Проблем със съседи и улично куче

  • 1 904
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 772
Дори и да успее да се разбере със съседите, кучето е свикнало да влиза. Не прочетохте ли, че нахалства и се натиска да е вътре? Няма ей тъй да му скимне да си седи в колибата.

Проучете за кучегона. При съседско агресивно куче подейства.

# 16
  • Мнения: 1 730
О, предлагала съм колибка, или д се обособи място на партера, широко е там, има къде. Но не, нямало да свикне, казват някои, други тотално ме игнорират. Като им звъннем да говорим не ни отварят, или отворят, напсуват ни и ни тръшнт вртата, а от вътре се чува още мърморене.
Уви, не говорим за нормални хора, с които може да се води разговор.
Ще проуча за кучегона.

# 17
  • Мнения: 1 514
Аз съм отучвала две кучета да пикаят из къщи като пръсках с парфюм или спрей дезодорант. Другият вариант е да хупите кучешки постелки и да събирате и изхвърляте, но ще ви струва пари. Ако не можете да се разберете със съседите не виждам как може да се реши проблема. Имайте в предвид обаче, че ако е наистина толкова старо кучето, има вероятност да не чува много добре и кучегона може и да не помогне.

# 18
  • Мнения: 2 939
Като им звъннем да говорим не ни отварят, или отворят, напсуват ни и ни тръшнт вртата, а от вътре се чува още мърморене.
Уви, не говорим за нормални хора, с които може да се води разговор.
Изпикайте им се и им се изсерете и вие пред вратата да усетят какво е. Явно само така ще разберат. Аз съм нервен човек, на ваше място до сега да съм накарал тия дето го пускат да изчистят площадката с език. Това заслужават. Има си хора, дето за съответните пари ще им налеят акъл в главата.
Ако е искате по-мек подход - просто изхвърляйте всякакви одеала, купички и т.н. Ако са оставени в общите части значи са боклук. Като им писне да купуват нови ще се откажат.
Екоравновесие няма да ви помогнат но може да пробвате с някоя от доброволческите организации дали няма да фо вземат за лечвние и осиновяване, ама шанса е малък щом е старо. Може и просто да го натоварите в някоя кола и да го закарате на другия край на града или до някое село. Само няма да се върне.
Ако не си скате да се справяте сами, тогава подавайте жалби в полицията с имената на съответните съседи до безкрай. Резултат няма да има, ама ще ги викат да пишат обяснения в районното и може да се стреснат. Може да помолите и кварталният да дойде на следващото събрание на блока да ги сплаши.
Казваш, че напада и го махат. Или поне ще го приберат за кастрация и евентуално обезпаразитяване. През времето, в което го няма, можеш да свършиш гореописаните неща.
Екоравновесие, общинска полиция и т.н работят само по документи, на практика нищо няма да направят. Пробвал съм лично няколко пъти. Поредното усвояване на пари.

# 19
  • Мнения: 5 187
Викали сме за кучета в двора на завода, в който работех. Дойдоха, кастрираха ги, дадоха им там някакви обезпаразитяващи и си ни ги върнаха Simple Smile За това го предложих пак, но може нещата да са се влошили напоследък.

# 20
  • Мнения: 1 514
Толкова старо киче, ако правилно съм разбрала и женско, никой няма да вземе да го кастрира. А и то едва и ще издържи операцията.

# 21
  • Мнения: 1 730
Кастрирано е преди 12-13години още. То не мисля че ще издържи и упойката с която биха го упоили екоравновесие, да го приберат. Абе всеки момент изглежда като да умре, но вече половин година и повече ни тормози. И аз съм нервен човек и какви ли не варианти за отмъшение ми хрумват , но и съм мързелива и хич не ми се започва война😀. То от луди може да очаквам всичко, а тези са такива.
Ще пробваме с кучегон и жалби, да видим какво ще стане.
Благодаря на всички за съветите🌹

# 22
  • Мнения: 794
Аз също съм от нервните и толкова време абсурд да го изтрая това. Защо не заплашите, че ще го отровите ( естествено само заплаха). Ако толкова го обичат да си го гледат у тях. То пък *** мизерията. Другия вариант е наистина да го закарате някъде.

# 23
  • Мнения: 11 573
Не им разбирам на кучетата, но ако няма обоняние и слух нищо няма да помогне.
Закарайте го пред някой приют или в гората, колкото и жестоко да звучи.

# 24
  • Мнения: 701
Не само звучи, но наистина е жестоко. Това си е убийство. Вас не ви ли притеснява да сте виновни за смъртта на едно същество, което не ви е причинило нищо виновно. Не ви пука от нищо явно.....

# 25
  • Мнения: 1 730
Ми не мога да постъпя така. Кучето не е виновно, хората са. За тях няма да ми е жал, ама е подсъдно😂
И в екоравновесие не бих се обадила, ако не беше на преклонна възраст, защото знам, че там ще я приспят. Стига да дойдат изобщо.
Разглеждам кучегони, но за сега намирам или скъпи и с голям обсег(като да изгоня кучетата от целият блок) или някакви евтини, дето натискаш копче за няколко секунди при нужда. За тях май трябва д сеся и дебна като качат кучето, да го гоня, не става да пусна да си работи. Продълбавам с проучването.
Иначе не е глуха, чува си.

# 26
  • Мнения: 29 883
Жестоко е, но трябва да се реши някак този проблем. Не може да ти пикае пред вратата и да търпиш.

Сибил, пробвай с напръскване със силен аромат на лимон, както те посъветваха.

# 27
  • Мнения: 1 406
Не само звучи, но наистина е жестоко. Това си е убийство. Вас не ви ли притеснява да сте виновни за смъртта на едно същество, което не ви е причинило нищо виновно. Не ви пука от нищо явно.....

Това го кажете на хората, които нито искат да приберат животното в дома си, нито да му намерят друг дом, а го пускат във входа и го учат да пикае пред вратите на съседите. Кучето не е виновно, но всичко си има граници и никой не е длъжен да живее в мизерия заради нечии умствени заболявания.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 36 772
Вземи един евтин кучегон и пробвай. Омотай го с тиксо, така че копчето да стои винаги натиснато и го сложи във вашия апартамент в коридора максимално близо до входната врата. Това би трябвало да отблъсне кучето поне да е по-далеч от вратата ви, а ако имате късмет - и от етажа ви. Дано работи машинката.

# 29
  • Мнения: 11 479
А аз бих сменила подхода.
Кучето лежи и яде в единия край и пикае във вашия /чуждия/. Ако ви прави впечатление то пази чисто мястото си на живеене в малък обхват.
Ами нека се сменят местата.
Бих изчистила и бих сложила хубава мека постелка и голяма купичка с вода и храна. Известно време бих предлагала вкусна храна - месо и подобни, а не гранулите, които вероятно дават съседите. След като вашият край е по-предпочитан и вкусен кучето ще се премести до вас, но няма да пикае и ака там.

Уличните кучета са доста умни. Но трябва да разберат какво да правят и какво не. Радвайте му се като го видите и го гощавайте с наградки. Карайте му се и използвайте НЕ като чистите пишаното и аканото. Бързо разбират какво да правят и какво не. Куче се дресира с наградки.

Има ФБ група с добра дресьорка казва се ПИТАЙТЕ МАМА ЕМИ. Можете да я помолите за съвет.

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 16:48 от the Дорис

Общи условия

Активация на акаунт