Подкрепят ли кърменето в Шейново?

  • 1 059
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
нищо не плащаш, освен, ако не искаш екстри- ВИП стая, епидурална- 150 лв, присъствие на таткото в отделна родилна зала с отделен екип от дежурните- 150 лв, уговорка с лекар 100лв на касата и на него- според договорката.

носиш 1 пакет памперси и 1 пакет мокри кърпи за бебето.

# 16
каква е тази ВИП стая-днес ходих до шейново да питам дали трябва да се записвам някаде предварително за прегледи  консултации и т.н.-нищо не казаха

# 17
и как се наема лекар-аз не познавам никого-нито пък име са ми препоръчали

# 18
  • Мнения: 505
здравейте, момичета-не знам дали тук да си задам въпроса-но не мога да намеря друга тема свързана с моя въпрос; а той е:
предстои ми раждане -термина ми е на 30.12-и то в Шейново-някоя от вас раждала ли е там и какво и е мнението -може ли да ме светнете относно това как стоят там нещата-плаща ли се ;предварително ли се избира лекар; и ако си по здравна каса -как е положението
Здравей!
Аз раждах в Шейново преди 20 дни. Както са ти писали по-горе, нищо не се плаща, стига да не искаш някакви ек стри. Аз не съм плащала. Отидох, родих, не са ми искали пари и се държаха чудесно с мене.  и кърпички даваш чак след като родиш - можеш да купиш от аптеката там . Това ти е последна грижа. Леко раждане!

# 19
  • Мнения: 295
Има кой да ти обясни за кърменето, но трябва да питаш. Не се притеснявай и питай акушерките за всичко което не ти е ясно. Иначе наистина през ноща на бебетата им дават АМ. Според тяхната политика родилката има нужда от почивка първите дни и затова бебетата са отделно. За помпата ще прецениш в зависимост от количеството кърма. Най добрата на пазара е на AVENT.УСПЕХ.

# 20
  • Мнения: 3 760
Да се изкажа и аз  Laughing
Родих преди близо година. Втори път НЯМА да раждам там именно заради кърменето:
- донесоха ми бебето 20 часа след като родих (родих нормално);
- бутнаха количката в стаята, никой нищо не ми каза/показа...
 - в една стая бяхме 5 първескини родили в рамките на 24 часа; бебетата реват, никой нищо не знае...Трагедия  Confused
- за целия ми престой никой не се поинтересува кърмя ли, справям ли се, имам ли проблеми и т.н.
- нощем за последно даваха бебетата в 22 часа, сутрин ги докарваха между 6 7...
Акушерките в родилното отделение бяха много мили, но според мен нищо не разбираха от кърмене (и затова не се натискаха да дават съвети).
За мен от помощ бяха: едни брошури на Памперс, в които имаше доста адекватни съвети за кърменето и 2 готини ромки, на които това им бяха втори дечица...
За мой късмет бебата засука на 30 час и от тогава суче здраво. Но поради неправилно поставяне на гърдата си докарах страхотни рагади и първите месец-два кърмене ми бяха кошмар...

П.С. По-късно открих форума и нещата се оправиха  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 375
След 20 часа са ти дали бебчето!  Shocked Кошмар направо!

Ами незнам и аз какво да очаквам вече, дано поне раждането да ми мине добре  Praynig

# 22
  • Мнения: 505
След 20 часа са ти дали бебчето!  Shocked Кошмар направо!

Ами незнам и аз какво да очаквам вече, дано поне раждането да ми мине добре  Praynig

По принцип ги дават 6 часа след като си родила - ако всичко е ок.
Мъни,
Според мене не е добре да се плашат така не раждалите мами. При всеки е различно и това, че на тебе ти се е случило така, не значи че и с останалите ще се повтори. Нормално е когато наближи раждането да се притесняваш. Ако притесниш някой още повече, едва ли ще го подготвиш по-добре за това, което предстои. Още повече, че не знаеш какво е то.

# 23
  • Мнения: 3 092
И аз раждах там.Ако всичко е наред носят бебетата след 6 часа.Питаха ме знам ли как се поставя бебето и аз не.Показаха ми.През ноща ги хранят в 1 и после  ги носят в 6.
Помпа си вземи.И спокойно.Имаш нужда от почивка първите дни.Нищо фатално няма ако няколко нощи бебе хапва АМ.И аз още си я кърмя , така че едното не пречи на другото.
Леко раждане! Peace

Общи условия

Активация на акаунт