Ще имам близнаци! Тема с продължение 39

  • 45 712
  • 948
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 763
Аз раждах в Майчин дом и не съжалявам за решението. Не всеки може да си позволи частна болница, а и не виждам какво повече ще получа там, при положение, че са затрупани от работа.

# 871
  • Мнения: 194
Здравейте. Очаквам близнаци Gemini в 15г.с съм. Исках да Ви попитам, тези който вече са родили, бихте ли споделили опита си? Имахте ли възможност за нормално раждане или в повечето случай се препоръчва секцио?
Колко време протече ако беше нормално?
Аз съм с риск от преекламсия, та пийвам всяка вечер 150мг. Аспирин.
И на последно място, бихте ли качили снимки на тези дървени легълца и евентуално какви матрачета сте сложили?
Аз все се колебая за този избор, тъй като ми казаха, че е важно да се вижда бебето, а при дървените легълца не съм сигурна как е... Simple Smile
Живот и здраве ще раждам в Германия, живеем тук
Благодаря Ви, и Ви желая всичко най-добро Simple Smile !!!!

# 872
  • Мнения: 150
Здравейте. Очаквам близнаци Gemini в 15г.с съм. Исках да Ви попитам, тези който вече са родили, бихте ли споделили опита си? Имахте ли възможност за нормално раждане или в повечето случай се препоръчва секцио?
Колко време протече ако беше нормално?
Аз съм с риск от преекламсия, та пийвам всяка вечер 150мг. Аспирин.
И на последно място, бихте ли качили снимки на тези дървени легълца и евентуално какви матрачета сте сложили?
Аз все се колебая за този избор, тъй като ми казаха, че е важно да се вижда бебето, а при дървените легълца не съм сигурна как е... Simple Smile
Живот и здраве ще раждам в Германия, живеем тук
Благодаря Ви, и Ви желая всичко най-добро Simple Smile !!!!

Здравейте, какви близнаци очаквате еднояйчни или двуяйчни? Къде се следите в Германия

# 873
  • Мнения: 194
Здравейте. Очаквам близнаци Gemini в 15г.с съм. Исках да Ви попитам, тези който вече са родили, бихте ли споделили опита си? Имахте ли възможност за нормално раждане или в повечето случай се препоръчва секцио?
Колко време протече ако беше нормално?
Аз съм с риск от преекламсия, та пийвам всяка вечер 150мг. Аспирин.
И на последно място, бихте ли качили снимки на тези дървени легълца и евентуално какви матрачета сте сложили?
Аз все се колебая за този избор, тъй като ми казаха, че е важно да се вижда бебето, а при дървените легълца не съм сигурна как е... Simple Smile
Живот и здраве ще раждам в Германия, живеем тук
Благодаря Ви, и Ви желая всичко най-добро Simple Smile !!!!

Здравейте, какви близнаци очаквате еднояйчни или двуяйчни? Къде се следите в Германия
Двуяйчни. Живея близо до Марбург.
Ходя при моят гинеколог, който е за моят окръг. А, на първият голям скрининг за ФМ бях в Униклиникум Марбург, както и там направихме пренатест и изследвания за преекламсия. А вие?

# 874
  • Мнения: 150
Здравейте. Очаквам близнаци Gemini в 15г.с съм. Исках да Ви попитам, тези който вече са родили, бихте ли споделили опита си? Имахте ли възможност за нормално раждане или в повечето случай се препоръчва секцио?
Колко време протече ако беше нормално?
Аз съм с риск от преекламсия, та пийвам всяка вечер 150мг. Аспирин.
И на последно място, бихте ли качили снимки на тези дървени легълца и евентуално какви матрачета сте сложили?
Аз все се колебая за този избор, тъй като ми казаха, че е важно да се вижда бебето, а при дървените легълца не съм сигурна как е... Simple Smile
Живот и здраве ще раждам в Германия, живеем тук
Благодаря Ви, и Ви желая всичко най-добро Simple Smile !!!!

Здравейте, какви близнаци очаквате еднояйчни или двуяйчни? Къде се следите в Германия
Двуяйчни. Живея близо до Марбург.
Ходя при моят гинеколог, който е за моят окръг. А, на първият голям скрининг за ФМ бях в Униклиникум Марбург, както и там направихме пренатест и изследвания за преекламсия. А вие?
Аз съм се следя в Мюнхен. Също с близнаци. Ще поеме ли касата при вас пренатест или не ви го направиха?

# 875
  • Мнения: 194
Здравейте. Очаквам близнаци Gemini в 15г.с съм. Исках да Ви попитам, тези който вече са родили, бихте ли споделили опита си? Имахте ли възможност за нормално раждане или в повечето случай се препоръчва секцио?
Колко време протече ако беше нормално?
Аз съм с риск от преекламсия, та пийвам всяка вечер 150мг. Аспирин.
И на последно място, бихте ли качили снимки на тези дървени легълца и евентуално какви матрачета сте сложили?
Аз все се колебая за този избор, тъй като ми казаха, че е важно да се вижда бебето, а при дървените легълца не съм сигурна как е... Simple Smile
Живот и здраве ще раждам в Германия, живеем тук
Благодаря Ви, и Ви желая всичко най-добро Simple Smile !!!!

Здравейте, какви близнаци очаквате еднояйчни или двуяйчни? Къде се следите в Германия
Двуяйчни. Живея близо до Марбург.
Ходя при моят гинеколог, който е за моят окръг. А, на първият голям скрининг за ФМ бях в Униклиникум Марбург, както и там направихме пренатест и изследвания за преекламсия. А вие?
Аз съм се следя в Мюнхен. Също с близнаци. Ще поеме ли касата при вас пренатест или не ви го направиха?

Да. Задължително, мен не ме питаха дали искам пренатест. Обясниха ми, че двуплодната бременност е рискова и поради тази причина искат да направят пренатест за да видят генетиката. Тринзомии 18,13,21, мисля че бяха.
Ако, желаете да разберете пола и не могат да Ви го кажат на скрининга, то може да си платите 17.90Е беше тук за да го разберете, когато Ви взимат кръв за пренатеста... Лекарката каза, че може да се разбере само за едното бебе, но забелязах на документа има нарисувани (един или два пола), така че да..Както и ми взеха кръв за преекламсия, защото при бременни с близнаци риска е 10-15% по-голям , както и при слаби жени-както съм й аз.
Вие в коя седмица сте? Какви са близнаците?На колко сте години? Ще се радвам да ми отговорите Simple Smile  Можем да подържаме връзка и на лични и да сме си полезни в реда на мисли, че сте в Германия Simple Smile

# 876
  • Мнения: 763
Здравейте, може ли да споделите вашите близнаци като бебета в една стая ли са спали? Моите се будят един друг нон стоп и вече се видяхме в чудо - единият го изкарваме в другата стая докато го приспим, че е рев до небесата.

# 877
  • Мнения: 938
Точно поради тази причина, аз ги разделих. В началото спяхме всички в една стая, докато ги кърмех, обаче 1 като се събуди посред нощ и всички се събуждахме. Не можехме да се наспиваме с баща им, затова се принудихме да ги разделим, едното с мен, другото с него. Така спим и до сега. Поне всеки обслужва само едно дете и можем да спим, докато спи и то.

# 878
  • Мнения: 969
Винаги са спели в една стая и никога не са си пречили. Като бебета не помня да са се будили една друга. Имало е изключения, разделяме ги, когато едната е болна примерно и цяла вечер следим температури. Естествено, че е важно бебетата ( и не само) да имат пълноценен сън, но не знам до каква степен пък трябва да се разделят, не е ли по добре ако могат да си свикнат заедно?

# 879
  • София
  • Мнения: 7 546
Като бебета бяха заедно, после на половин година ги разделихме, после преди да тръгнат на ясла пак ги събрахме заедно. Сега имат всякакви периоди - и заедно, и поотделно - всяка с по 1 от нас. След обяд е абсурд да заспят заедно, вечер става, но трудно. Когато са в една стая, най-често ги слагаме да спят последователно, и без това са на различен режим. Важното е всички да сме наспани.

Като бяха по-малки, се редувахме коя с кого да спи, защото много ревнуваха и ни приемаха за собственост.

# 880
  • Мнения: 1 719
Никога не съм ги делила. Винаги са спали заедно в една стая. И в момента са с кака си в една стая. Да бъдели са се на моменти, но съм го приемала като нещо нормално, все пак са две. Успокоявам, приспивам и продължаваме нататък. Да имаше момент в които обедното приспиване беше изключително трудно, но аз съм една, те са две, няма как да ги деля.

# 881
  • Мнения: 1 721
Здравейте,
Може ли някой да сподели прясна информация за еднократната помощ за близнаци, които са 3 и 4 дете на майката?

# 882
  • Мнения: 157
Здравейте, вчера бях на първи преглед за установяване на бременност и хоп изненада за всички ни, чакаме близнаци. Естествено това е страхотно и съм супер щастлива, но сега се почнаха страховете, ще се справя ли ще мога ли да ги износя. Висока съм 157 и съм 59 кг. Какво ме очаква и какво трябва да следя, като хранене изследвания и рискове? Някоя от вас била ли е на консултация с диетолог с цел избягване на гестационен диабет, тъй като преди да забременея имах Инсулинова резистентност.  Благодаря ви за отговорите

# 883
  • Мнения: 5 622
Здравей.
Аз съм висока 163 и забременях 49 кг. Сигурно за по - дребните жени е по - трудно износването на близнаци, но не е гаранция.

# 884
  • Мнения: 273
Поздравления, Тартюф! ❤️ Ще се справиш, не се съмнявай в това! 😘🍀
Страховете ти са напълно нормални, всички ги имаме в една или друга степен. В момента съм в 16 гс с близнаци, преди 2 години също като теб бях с инсулинова резистентност. Веднъж месечно се консултирам с ендокринолога си и веднъж на 2 месеца с диетолога си, за да държим нещата под контрол. Всеки месец си пускам изследване на кръвна захар + TSH. Желая ти успех! ❤️❤️❤️

Общи условия

Активация на акаунт