Ще имам близнаци! Тема с продължение 39

  • 45 373
  • 948
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 7 540
Джой, аз много смело и безпроблемно ги захраних, та не мога да дам съвет в твоя случай. Макар че на дребното зъбите започнаха да излизат чак след годината, та й беше трудно да дъвче. Масло започнах с кашите и зеленчуковите пюрета (мазното са калории), месата и яйцето даже избързах, защото много гладнееха, трябваше им протеин. Като заместиш достатъчно като брой и калории хранения, ще спрат да се будят за хранене нощем.

# 571
  • Мнения: 2 465
Delisardeli, те само през  нощта хапват АМ.
Заместила съм им всичките хранения през деня, защото на кутията им АМ е отбелязано 2
хранения с АМ.
Май се примирявам, че това ставане през 3 часа ще е докато пият мляко 😅

# 572
  • Мнения: 2 810
Joy, и аз по-смело ги захраних, както са писали, пробвам и така.

Млякото  през нощта не можеш ли да го изместиш денем и полека-лека да се научат да не търсят храна нощем.
Не знам, мисълта ми е, че вече ще стават все по-възприемчиви към света, ще обработват емоции, повече движение през деня и за теб ще е трудно и мляко да им бъркаш по нощите.
Аз им го давам преди сън, нищо, че са вечеряли 2-3часа преди това, ще си карат така като гледам до две годишни, като ритуал им е и си го търсят.
Сега с дългия ден заспиват вечер към 23:00,  към 18:30 - 19:00 вечерят и ги изкарвам на двора да им улегне храната и избият енергия,  в 22-22:30 млякото след баня и заспиват в поза шезлонг на столчетата за хранене.

Така ще си караме пък ние със столчетата още. На обяд едното го слагам в кошарата и заспива там, другото не иска в легло и спи в шезлонг поза в хола и само дебне, ако няма човек до него - не спи. Момчето от Спиди, където разнася пратки ми сподели, че у тях едното дете е ползвало шезлонг за сън до 2 години. У нас натам отива също
Вечер - баня, облечени за сън сядат на столчетата, пият си млякото, накланям  позата и така заспиват, нося към леглата. Имаше период към 9 месечни си лягаха по леглата, но беше за кратко

Цяло яйце обичат намачкано с малко авокадо, стрит ръжен сухар, за вкус сирене, соля ако няма сол,  понякога и нахут, малко вода да стане спойка на гъста каша. Има дни това им е вечерята и връчвам по резен краставица накрая

# 573
  • Мнения: 2 465
Какво ли не пробвах да махна поне едно ядене, ТЦК 😃
Вдигат блока във въздуха докато не си го получат.
Пробвах да давам вода, не става.
Пробвах постепенно да намалям, щяха мен да изядат.
Сега с риск да превъртя....хахаха ставам по 6 пъти, защото преди като станеше единият до 30, 40 мин става и другият та ги хранех на веднъж.
Та от две седмици ставам по 6 пъти и тази вечер за първи път след като ядоха мляко в 22ч после единият в 01.00ч, другият 01.40ч се събудиха чаааааааааааак в 6.00ч . Това за мен да имам повече от 3 часа сън на куп не се е случвало откакто ми тръгна кърмата 😂

# 574
  • София
  • Мнения: 7 540
Пробвай да разредиш АМ с повече вода. Ако не намаляват интервалите на събуждане, значи просто е навик.

Какво ти е последното хранене преди сън?

# 575
  • Мнения: 2 465
Към 19.30ч зеленчуково пюре или супа със сухар и според зависи кога са готови да спят към 20.30ч-21.00ч  мляко 7л / 240 мл

# 576
  • Мнения: 1 821
А на каква възраст са?
Нашите на година вече вечеряха и след това не давах мляко.
Вечеряха около 19-19:30 и заспиваха към 21 ч.
Като гледах да изяждат поне 180-200 грама

# 577
  • Мнения: 2 465
Годинка направиха преди месец, иначе по термин са август.
Единият се роди 1490, другият 2170  и ми казаха, че за захранване и имунизация да се водя по коригираната възраст до годинката.
Имаше период в които  си лягаха без мляко, но  не беше толкова дълъг деня и откакто махнаха третото спане през деня си лягат по-късно.
Ядът и те толкова 190-200гр наобед също толкова като грамаж. Между храненията давах плодови пюрета. сега вече пресни сезонни плодове.

# 578
  • Мнения: 907
Ами моите са на 2г и 6м и си търсят мляко за десерт след вечеря. Опитах да го махна, но не си го дават🙂

# 579
  • София
  • Мнения: 7 540
Моите девойки все още пият мляко преди лягане, само че обикновено. Не виждам причина да им го спирам. Само че повече от 150мл не давам, иначе ще се напишкат.

Джой, добави някакъв протеин и мазно във вечерята, тоз зеленчук доникъде не е. И им вземи Ам за над годинка (ако не си).
Коригираната възраст има значение до годинката (освен за ваксините) , после вече се наваксва.

# 580
  • Мнения: 2 465
Още утре ще взема за над 12м АМ
Не смеех да давам месце вечер да не им стане тежко. Но щом може и това ще пробвам

Ето Ооо с рев се събуди големият. Стана пи мляко и не заспа, та чак в 04.15ч се предаде.
Такова чудо.
Звучи като за зъби , но пръцка.

Последна редакция: вт, 11 юли 2023, 08:57 от Joy Joy

# 581
  • Мнения: 2 810
Joy, варива кога им даваш -  леща, боб, грах, нахут...
Моите вечер ядат варива, боба и грахта  все още го смилам и претривам през цедка заради люспите. Грах много обичат - задушавам на котлона за две хапвания с морков и лук.
Червената леща става много бързо, пак като яхния на котлона - олио, лук, настърган морков,  наситнена чушка, тиквичка... Не слагам много вода, а да стане по- гъсто и така си хапват + малко сухарче ги засища
Нахут дъвчат още щом отворя кутия, привлича ги формата. Лидълския не е лош, добре сварен и едър. Меля го и със зехтин, сирене... каквото имам в хладилника добавям за вкус

Преди 4-5 месеца, на вашата възраст в момента давах без сухари, но вече троша за засищане. След вечеря ядат домати и краставици, като мисирчета чакат и кълцат


 Съдейки по моите, като почнат да ходят и станат по-стабилни в стъпките се изморяват и ако няма никнещ зъб или нещо да преработват от деня, спят без пробуждания.

# 582
  • Мнения: 2 465
Варива и вечер и на обяд давам. Леща червена за сега само, булгур (турски, че този който е българският си е грухана пшеница за опело и не ми е вкусен за манджа) зелен боб но от купено пюре, грах. Не съм се сещала за нахут ще взема. Сухар давам и домашен хляб си правим и умират за коричка.
Дадох веднъж, два краставица . Харесаха я, но ми казаха, че е за по-късна възраст и спрях да им давам. Хем имаме домашни...
Като каза преживявания. Нощес докато се мъчеше да заспи между 01.30ч -4.00ч  махаше насън.
Дано тази вечер спим всички спокойни

И друго да се оплача като съм почнала. По-силният хапе малкият, но не със злоба, а защото го сърбят зъбите. Обяснявам, размахвам пръст, показвам градинката, но мине не мине и го натисне пак Sad

# 583
  • Мнения: 907
След време ще почнат да се хапят и със злоба, поне моите са така😀 Караници и бой се редуват с милувки и целувки.

# 584
  • Мнения: 2 465
За сега си се търсят и заиграват ....дано се размине до колкото може боя и злобата.

Общи условия

Активация на акаунт