ДЕКЕМВРИйчето вече е голямо дете, сяда, яде и отива на море! (Тема 5)

  • 15 005
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 334
Ами въвела съм нещата за попара (масло, сирене, глутен), но аз я правя с чай и само чай не съм въвела.. явно с попарата ще го въведа 😁

LadyBlue освен попара и кус кус се сещам за качамак, овесени ядки с плодове или със сирене, юфка.

# 676
  • Мнения: 447
Нахлувам с въпрос за закуската - който вече дава как я заменихте? Постепенно ли или изведнъж?
При нас стана спонтанно, започна да се събужда 7-8 часа и вместо мляко, давам направо закуска. Доскоро бяха глутенови каши с плод. Тъй като съм наумила скоро да вкарвам млечните, днес реших да й направя прототип на попара от предварителни изпечено ечемичено хлебче с АМ. Хубаво, ама пак стиска устата и не ще. Като добавих бананово пюре, веднага почна да отваря чавката. Grinning  Вчера не си яде зеленчуковото пюре, докато не му добавих малко манго в него. От каприз се оказва тази нашата работа. Трябва ми консултант по хранене. Cry

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 12:40 от Dentz

# 677
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 904
Ами такова ще е оттук нататък, растат ни децата и започват да си проявяват характера и предпочитанията. Мария явно ще си пада по соленото, аз виждам зор с кашите следобед. Оня ден й взех 5 зърна на Хумана и я изяде почти цялата. Но оризова и овесена да не види. Ще видя как ще й ги смесвам, та да ги пробута. Елда си изяжда цяла купичка, много й харесва и отваря с охота устата, а аз и баща й елда не обичаме. От другите каши е зор голям да пробутам и половин порция. Преди ти хапваше, макар и не с голяма охота. Много се надявам да е от зъбките. И втория горен резец е на път да пробие. Дано е от това и да си прояде после, че трябва и разнообразие да има, няма как само елда.

# 678
  • Мнения: 100
От няколко дни малката се буди 5 и половина, 6 без нещо. С месеците скъси нощния сън. Ляга към 8 и ставаше в 8,след това към 7 сега от месец два към 6 ама това 5 и нещо просто не влудява. Правя 1 мляко и заспива, спи още час два и това го броя като продължение на съня, дори и него да броя към дневния сън стават 3-4 часа общо дневен. Според вас каква е причината?

# 679
  • Мнения: 1 088
Даа, и при нас се върна, става около 5-5.30, а тъкмо мааалко време закрепи да изкарва до поне 6 🙄 Почти винаги го е правил и така и не разбрах защо. И при перфектен режим се случва, може би има връзка с глад /навик/скокове /регресии... Чудя се дали е защото намали млякото.
Броя винаги продължението за нощен, дори и да стане около 6, защото заспива до макс 60тина мин и сборно си влиза в препоръчителния нощен сън.

Момичета, някои други бебета с все още по-големи глави от гърдите? Трябвало вече гърдите да изпреварват.

# 680
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 904
И ние точно закрепихме да става около 7.30, че даже 8 и сега 3 дни става около 6.30. Опитвам да удължа интервалите, като че ли поддава засега. Първите 3 ги вдигнах с по 10-15, че даже понякога и 20 мин. Докато играе, не се сеща, че й се спи, но занеса ли я в спалнята и вече реве за сън. Най-вече баща й като си е вкъщи, се заиграва, смее му се и хич не й се спи. Като сме си само двете, повече се сеща, че й се спинка, че даже преди Ковид започваше рязко да реве, като й се спи. Но тогава още не лазеше, може би й доскучаваше. А сега й е интересно да обикаля и да изследва нови хоризонти и спането отива на заден план. Иначе, сложа ли я, през деня за 5-10 мин е заспала.

# 681
  • Мнения: 1 579
Ами такова ще е оттук нататък, растат ни децата и започват да си проявяват характера и предпочитанията. Мария явно ще си пада по соленото, аз виждам зор с кашите следобед. Оня ден й взех 5 зърна на Хумана и я изяде почти цялата. Но оризова и овесена да не види. Ще видя как ще й ги смесвам, та да ги пробута. Елда си изяжда цяла купичка, много й харесва и отваря с охота устата, а аз и баща й елда не обичаме. От другите каши е зор голям да пробутам и половин порция. Преди ти хапваше, макар и не с голяма охота. Много се надявам да е от зъбките. И втория горен резец е на път да пробие. Дано е от това и да си прояде после, че трябва и разнообразие да има, няма как само елда.
Има как,  има как..
Моят големият нали сега е на две.
Както си ядеше всичко без драми,  така сега му предлагам наобед пилешка супа,  пък той ревва за топчета...
Чудо е.  Поне вече знам защо реве Joy
Ако му сервирам все пак топчета ми казва " не,  не искам топчета,  искам един син сладолед..."  Stuck Out Tongue Winking Eye
И такааая,  до безкрай...  Или до яслата,  където яде,  каквото има Wink

# 682
  • Мнения: 100
Млякото изобщо не го е намалила пие си поне 200мл а си стои някакви си 6кг и нещо вечер пие по 230,хапва 3 пъти на ден някви неща, къде пюрета, плодове, каши, кус кус, бисквити малко и според настроението но яде общо 5 пъти на ден.

# 683
  • Мнения: 1 881
Прави ми впечатление, че по едно и също време на декемврийчетата се влошава съня. Явно е поредния период.

Помагайте. Накупих какви ли не глутенови ядки, бъркам едни вкусни каши с тях, ама бебка не ги иска. Не е като да не са вкусни, защото голямото дете си ги хапва и ги харесва. Предполагам, че е заради консистенцията, тъй като не са от брашно и няма как да се постигне гладкостта на инстантните каши или тези от брашно. Та на въпроса - препоръчайте ми каши за въвеждане на глутен - вид, марка, като държа да са са безмлечни. Купих Хип овес, ама е без глутен и се сетих, че в темата бяхте писали, но кой да помни.

# 684
  • София
  • Мнения: 1 462
Като чуя за сън и ми се изправя косата. При нас всичко се отразява повече на дневния сън, отколкото на нощния.

Събуждането между 5 и 6 сутринта при нас го има от доста време. Какво ли не пипах по режима - няма и няма. Взимам я при мен на спалнята като почне да се пробужда (обикновено към 5 и 30) и така доспиваме до към 7 и 30.

Точно днес ми попадна една интересна графика:


Две сутрини пробвах да давам класическа попара. Не се хареса. Едеа изяжда по 20-30 грама и започва да се сърди. Утре мисля да опитам с просо +масло и сирене.

Опитвам да давам и разни неща за гризкане, но досега без особен успех. Купих бискяити на Холе без захар, но те са доста твърди. Трябва време докато се разтопят в устата. А тя буквални набутва колкото може от бисквитата в устата и на два пъти отхапва почти половин бисквита..

Пробвах и със сухар - същата работа.

Засега давам суров морков и краставица, но с тях май повече си чеше венците и междудругото ги остъргва с долните зъби.

Иначе на обяд започнах само да намачквам пюрето така, че да има и по-едти парченца. Отначалото се сърдеше, сега вече ги приема по-добре. Също намали твърдата храна. Преди изяждаше по 200гр. и даже отваряше устата за още. Сега след 100тина грама започва да се сърди и да ср върти на стола. Отдавам го на зъбите.

# 685
  • Мнения: 1 088
При нас се харесаха повече с кокосово масло. Иначе се сещам на Тьопфер спелта, след въвеждането хареса и Squash на Хип (снимка долу). Много хареса на Бейбио пюре овес (с глутен), банан и синя боровинка; както и разни миксове на Fruchtbar със спелта (има в morkov.bg). Добре, че има готови всякакви комбинации, защото много неща отказва и поне лесно пробваме. Виждала съм и на Хип в буркан "Ябълки и банани с пълнозърнести култури".
Сухари не поиска, горе-долу приема по някоя бисквитка (без захар).

Скрит текст:

# 686
  • Мнения: 1 334
tara на Топфер овеса е с глутен, на Хипп Multi grain, на Semper има спелта.

Днес тъй като изобщо не поиска дори да си пробва млякото в 10, реших да пробвам да предложа попара - голяма греда.. потресе се при първата лъжица, на втората го изплю, на третата се разрева и приключихме.. Ще пробвам и аз каша с масло и сирене за закуска да въвеждам, а междувременно ще започна да слагам по малко сухар в обедното или в СЗ да свиква с консистенцията на сухара.

И ние имаме проблеми със съня от около седмица - изобщо не спи спокойно, често се буди, трудно заспива, отново започна да се буди по-рано сутрин.. не знам дали е вторият зъб, който скоро ще пробие или е поредният период/скок/регресия и не знам си още какво ама да вземат да минават тези драми с този сън, че вече не се издържа. Тъкмо се закрепи положението за няколко дни и айдеее пак ново нещо 😆 🤯

# 687
  • Мнения: 1 517
Виждам, че закуската е тема Simple Smile
Тъкмо и аз затова идвам. Детето мрази кус кус, попара хапва, но не е голям фен.
засега обича плодове, бисквити , овес. Чудя се как да разбообразя и да давам за  закусва.
Вечер продължава да си яде по 2 пъти. Работя и с консултант и съня още не е точно това което трябва. Сутрин става между 5:30 и 6:40. Нпараво ме убива. Съотвено интервалите са 2:30/2:40:2:40/2:45
още е на 3 дремки, не знам как да премина. Следващата седмица става на 8м.
Почти винаги заспива бързо, а вечер още на млякото, едва издържа интервалите, а аз искам да ги вдигам.
Какво ще ме посъветвате?

# 688
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 904
Скок, момичета, скок+регресия, свързана с него. Трае около 4 седмици, към 37ма трябва да мине. Свързан е, както Рошли публикува, с лазене, самостоятелно сядане, изправяне на коленца. Поне при нас това са новите умения, които буквално се наредиха ден след ден. Аз вече усещам, че отминава, защото не лази така усилено в кревата, преди да заспи. Иначе, заспи ли, засега си спи, зорът е да се успокои и да заспи. Вече свикнах да си повтарям, че всичко е период и ще отмине. Търпение и здрави нерви.
Днес и аз предложих малко попара към 11 ч. Ами, какво да ви кажа, реакцията беше следата - въртеше ръчичка в стил Ти, мамо, луда ли си, каква е тая манджа?, позиви за повръщане по едно време, леко плюене. Но изяде 10тина лъжички. Нищо не е ново от продуктите. Масло й слагам от 3-4 дни в пюрето на обяд, сирене и хляб е яла на трохички, които й давах последните дни да си дъвче, докато ние вечеряме. Но нещо идеята за мокър хляб не й допадна. Направих й я с малко АМ, сирене, масло и корички хляб, че нямам сухар, а се сетих, че аз попара щях да давам в последния момент и нямаше кога да приготвя.

# 689
  • Мнения: 1 088
При нас преминаването стана изведнъж и случайно и беше инат, сам си ги въртеше едни странни графици... Сработи, когато след събуждането преди 6 доспиваше добре до към 8 и нещо и така събра сили да издържи един ден. Сега и да не доспи до толкова, само изтегляме малко часовете напред. Но всичко при идеални условия - тъмно, в кошарата, вкъщи, тихо. В кола и количка не желае.

За даване на закуска трябва ли да са заместени другите хапвания? Предлагам му от скоро, но нямаме  пълно заместено. А и един ден ще изяде почти 200мл немлечна храна, а друг - 50тина, съответно на едно хранене почти няма да пие мляко, а друг път ще му е пълна порция. За закуска съм давала и подобни на нещата за СЗ, че нали "соленото" най-малко се тачи. Плод с извара се хареса, ще пробвам и разни идеи с обезсоленото сирене...

Общи условия

Активация на акаунт