да си направя. За чаршафи харесах няколко. Качвам някои от  тях. Има и за момченца много подходящи.

За пелени бях си взела тези на бонбоните и лимоните:

# 553
  • София
  • Мнения: 771
Благодаря ти! Оказа се, че този магазин го знам. Grinning Сивите звездички ги комбинирах с бухалчета аз. 120х120 е много голямо за новородено бебе. И за 10 месечно е голямо. Най-много 90х90. И 40х40 за намятане на рамо след хранене и разнасяне. В началото по-малките ми вървяха повече. С една дума: импровизирай Grinning

# 554
  • Мнения: 765
Бархетни платове ако има в този магазин  също би било много удобно за чаршафче може би. Аз имам бархетен спален комплект за нашата спалня и ми е най-любимият през зимата.

Нещо съвсем се обърках от толкова видове - бархетни, муселинови, тензухени 🤯
Сега кои бяха за след къпане?

Иначе относно покупките - аз може би до 7ми месец изобщо нито разглеждах вманиачено, нито се задълбочавах, нито проучвах и проверявах, както следователно и не купувах. След това изведнъж ми дойде много в повече, още не съм съвсем ориентирана за всичко и не съм проучила много неща, а времето си тече и искам всичко да купя и подготвя до около 2 седмици.

ПП. Само количката купихме към 5ти месец, защото беше на промоция.

ПП2. Ако сте с първо дете, не разбирате почти нищо, капризни и искате да изпипвате всичко и премисляте, и гледате по 100 000 пъти - не правете моята грешка да се бавите 😀

Общи условия

Активация на акаунт