Ноемврийски бебета 2022 ❤️ Тема 2

  • 34 457
  • 551
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 83
Извинявам се за въпроса, но какво ги накара да изместят термина. Теглото на бебето ли? И аз съм на фетална след два дни и до сега като го мерят все върви по - голям.
Връщам се от втората фетална, 1000% мома чакаме. Много беше вълнуващо понеже видях лицето на бебето. Ядеше си едната ръка Joy От вълнение само разбрах, че термина ми се измества за 08.11, досега все 16.11 беше и забравих да попитам това означава ли, че 45 дневния болничен ще започне съгласно термин 08.11.

# 31
  • Мнения: 137
Момичета, някоя от вас ходила ли е на фетална морфология при проф. Марков?
Имам час при него, но досега четох лоши мнения за него в една тема и малко се наплаших. Иначе АГ-то ми каза да си запиша час при него или при д-р Павлова.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 726
Лично при него не, но имайте в предвид, че за всеки лекар има и добри и лоши мнения. Аз с първата си бременност и до сега все хубави отзиви съм чувала.

# 33
  • Мнения: 1 195
Извинявам се за въпроса, но какво ги накара да изместят термина. Теглото на бебето ли? И аз съм на фетална след два дни и до сега като го мерят все върви по - голям.
Връщам се от втората фетална, 1000% мома чакаме. Много беше вълнуващо понеже видях лицето на бебето. Ядеше си едната ръка Joy От вълнение само разбрах, че термина ми се измества за 08.11, досега все 16.11 беше и забравих да попитам това означава ли, че 45 дневния болничен ще започне съгласно термин 08.11.
Да, заради теглото. Мен не ме притеснява, че върви седмица напред, стана ми интересно това изместване на термина има ли някакво значение за 45 дневния болничен.

# 34
  • Мнения: 60
Има тема за майчинско счетоводство, за да не ви подвеждам, там ще могат да ви отговорят.

# 35
  • Мнения: 828
Дори и бебето да върви напред не местят официалния термин. Той е записан в картона на ЖК и според този термин се издава болничния.
Моя син вървеше все напред - не сме местили.
Термин може да се измести, ако разминаването е много голямо и не е обвързано само с кг на бебето. Моя термин го решиха в 12гс, защото аз бях с късна овулация, следена с тестове, та за това си и вървят твърдо седмица назад бебетата. Но от тогава не ми е коментиран термина, а само как вървят бебетата - напред, назад, нормално.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 726
И при мен с първата бременност бебето вървеше 2 седмици напред и не са местили термин. Друг е въпроса колко вярно измерват, защото все говорихме за "голямо" бебе пък тя се роди 3260 Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 195
Благодаря за отговорите момичета.

# 38
  • Мнения: 18
Мамчета, как сте?

Днес осъмнах с чистак бърсак стрии на корема...вярно че съм и по-пълничка, и в 20+5 г.с....ама толкова рано май...направо ми се накриви настроението и просто исках да помрънкам някъде... Sad

При някоя от вас има ли вече белези на войн?

# 39
  • Мнения: 150
Аз засега нямам, но тъй като съм предразположена (през пубертета ми се появиха от бързото израстване на няколко места), се мажа вече от два месеца с олиото на Кокосолис против стрии.. Вие мажете ли се с нещо?
Мамчета, как сте?

Днес осъмнах с чистак бърсак стрии на корема...вярно че съм и по-пълничка, и в 20+5 г.с....ама толкова рано май...направо ми се накриви настроението и просто исках да помрънкам някъде... Sad

При някоя от вас има ли вече белези на войн?

# 40
  • Мнения: 18
Мажа се с олиото на Икаров за стрии и сега почнах и с крем Витасин. Някъде четох, че много помогнал, ако се мажел на време, докато са още пресни.


Аз засега нямам, но тъй като съм предразположена (през пубертета ми се появиха от бързото израстване на няколко места), се мажа вече от два месеца с олиото на Кокосолис против стрии.. Вие мажете ли се с нещо?
Мамчета, как сте?

Днес осъмнах с чистак бърсак стрии на корема...вярно че съм и по-пълничка, и в 20+5 г.с....ама толкова рано май...направо ми се накриви настроението и просто исках да помрънкам някъде... Sad

При някоя от вас има ли вече белези на войн?

# 41
  • София
  • Мнения: 6 726
С каквото и да се мажете все тая. Аз измазах света и пак се нацепих. До кожа си е…

# 42
  • Мнения: 1 195
Мажа се с едно на Maternea, ама като си знам дупето колко ми е нацепено, очаквам да се събудя и аз с 500000 стрии някоя сутрин.

# 43
  • Мнения: X
Да дам ъпдейт и аз...в 19 сед съм и добре се чувствам като цяло. Днес нещо имам лека болка в корема от време на време малко като стягане...по време на цикъл и аз не знам. Чудя се дали не са от тези бракстон хикс контракции, все пак ми е второ и знам, че по често могат да се получават. Пия си магнезий, дано има ефект.

# 44
  • Мнения: 41
Точно това олио си взех и аз и никъде не намерих мнения за него 😂 но от другите им продукти съм много доволна и силно се надявям това олио да свърши работа и да предпази от поява на стрии.

Аз засега нямам, но тъй като съм предразположена (през пубертета ми се появиха от бързото израстване на няколко места), се мажа вече от два месеца с олиото на Кокосолис против стрии.. Вие мажете ли се с нещо?
Мамчета, как сте?

Днес осъмнах с чистак бърсак стрии на корема...вярно че съм и по-пълничка, и в 20+5 г.с....ама толкова рано май...направо ми се накриви настроението и просто исках да помрънкам някъде... Sad

При някоя от вас има ли вече белези на войн?

Общи условия

Активация на акаунт