Ще имам близнаци! Тема с продължение 39

  • 44 707
  • 948
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 150
Здравей, благодаря.

Ще може ли контакт на диетолога ви, за да си запиша час и да направим план. Иначе с ендокринолога сме се разбрали да се видим в 8 седмица тоест след две седмици. Като тя все още не знае, че съм с близнаци. Вчера гинеколога ми назначи доста изследвания които покриват това което ми назначава принципно ендокринолога и като отида след две седмици тъкмо ще ги види.

Поздравления, Тартюф! ❤ Ще се справиш, не се съмнявай в това! 😘🍀
Страховете ти са напълно нормални, всички ги имаме в една или друга степен. В момента съм в 16 гс с близнаци, преди 2 години също като теб бях с инсулинова резистентност. Веднъж месечно се консултирам с ендокринолога си и веднъж на 2 месеца с диетолога си, за да държим нещата под контрол. Всеки месец си пускам изследване на кръвна захар + TSH. Желая ти успех! ❤❤❤

# 886
  • Мнения: 257
Тартюф, ето тук можеш да видиш координатите на моя диетолог - принципно той е в Плевен, но прави и онлайн консултации при нужда, тъй че можеш да се обърнеш към него, ако решиш: https://www.dr-dimitrov.eu/

# 887
  • Мнения: 150
Много благодаря Ивчони,
Ще се свържа с него. Аз съм от София ще му звънна да се разберем.

quote author=Ivchoni link=topic=1460585.msg47637887#msg47637887 date=1708415932]
Тартюф, ето тук можеш да видиш координатите на моя диетолог - принципно той е в Плевен, но прави и онлайн консултации при нужда, тъй че можеш да се обърнеш към него, ако решиш: https://www.dr-dimitrov.eu/
[/quote]

# 888
  • Мнения: 2 851
Здравейте,момичета.
Ако сакчетата са две отделни, това означава ли,че близнаците ще бъдат двуяйчни? По кое се съди...

# 889
  • Мнения: 178
Здравейте,момичета.
Ако сакчетата са две отделни, това означава ли,че близнаците ще бъдат двуяйчни? По кое се съди...

Да, мойте са такива Gemini. Двуяйчни 🤗

# 890
  • Мнения: 5 482
Моите са с два отделни сака и две отделни плаценти - двуяйчни.

# 891
  • Мнения: 178
Здравейте,момичета.
Ако сакчетата са две отделни, това означава ли,че близнаците ще бъдат двуяйчни? По кое се съди...

Да, мойте са такива Gemini- Di-Di. Двуяйчни 🤗

# 892
  • Мнения: 150
Здравейте пак съм аз, някоя от вас имала ли е кръвотечение в началото. Аз съм в 7 гс утре влизам в 8 гс и ме приеха в майчин дом имах кръвоизлив без да се разбере от какво е. Няма отлепване и двете бебета имат пулс, няма хематом, няма полип на шийката. Просто се случвало ми казаха. Сега ми слагат инжекции нош па, утрогестан 3х2 през устата и през 2 дни прегнил мускулно. Този кръвоизлив съвпадна с датата на цикъла, което като го казах ми казаха, че нямало значение.

# 893
  • Мнения: 1 653
Здравейте пак съм аз, някоя от вас имала ли е кръвотечение в началото. Аз съм в 7 гс утре влизам в 8 гс и ме приеха в майчин дом имах кръвоизлив без да се разбере от какво е. Няма отлепване и двете бебета имат пулс, няма хематом, няма полип на шийката. Просто се случвало ми казаха. Сега ми слагат инжекции нош па, утрогестан 3х2 през устата и през 2 дни прегнил мускулно. Този кръвоизлив съвпадна с датата на цикъла, което като го казах ми казаха, че нямало значение.

Да, при мен последващ ефект от натрупване на кръворазреждащи: клексан, аспирин и чай от липа. Никакви отвари и чайове в началото!

# 894
  • София
  • Мнения: 7 520
При мен имаше прицапване при всяко намаляване на прогестерона, до около 14гс.

# 895
  • Мнения: 150
Аз също съм с кръворазреждащи всеки ден си бия оксапар 0.4 което турското и е като клексан. И питах дали не е от тях, не ми дадоха отговор. Сега съм ги спряла. Но казаха че ще ги почна пак щом спре кървенето. Някаква идея за добър хематолог, тъй като имам тромбофилия, тук казаха че не съм рисков фактор, но щом съм с инвитро задължително трябва да се бият. Иначе липа  също пих като се сетя но само един ден една чаша чай.

quote author=Mama2288 link=topic=1460585.msg47697877#msg47697877 date=1709544058]
Здравейте пак съм аз, някоя от вас имала ли е кръвотечение в началото. Аз съм в 7 гс утре влизам в 8 гс и ме приеха в майчин дом имах кръвоизлив без да се разбере от какво е. Няма отлепване и двете бебета имат пулс, няма хематом, няма полип на шийката. Просто се случвало ми казаха. Сега ми слагат инжекции нош па, утрогестан 3х2 през устата и през 2 дни прегнил мускулно. Този кръвоизлив съвпадна с датата на цикъла, което като го казах ми казаха, че нямало значение.

Да, при мен последващ ефект от натрупване на кръворазреждащи: клексан, аспирин и чай от липа. Никакви отвари и чайове в началото!
[/quote]

# 896
  • Мнения: 1 653
Тартюф, нека се включат по-запознати мами, аз нямам тромбофилия.

Определено ти идва в повече кръворазреждането според мен, щом няма нищо друго като индикация и как се развива бременността. Но как да се промени терапията, най-добре специалист с опит да каже. В Майчин дом си в добри ръце.

Аз пък съм при Вецев, той също има много опит с близнаци от инвитро. Горе долу каквото ми каза, това и стана, овладяхме положението. На мен тогава ми назначи лежане, ставане само до тоалетна, Кринон гел вагинално първоначално веднага 1 апликатор и същата вечер още един, след това до свършване на опаковката по един вечер; Алеракт 3х1, и още магне Б6. Нацяло спряхме всички кръворазреждащи. Струва си да минеш на много почивка, дори след като те изпишат. Аз си лежах във всеки възможен момент, макар че продължих да работя от вкъщи.

Успокой се, на доста жени се случва, но бебетата са си напълно ок. 💚

# 897
  • София
  • Мнения: 7 520
И аз съм с тромбофилия, и бях при Вецев, успоредно се следях при Паскалева и при фетален АГ. Аспирин протекта го спрях още в 5гс, защото беше излишен. Клексан имах до 2 седмици след раждането, Паскалева искаше да ми го увеличи, Вецев и феталния бяха против.

Тартюф, виж темата за тромбофилия, там има координати на хематолози, вкл. и онлайн можеш да се консултираш. Успех!

# 898
  • Мнения: 916
От кръворазреждащите препарати е. Спирате ги за няколко дена, докато спре кръвотечението и после пак ги почвате, та чааак до след раждането. Помня как ги мразех тези инжекции, ставах на буци по корем , крака и ръце (там ММ ми ги биеше). Това обаче беше лесната част. След раждането става трудното, но и наааааай-прекрасното в живота. Така че мили момичета, въоръжете се с търпение и това ще отмине.

# 899
  • Мнения: 138
Аз през цялото време съм на клексан, но като включих аспирин прокървих.
Повече не смятам да продължавам с аспирини, само на инжекции.

Общи условия

Активация на акаунт