Ще имам близнаци! Тема с продължение 39

  • 44 527
  • 948
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 754
И аз бях с песар , сложиха го 31 седмица + банки гинипрал.Но за серклаж най-добър е Христов в Надежда.Много мои близки бяха при него , както и като лежах в болницата много жени бяха за него.С някои ди поддържам контакт и си родиха износени и здрави бебенца.Успех!🍀

# 556
  • Мнения: 1 845
Мили мамчета,
Позволявахте ли си да пътувате с кола и самолет за по 2-3 часа? В събота сме на сватба на 150 км от София по магистрала само,но ще си поседя 10 часа седнала и се чудя дали има риск-в 12 гс съм.
Също и в края на 13та имаме резервирана почивка със самолет за 2 часа и нещо ме хваща страх.
Вие пътувахте ли в тези седмици?

# 557
  • Мнения: 306
На мен Вецев ми беше забранил. Разреши ми след 14 г.с, но аз така и не смея да пътувам. За мен не си заслужава рискът.

# 558
  • Мнения: 890
Мили мамчета,
Позволявахте ли си да пътувате с кола и самолет за по 2-3 часа? В събота сме на сватба на 150 км от София по магистрала само,но ще си поседя 10 часа седнала и се чудя дали има риск-в 12 гс съм.
Също и в края на 13та имаме резервирана почивка със самолет за 2 часа и нещо ме хваща страх.
Вие пътувахте ли в тези седмици?
Аз лично изобщо не пътувах, дори отмених лятната почивка, понеже трябваше повече да лежа, но бях по-късна седмица и бебетата вече натежаваха. Ако лекарят позволява и се чувстваш добре, пътувай. Ако ще ти е по- спокойно да не пътуваш, недей.

# 559
  • София
  • Мнения: 7 512
Аз с кола пътувах 3-4-5м. Почти всеки уикенд ходехме някъде на разходка на зелено, ходех по малко и лежах в хамак с голям кеф. Само гледах по-свободни дрехи за колата, че като седнех дънките за бременни стягаха. Има и специални удължители за колан за бременни.

# 560
  • Мнения: 908
Аз не рискувах, но и имах вече контракции по това време, отделно ми беше лошо по цял ден.

# 561
  • Мнения: 156
Избягвах да пътувам. Пътувала съм само по 1 път в месеца по 400 км в двете посоки за преглед в София, иначе още в 8г.с лежах за задържане и от тогава пътувах с повишено внимание, а освен това след 6 месец вече получавах и доста контракции по време на път. За мен не си струва риска.

# 562
  • Мнения: 1 406
Аз пък всеки ден пътувах по 80-100 км до раб ми място и обратно. Отделно миткахме из Бг в някои съботи недели.  И на почивка на море ходихме два пъти. (но не със самолет, с кола)...
Само да вметна, около началото на втория месец (вече не помня седмици Joy, смятайте си ги...) прокървих, имах отлепване и си полежах месец. Като приключи лежането с разрешение от следващия ме лекар ходих на море ( забрани ми много къпане. Само малко каза, да не вземеш да тренираш Joy, че аз тренирах преди да забременея.  Та така... След морето се върнах на работа и пак всеки ден пътуване...до края на 7 месец. Включително и в един сняг дълбок качвах един не много висок връх....
После ми каза да се спра. До средата на 8 месец ходен и на йога ( след 3 след лежането стартирах). Родих в 36+2.
Така, че мило момиче, попитай следящия те лекар в какво състояние си ти и какво можеш да правиш. Той ще прецени.

# 563
  • Мнения: 22
Здравейте! Да се запиша и аз в темата Simple Smile Бременна съм в 6-та седмица след инвитро. Вчера бях на преглед, видяха се два ембриона със сърдечна дейност, отговарящи на седмицата. Обаче забравих да питам еднояйчни или двуяйчни са. Трансфера ми беше на 2 бластоциста. Вчера при показването на двата ембриона гинеколожката каза: " ето го сака, ето го единия ембрион ето го и другия..". Останах с впечатление, че са в един плоден сак. Ще прикача снимка, някой ако може да я разгадае, че аз не успях. Simple Smile След две седмици пак съм на преглед, тогава ще я попитам, но сега мисля само за това Simple Smile

# 564
  • Мнения: 1 754
Здравейте! Да се запиша и аз в темата Simple Smile Бременна съм в 6-та седмица след инвитро. Вчера бях на преглед, видяха се два ембриона със сърдечна дейност, отговарящи на седмицата. Обаче забравих да питам еднояйчни или двуяйчни са. Трансфера ми беше на 2 бластоциста. Вчера при показването на двата ембриона гинеколожката каза: " ето го сака, ето го единия ембрион ето го и другия..". Останах с впечатление, че са в един плоден сак. Ще прикача снимка, някой ако може да я разгадае, че аз не успях. Simple Smile След две седмици пак съм на преглед, тогава ще я попитам, но сега мисля само за това Simple Smile


Щом са в един сак би трябвало да са еднояйчни , така мисля аз.

# 565
  • Мнения: 156
Здравейте. Едното ми дете през деня спи много неспокойно- постоянно мята ръце, крака, глава, върти се и като изпусне биберона се разревава, а като и го дам се унася и така на всеки 5 минути... През нощта е малко по-добре. Скоро ще направят 4месеца. Пуснах пост и във фейсбук, където една мама ми написа, че неспокойният сън може да се касае за липса на калций. Споделих на педиатърката за съня и ми каза само "Ами може да е от стомах", но друго не спомена. Някой правил ли е изследване на нивото на калция при толкова малко бебе и всъщност дали наистина е възможно неспокойният сън да се дължи на ниски или недостатъчни нива на калций?

# 566
  • София
  • Мнения: 7 512
Едното от нашите момичета спеше много неспокойно, имаше и колики много. Повиването на ръчичките и метода на д-р Карп ни спасиха. Израсна го този проблем, със захранването коликите се разредиха и постепенно изчезнаха.

# 567
  • Мнения: 2 440
Аз да ви попитам за захранването в тази тема  пнеже мисля, че в друга няма да получа разбиране в предвид,  че съм против да давам ягоди още в 8-ят месец примерно.

Моите момчета навършиха годинка...как лети времето.
Черпя ви виртуално 🎂🥂

Та..почнах да ги захранвам към 6 месец от раждането, но явно се оказа рано. Съчета се с никнене та зъби и стана мазало.
Единият направи атопичен дерматит, а другия проака кървави жилки с кръв и по метода на изключването гастрото отсъди- непоносимост към лактозата. Малкият мина на безлактозно мляко и се оправи. Още е на него, но вече му давам сирене. За сега не е правил реакция.

Забавих захранването внимавах какво давам.

Искам да ги запиша на държавната кухня, но се оказа, че вече е електронно купуването на купони и не мога да ги запиша на първа група, защото вече са на една годинка ( въпреки, че обясних, че по термин, годинката им е чак август месец и съответно са назаде със захранванет). Системата не позволява...

Към днешна дата трябва  да въведа
Краве масло
Прясно мляко
Кисело мляко
Извара
Белтък на яйце

Това забелязах в продуктите на втора група.
В какъв ред да давам и по колко в началото и след кой ден се смята за въведен?
Жълтъка доста го въвеждах заради дерматита на големият.

# 568
  • Мнения: 1 754
Лично аз въведох цяло яйце като направих печени филийки .. като пържените с яйце , но на фурна.
Маслото го въведох с кус-кус.
С извара им правех десерти , като добавях плодове , мед( след годинката ) .
Прясно мляко започнаха да пият малко след годинката, но за да го въведа , слагах в крем супичка по малко .
Киселото мляко си им го давах чисто , или добавях овесени ядки , сладко от боровинки например .. и то си става като плодове млекце.
Всяко изброено го броях за въведено ако до 3-4 ден не даде реакция.
Между тях изчаквах пак 2-3 дни.
Например ако нещо съм го дала в понеделник .. и до четвъртък няма реакция.
Следващия понеделник въвеждам другото .
Това го правех с цел , ако въведа нещо ново и недай си Боже проявят реакция , в уикендите поне в нашия град не винаги лекарите се отзовават на повиквания.Та така.Успех и смело!🥰

# 569
  • Мнения: 2 440
Marbella, много благодаря за куража.
Най-вероятно се притеснявам напразво , но заради фал старта съм на тръни. Но добра идея ми давате Simple Smile.
А те моите поне са яжни  не отказват храна.
Даже през нощта се будят през 3-4 часа за АМ

Общи условия

Активация на акаунт