Ще имам близнаци! Тема с продължение 39

  • 43 761
  • 948
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 845
Хаха… хареса ми това название-вярно са си пиранки. Така са ми изсмукали силите още сега,че не мога да се позная..
Мерси много,Дели 🙏🏼

# 541
  • Мнения: 907
Аз имах такива болки долу горе тези седмици, като имах газове. Явно газовете преминаваха през таза и болката беше яко, смазваща за секунди.

# 542
  • Мнения: 747
Моля мамите, които са вече родили близнаци, са споделят как е минало раждането. Бременна съм в 5-ти месец и вече започвам да се замислям за това.

# 543
  • София
  • Мнения: 7 491
При мен беше спешно секцио в 33гс. След 3 седмици лежане в болница заради скъсена шийка, едната девойка реши да излезе с шут и ми изтекоха водите. Бебетата се родиха по около 2кг, бяха 10 дни в кувьози, като почнаха да се хранят добре и стигнаха кила за изписване, се прибрахме вкъщи. Сега са големи щури момичета на почти 3г.

Харесай си болница с добра неонатология и докато дойде време за раждането се радвай на бременността.

# 544
  • Мнения: 861
При мен беше планирано секцио в 35гс, поради спиране на растежа на едното бебче. Раждането мина доста леко, както и моето възстановяване. Децата бяха в кувьози 1 месец, но бях спокойна, доколкото е възможно, понеже имах доверие в лекарите. Бях си избрала болницата още при инвитрото, с най-високо ниво неонатология. Така че подкрепям съвета за навременен избор на болница и лекар, за да си възможно най-спокойна.

# 545
  • Мнения: 747
mona11, в коя болница раждахте?

# 546
  • Мнения: 2 145
Аз родих секцио в 37+1 гс, момче и момиче. Момичето се роди малко 1,860кг, а момчето 2,690 кг. Поради спиране на растежа на момичето, влязох в болница 9 дни преди секциото. Една нощ момичето беше в кувиоз, после в термо легла. Заради прекаран ковид по време на бременността имаха инфекция и се наложи, да им вливат антибиотик. Мен ме изписаха 4-5 дни след раждане, момчето го изписаха 7 дни след раждане, а момичето 14 дни след раждането, трябваше да качи малко килограми, като направи 2 кг, я изписаха и нея.
Иначе в 27г.с ми се скъси шийката много, заради контракции, след прекарания ковид и ми сложиха пръстен-песар, с него добутах до края... 7 дни след секциото ходих да пазарувам, бързо се възстанових. Родих в Надежда!

# 547
  • Мнения: 1 715
Аз родих в 35+2 .В 30 седмица ме приеха в болница с болни в бъбрека , тъй като девойката го беше сплескала.Та така се установи и , че имам родилни контракции които не усещам.Рязко се скъси шийката и седмица по-късно ми вложиха песар.Закачиха ме на системи Гинипрал и със много зор устисках до 35 седмица.Иначе плановото секцио беше запланувано за 7 дни по-късно , но тоновете на момичето почваха да падат.Тя се роди 2,300 , той се роди 3 кг.
Не са били в кувиоз нито на термо легла.Бяха на антибиотик заради прекарана инфекция и 5 дни след раждането до бяха у дома.
Успех!🍀
Родих в болница надежда , там се следих и имах пълно доверие на екипа.Също така имат най-високо ниво на неонатология.

# 548
  • Мнения: 861
mona11, в коя болница раждахте?
Надежда🙂

# 549
  • Мнения: 2 523
Спешно секцио в 36гс поради разкритие, след 10 седмици лежане за задържане.
Родиха се 2100 и 1970гр. Стояха 1 вечер в термолегло. Всичко мина наред като се има в предвид колко рано можеше да се родят.

# 550
  • Мнения: 907
Родих спешно секцио в 37г.с., изтекоха ми водите, имах 2 серклажа за премахване. От започналите контракции имах чувството, че ще ми се скъса шийката, но всичко мина благополучно след 9 месеца лежане. Момчето се роди 2.940кг, а момичето 2.250кг. Изписаха ни на 5-тия ден и тримата.

# 551
  • Мнения: 958
Раждането ми беше най-приятната част от цялата бременност😄 Планово секцио в 36+3, едното момиче беше 2700, другото-2500. Целия ми престой в операционната, заедно с поставянето на упойката, беше 20 минути. Изписаха на всички на петия ден. Първите 2 дни ми вливаха системи за обезболяване, после минахме на инжекции, за вкъщи ми дадоха свещички, които така и не се наложи да ползвам. Имаше си го дискомфорта, но бих казала, че доста бързо се възстанових след секциото и вкъщи можех сама да си гледам децата.

# 552
  • Мнения: 1 845
Момичета, имали ли сте серклаж и кой и кога ви го направи?
Опасявам,че рано рано ще ми се наложи,защото съм в 11 гс и ми премериха шийката едва 31-32 мм😰

# 553
  • София
  • Мнения: 7 491
Аз бях без серклаж. Като се скъси шийката, и песар не можеше да се сложи. За серклаж хвалят Христов в Надежда, но не е единствената опция. Моя приятелка беше със серклаж при Вецев, всичко беше наред.

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 22:06 от delisardeli

# 554
  • Мнения: 2 145
На мен ми се скъси шийката в 27 гс (18мм) и ми сложиха пръстен песар, изкарах с него до плановото секцио 37+1гс


Момичета, имали ли сте серклаж и кой и кога ви го направи?
Опасявам,че рано рано ще ми се наложи,защото съм в 11 гс и ми премериха шийката едва 31-32 мм😰

Последна редакция: нд, 11 юни 2023, 01:40 от Lizi:) :)

Общи условия

Активация на акаунт