Ноемврийски бебета 2022 ❤️ Тема 2

  • 35 647
  • 551
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 828
Момичета лежа за задържане майчин дом казаха ми че ще ме държат до 34 седмица 34 седмица вече не било толкова страшно да да се роди? Някой запознат в 34 седмица всичко ли се е развило на бебето наистина ли след тази седмица не е страшно да се роди

След 34гс е окей. Мен ме плануваха за секцио между 34 и 36гс (еднояйчни близнаци). Обаче родих спешно в 30гс. Правиха ми терапия за дробовете и децата дишат самостоятелно от раждането. Не се наложи интубиране , бяха няколко дни на кислородни палатки. После само им подаваха допълнително кислород в кувьозите още няколко дни и вече повече от седмица дишат без допълнителен кислород.
Та щом толкова малки бебета (отговаряха на 27 и 28гс) успяват да се справят ,значи трябва да сте спокойна. Отделно неонатологията в Майчин дом мисля е най-добрата и няма от какво да се притеснявате в тази насока.

# 301
  • Вестерос
  • Мнения: 38 269
Сега ли се родиха? Да са ти живи и здрави!!

# 302
  • Мнения: 151
Тъй като терминът вече наближава се замислих върху това какви по-специални грижи трябва да полагам за себе си след раждането? За тялото си - за бързо възстановяване външно, добро здраве (физическо и психическо) и т.н. Също така, ако кърмите, смятате ли да приемате нещо по-специално (хранителни добавки или по-специални храни)? Насочили ли сте се към козметика за гърди и всякакви такива неща? Също искам да попитам, някоя от вас ползвала ли е или ползва ли масажното масло за перинеум на Веледа, което се ползва като подготовка за естествено раждане, да се намалят разкъсванията, стана ми много интересно като разбрах за него, не съм си мислела, че съществува нещо подобно.

# 303
  • София
  • Мнения: 6 726
Ако ще кърмя и не само ще ми е нужда доста хидратация на кожата. Помня, че предишният път въпреки, че кърмих много малко кожата ми стана ужасно суха. За гърдите ще си взема Гармастан ако случайно пак се разранят. Кофтито при него е, че се отмива, но пък при мен вършеше чудеса.

# 304
  • Вестерос
  • Мнения: 38 269
Мисля да си взема лансинох.

# 305
  • Мнения: 47
Добър ден, много се обърках с тия педиатри и се надявам да ми разясните какво се иска от мен. Някои частни ми казват че работят с НЗОК, но това означава ли че пак трябва да записвам бебето на ЛЛ? Мислех че педиатърът е ЛЛ на детето.

# 306
  • Мнения: 795
Доколкото знам, педиатърът е специалист като всеки друг (напр. кардиолог, ендокринолог и т.н.), тоест за да запишете детето при такъв, той трябва да е и общопрактикуващ лекар. Другият вариант е да запишете при ЛЛ, който работи с педиатър.

# 307
  • Вестерос
  • Мнения: 38 269
Аз знам, че има два вида педиатри, едните си работя и като ЛЛ, другите не, т.е. може да си го запишеш при твоя ЛЛ, който да ти дава направления за педиатър, ако не си намериш педиатър, който да е и ЛЛ.

# 308
  • Мнения: 828
Всяко дете задължително се записва при Личен лекар, ако този ЛЛ не работи като педиатър ,трябва всеки месец да ви дава направление за педиатъра ,който сте избрали. Ако изберете ЛЛ, който е И педиатър просто нещата стават автоматично и по-лесно. Реално и за ваксините е по-лесно. Иначе се изписват от единия лекар, другия ги бие ,прехвърляте си едни листи ,Абе зор е.
Иначе може да си изберете ЛЛ и да водите детето на частен педиатър всеки месец.

Сина ми (скоро и дъщерите) е записан при такъв ЛЛ и педиатър ,защото моята ЛЛ няма много деца ,тоест не разполага с ваксините и става сложно. Живот и здраве като приключим с всички ваксини на всички деца и ще ги прехвърля всичките при моя ЛЛ ,защото съм по-доволна от нея.

# 309
  • Мнения: 463
Добър ден, много се обърках с тия педиатри и се надявам да ми разясните какво се иска от мен. Някои частни ми казват че работят с НЗОК, но това означава ли че пак трябва да записвам бебето на ЛЛ? Мислех че педиатърът е ЛЛ на детето.
аз бях в същата дилема - трябва да е само ЛЛ , който да дава направления за педиатър или да има 2 специализации ЛЛ и педиатър което е и по лесно,но при нас такива почти няма за целия град сигурно за 2-3 и естествено са пълни и не записват нови пациенти. Затова ми препоръчаха да търся ЛЛ , който просто работи с деца и те сами си водят детска консултация - тегло, ваксини и т.Н . Смятам и другата седмица да се заема и с това, че времето ни притиска 1 м до термин,а знам че трябва по рано да се уговори.

# 310
  • Мнения: 226
Момичета лежа за задържане майчин дом казаха ми че ще ме държат до 34 седмица 34 седмица вече не било толкова страшно да да се роди? Някой запознат в 34 седмица всичко ли се е развило на бебето наистина ли след тази седмица не е страшно да се роди

След 34гс е окей. Мен ме плануваха за секцио между 34 и 36гс (еднояйчни близнаци). Обаче родих спешно в 30гс. Правиха ми терапия за дробовете и децата дишат самостоятелно от раждането. Не се наложи интубиране , бяха няколко дни на кислородни палатки. После само им подаваха допълнително кислород в кувьозите още няколко дни и вече повече от седмица дишат без допълнителен кислород.
Та щом толкова малки бебета (отговаряха на 27 и 28гс) успяват да се справят ,значи трябва да сте спокойна. Отделно неонатологията в Майчин дом мисля е най-добрата и няма от какво да се притеснявате в тази насока.
днес ми дадоха информация че диша самичка и ще опитат да в захранят с сонда че от вчера венозно я хранят. Не е в кувоьоз а в термо легло

# 311
  • Мнения: 828
Първо честито! Много добре звучи ситуацията. Дано бързо захранят и да расте 🙏😊

# 312
  • Вестерос
  • Мнения: 38 269
Да е много здрава и бързо да наддава! 🌹

# 313
  • Мнения: 444
Да Ви е жива и здрава и бързо да наддава да се гушкате вкъщи! Колко грама се роди в крайна сметка?

# 314
  • Мнения: 226
Да Ви е жива и здрава и бързо да наддава да се гушкате вкъщи! Колко грама се роди в крайна сметка?
2 кг и 40 грама

Общи условия

Активация на акаунт