Мнения и информация за 134 СОУ след 7 клас

  • 839
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Моля, за мнения и информация за 134 СОУ след 7 клас!
Ориентирали сме се за паралелката с разширено изучаване на английски и иврит.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 889
И мен ме интересува, ние сме за информатиката. Защо така няма отзиви за това училище, се чудя...?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 368
И мен ме интересува, ние сме за информатиката. Защо така няма отзиви за това училище, се чудя...?
Здравейте, малко късно виждам питането Ви. Но училището е хубаво с високи оценки на ДЗИ след 12 клас. Като цяло има малко отзиви.

Последна редакция: чт, 14 юли 2022, 22:39 от aria_82

# 3
  • София
  • Мнения: 1 889
И мен ме интересува, ние сме за информатиката. Защо така няма отзиви за това училище, се чудя...?
Здравейте, малко късно виждам питането Ви. Но училището е хубаво с високи оценки на ДЗИ след 12 клас. Като цяло има малко отзиви.

Да, късно наистина, за жалост избрахме друго и една от причините беше, че няма почти никаква информация за след 7-ми клас.....общо взето някаква голяма тайнственост и не разбирам защо....Sad((

# 4
  • София
  • Мнения: 1 368
И мен ме интересува, ние сме за информатиката. Защо така няма отзиви за това училище, се чудя...?
Здравейте, малко късно виждам питането Ви. Но училището е хубаво с високи оценки на ДЗИ след 12 клас. Като цяло има малко отзиви.

Да, късно наистина, за жалост избрахме друго и една от причините беше, че няма почти никаква информация за след 7-ми клас.....общо взето някаква голяма тайнственост и не разбирам защо....Sad((
Моят син от 1 до 7 клас учи там и сега отново е приет там, защото си искаше неговото си училище. Просто не се води от т.нар. елитни езикови гимназии и има доста малко информация. Релано това, че няма избор на втори език може би е определящ за повечето кандидатстващи. Задължително втори език е иврит. Иначе самото училище си е хубаво и както Ви писах с много високи резултати след 12 клас. Но вярвам, че и изборът който сте направилен е най-добрия за Вашето дете Simple Smile

# 5
  • Мнения: 9
Здравейте,
Моля, за мнения и информация за 134 СОУ след 7 клас!
Ориентирали сме се за паралелката с разширено изучаване на английски и иврит.
Хубаво е училището,но е прехвалено. Някои учители въобще не са на ниво. Като цяло най-добрият избор е паралелката с чужди езици

# 6
  • София
  • Мнения: 1 368
Здравейте,
Моля, за мнения и информация за 134 СОУ след 7 клас!
Ориентирали сме се за паралелката с разширено изучаване на английски и иврит.
Хубаво е училището,но е прехвалено. Някои учители въобще не са на ниво. Като цяло най-добрият избор е паралелката с чужди езици
И това го казвате от лични наблюдения ли? Аз не мисля, че има училище, в което всичко да е на лаууу ниво. Моят син не е в паралелката с Чужди езици в Природни науки е, но реално до 10 клас всички учат едно. Относно преподавателите , в която и тема да влезнете, за което и училище да прочетете(с малки изключения) има и доволни и недоволни от учители, ниво на преподаване, дисциплина.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 889
И мен ме интересува, ние сме за информатиката. Защо така няма отзиви за това училище, се чудя...?
Здравейте, малко късно виждам питането Ви. Но училището е хубаво с високи оценки на ДЗИ след 12 клас. Като цяло има малко отзиви.

Да, късно наистина, за жалост избрахме друго и една от причините беше, че няма почти никаква информация за след 7-ми клас.....общо взето някаква голяма тайнственост и не разбирам защо....Sad((
Моят син от 1 до 7 клас учи там и сега отново е приет там, защото си искаше неговото си училище. Просто не се води от т.нар. елитни езикови гимназии и има доста малко информация. Релано това, че няма избор на втори език може би е определящ за повечето кандидатстващи. Задължително втори език е иврит. Иначе самото училище си е хубаво и както Ви писах с много високи резултати след 12 клас. Но вярвам, че и изборът който сте направилен е най-добрия за Вашето дете Simple Smile

Имах наистина голямо желание да учи там....не ме плаши нито лошата слава на квартала, нито иврита....Но наистина където и да питах - и тук, и във фб по групите, срещнах пълна информационна мъгла....Какви са таксите, какви пари се събират, доколко се учи религията, учителите делят ли децата на еврейчета и не....ей такива неща. За всички софийски училища отзиви бол, за това - нищо. Как да е, и да съжалявам, късно е, дано сме направили добър избор. Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 368
И мен ме интересува, ние сме за информатиката. Защо така няма отзиви за това училище, се чудя...?
Здравейте, малко късно виждам питането Ви. Но училището е хубаво с високи оценки на ДЗИ след 12 клас. Като цяло има малко отзиви.

Да, късно наистина, за жалост избрахме друго и една от причините беше, че няма почти никаква информация за след 7-ми клас.....общо взето някаква голяма тайнственост и не разбирам защо....Sad((
Моят син от 1 до 7 клас учи там и сега отново е приет там, защото си искаше неговото си училище. Просто не се води от т.нар. елитни езикови гимназии и има доста малко информация. Релано това, че няма избор на втори език може би е определящ за повечето кандидатстващи. Задължително втори език е иврит. Иначе самото училище си е хубаво и както Ви писах с много високи резултати след 12 клас. Но вярвам, че и изборът който сте направилен е най-добрия за Вашето дете Simple Smile

Имах наистина голямо желание да учи там....не ме плаши нито лошата слава на квартала, нито иврита....Но наистина където и да питах - и тук, и във фб по групите, срещнах пълна информационна мъгла....Какви са таксите, какви пари се събират, доколко се учи религията, учителите делят ли децата на еврейчета и не....ей такива неща. За всички софийски училища отзиви бол, за това - нищо. Как да е, и да съжалявам, късно е, дано сме направили добър избор. Simple Smile
Ами дори и със закъснение Ви казвам: квартала не е толкова зле , колкото се описва, та то си е на центъра това за мен , имайки предвид , че сме от Младост 4. Метрото е на 2 минути пеша. Такси - не разбирам какви такси. Събират се пари за училищно настоятелство и за учебници по иврит. Религия не се изучава нито до 7 клас, нито след това. Единствено се отбелязват някои от празниците, но не под религиозна форма, а с почерпка, с обличане на пижами през деня на един от празниците Simple Smile В нашата паралелка никога не съм чула или видяла да се делят  децата по произход, а и повечето деца в класа ни не бяха с произход. Но наистина не съжалявайте за избора си. Всяко дете си има негов си път и късмет Simple Smile

# 9
  • Мнения: 9
Здравейте,
Моля, за мнения и информация за 134 СОУ след 7 клас!
Ориентирали сме се за паралелката с разширено изучаване на английски и иврит.
Хубаво е училището,но е прехвалено. Някои учители въобще не са на ниво. Като цяло най-добрият избор е паралелката с чужди езици
И това го казвате от лични наблюдения ли? Аз не мисля, че има училище, в което всичко да е на лаууу ниво. Моят син не е в паралелката с Чужди езици в Природни науки е, но реално до 10 клас всички учат едно. Относно преподавателите , в която и тема да влезнете, за което и училище да прочетете(с малки изключения) има и доволни и недоволни от учители, ниво на преподаване, дисциплина.
Аз съм ученик там. Просто казвам,че далеч не е на такова ниво,за което повечето твърдят,че е.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 368
Здравейте,
Моля, за мнения и информация за 134 СОУ след 7 клас!
Ориентирали сме се за паралелката с разширено изучаване на английски и иврит.
Хубаво е училището,но е прехвалено. Някои учители въобще не са на ниво. Като цяло най-добрият избор е паралелката с чужди езици
И това го казвате от лични наблюдения ли? Аз не мисля, че има училище, в което всичко да е на лаууу ниво. Моят син не е в паралелката с Чужди езици в Природни науки е, но реално до 10 клас всички учат едно. Относно преподавателите , в която и тема да влезнете, за което и училище да прочетете(с малки изключения) има и доволни и недоволни от учители, ниво на преподаване, дисциплина.
Аз съм ученик там. Просто казвам,че далеч не е на такова ниво,за което повечето твърдят,че е.
Е едва ли по всички предмети учителите са такива, каквито Ви се иска на Вас учениците и на нас родителите. И в прогимназиален етап имахме греди, но това не означава, че нивото на училището не  е добро. И след 7 клас и след 12 клас резултатите на училището са високи сред държавните училища. И все пак това е СУ, не е в графата елитни езикови гимназии, СМГ, МГ, НПМГ. И познати деца и в много желаните банкови  и счетоводни гимназии имам и повярвай ми и от там не са в еуфория от всичко, което предлагат училищата.

# 11
  • Мнения: 9
Всъщност доста от учителите и директорите посят училището с най-елитните в София

# 12
  • Мнения: 164
Учлището е добро. Има си плюсовете, има си и недостатъците. Общата оценка, обаче, е ок. Квартал, местоположение - напълно нормални. То си е и централно място. След 7-ми клас участват в много програми по Еразъм, обикалят Европа, явяват се на конкурси по Химия и Биология.  Доста добре оборудвани кабинети имат по Химия и Биология. И мисля, че Природните науки са по-добре развити. Иврит надали ще се научи там. До седми клас, поне, в нашия клас беше нулев резултатът. Никога не са застъпвали религията. Отбелязват се еврейски празници, но като повод за парти и придобиване на обща култура какво и защо се чества. Деление на децата по произход не е имало. Сега, в какъв клас ще попадне детето си е късмет. Имало и проблемни класове, с кофти дисциплина. Имало и доста добри такива.
Където и да се насочите - на късмет да ви е!

Общи условия

Активация на акаунт