Задържане - 37+3 седмица

  • 2 816
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, мами!
Първа бременност ми е, в момента съм в 37+3 седмица, бебчо тежи 2900 и всичко около него е наред. След 5-тия месец започнаха подготвителните контракции и постепенно се увеличаваха. В 34 седмица АГ-то прецени да ме изпрати за няколко дни в болница за задържане на плода, заради втвърдяването на матката. След 3 дни Кормагнезин и Ношпа, положението се успокои, но не напълно. Преди 3 дни отново ме изпратиха в болница за задържане и отново съм на Кормагнезин, но сякаш не ми действа. Имам си контракции, както обикновено, всички ми повтарят, че трябвало поне още седмица-две да понося бебето, че било малко. Отделна е работата, че в болниците не ми обръщат особено внимание. Два пъти вече ми биха кортикостероиди за дробчето на бебето. АГ казва, че плацентата е остаряла, а бебето качва кг много бавно(за 2 седмици 100гр). Хем казват "трябва да излиза", хем "да постои още седмица - две". Вече не знам кого да слушам, болниците хич не ми понасят, не спя, не ям и се чувствам много слаба, точно когато не трябва.  Посъветвайте ме, били ли сте в подобно положение. Извинявам се за дългата тема. Благодаря!

Последна редакция: пт, 25 ное 2022, 23:34 от titich

# 1
  • София
  • Мнения: 22 944
Аз не мога да кажа, че съм специалист, но кг на бебето са добри, в 9 м сте, не разбирам, ако има проблем, защо трябва да рискувате и да чакате.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Родих дъщеря ми в 37+3, в тази седмица бебето е напълно доносено и няма никакъв проблем.
Подготвителните контракции са нещо нормално и нямат общо с родилните. С двете бременности си ги имах през цялото време. С подготвителни контракции спокойно можеш да си откараш до термин.
Не виждам никаква причина за паника и хоспитализации, (особено за задържане на подготвителни контракции в 9 месец???) , в 9тия месец можеш да родиш по всяко време и е напълно нормално и безопасно.

# 3
  • Мнения: 6 764
След като сте 37 г.с и при остаряла плацента не виждам защо трява да задържате. Колкото и грозно да звучи, да не би да искат просто още някоя пътека да източат? Би следвало да спрат с магнезия и да оставят нещата на естествения им ход. Аз също бях с много контракции и чакахме 37 г. с. Следа това вече спрях магнезия. Успех ви желая, бързо и леко раждане и здраво бебче!

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
И аз си го помислих това за пътеките, но не го написах. Просто отвсякъдв така изглеждат нещата. Няма никаква логика да се спират подготвителни контракции в 9ти месец. Ако беше за секцио, нямаше да я пеят тази песен.
В по- ранните месеци лежането за задържане също звучи като да е по същата схема, т.к. авторката не пише за разкритие, скъсена шийка и т.н.
Общо взето с подготвителни контракции може и да се преноси.

# 5
  • Мнения: 3 730
Аз родих в 37г.с. +2 дни напълно здраво дете, което вече е 3 годишна госпожица. Тя си беше голямо бебе. Роди се 3.850кг.
Защо трябва да лежите за задържане в 9-ти месец? Ако бяхте за секцио, тогава нямаше да има проблем да го направят 14 дни по-рано, без значение колко кг е бебето. То не се знае и колко правилно го измерват изобщо.

# 6
  • Мнения: 2
И аз си го помислих това за пътеките, но не го написах. Просто отвсякъдв така изглеждат нещата. Няма никаква логика да се спират подготвителни контракции в 9ти месец. Ако беше за секцио, нямаше да я пеят тази песен.
В по- ранните месеци лежането за задържане също звучи като да е по същата схема, т.к. авторката не пише за разкритие, скъсена шийка и т.н.
Общо взето с подготвителни контракции може и да се преноси.

Разкритие нямам, шийката е скъсена. По думите на лекарите бебето е много ниско в таза.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Ами, нормално е да е ниско, все пак си близо до термин.
Леко раждане желая и здраво бебче 😊

# 8
  • Мнения: 6 148
Пътечки си точат вероятно, иначе е странно толкова гимнастики за доносено бебе, та чак и кортикостероиди. 2900 си е доста добре.

# 9
  • Мнения: 911
За бебчето не се тревожете изобщо.
Аз преди 2 г. И 4 месеца вече родих второто си дете 16 дни преди термин..
Всичко започна с падане на прословутата тапа, много бързо дойдоха регулярни контракции и бебо се роди нормално.
Беше малко по- малък (3.160 кг) от батко си(3.500 кг) при раждането, но пък веднага изплака,  т.е. излезе със плач😄
И всичко беше нормално .
Никой не ми и споменавал,  че е рано и т.н.
А с баткото имах много подобен сценарий на вашия..
То и с двамата де , имах контракции от 5 месец.
 Но с първото ми беше непознато, "страшно", притеснено ....и съм била и на инжекции и на системи.
 Е АГ все ми се смееше ,вече в 9- я месец...
Че тези дето много се "глезят"( в прав текс казано), според нея...накрая ще преноса.
Родих първия ми син 7 дни преди термин.
Все ми повтаряше, че е малко бебе, но при моите въпроси, какво,  как  , защо ..казваше
- Няма нищо притеснително,всичко е наред,
нормални пропорции са това, ти не можеш да родиш по- голямо бебе, дребна си и т.н.
2 седмици преди да родя ми го измери 2.700 кг.
А пък той, както казах 3,500 сг/ 51 см.се роди..
С второто бях по- курназ...
Имах си контракции,  пиех си магнезия и покрай баткото премина много бързо бременността 🙂
Не го мисли бебо .
Поговори честно и открито с АГ и кажи , че искаш да оставите нещата да се развиват както си им е редът всъщност..
Успех и здраво бебче..
Пожелавам това да бъде най- вълшебната Коледа за Вас и вашето семейство 🙂
Весели празници и дано всичко е наред.

Последна редакция: сб, 26 ное 2022, 17:18 от Sofi_to

# 10
  • София
  • Мнения: 1 250
И двете ми деца са родени в 37 + няколко дни. ПЪрвото, защото бях рискова бременност и в края вече не наддаваше добре. Роди се 2640..сега е госпожица на 11, висока 149 см, хаха. С малкия пък паднах в банята и доктора реши да не рискува и да чакаме още 1 седмица, та се роди в 37+5 дни...също около 2700.
Желая Ви успешно раждане и здраво бебче на финала, който явно е близо! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 163
Родих сина ми в 37+4 ,тежеше 2,940 и 47 см.Живея в Англия и ни изписаха на следващия ден.Всичко си беше напълно нормално.Бяха ме стреснали,че е много малък на ехографа ,но килограмите са си доста добре за 17 дни по-рано роден.Имах Бракстъни от 30-та седмица ,всеки ден по минимум 20 .Бях се изтормозила много,но финала беше хубав.Сега е на годинка и е здраво бебче! Не виждам повод да се притесняваш!

# 12
  • Мнения: 210
Здравейте!
С второто ми дете имах подготвителни контракции от 5-и месец. Бяха поне по 50 на ден. В седми месец два пъти ходих до спешен кабинет, защото контракциите зачестиха - през 3 минути. Слагаха ми инжекция с но-шпа и се прибирах вкъщи. При мен бракстън хикс контракциите не доведоха дори до скъсяване на шийката, така че изчакахме раждането да тръгне - роди се 5 дена преди термин.
При вас , обаче, има остаряла плацента. Мислили ли сте да потърсите второ мнение?
2900гр не ми се струват малко...
Първото ми дете се роди на термин 2600 (сега е на 7 - живо и здраво миньонче).

# 13
  • Мнения: 327
Здравейте. Аз също родих моето бебче във 37 г.с. 3000 , преди три месеца. Тя се роди 20 дни преди термин. Без никакъв проблем. Детенцето се адаптира добре, изплака веднага и всичко беше наред. Аз също имах доста проблемна бременост с контракции от 4 месец и постелен режим до денят на ряждането . Не се тревожете, бъдете спокойна , съберете се и се настройте за най-прекрясният ден в живота ви. Желая ви леко раждане и щастлив, пухкав финал .

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Работата е, че авторката въобще не е тръгнала да ражда🤦‍♀️

Общи условия

Активация на акаунт