АВГУСТ 🤱🏻 2022 🌸 👶🏻 (Тема 14)

  • 24 980
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 215
telly, много сте сладкиии 🥰. Така с черен бански в тази поза изобщо не личи че си бременна. Много добре изглеждаш 👌
Аз за стерилизация още не съм мислила много. Ако случайно се случи да стане нещо и да не кърмя, ще си купя стерилизатор. Но се надявам да си кърмя и да нямам нужда. Залъгалки и играчки може да изварявам или да си взема таблетки за студена стерилизация. Даже сега се замислям, че за болницата може да си взема такива таблетки. Дали ще е ок според вас? Аз не съм използвала до сега, защото това ще ми е първото детенце, но сега ми се струва добър вариант. Може би ще трябва някакъв съд, в който да става стерилизацията. Сега се сещам, че може в тези херметическите пликчета с "ципче" 3 литровите (ние ги използваме като замразяваме продукти в камерата) Може и да стане така. Вие какво мислите?
Аз за раждането не съм се шашнала, че наближава, даже се радвам, но съм се постреснала, че съм до никъде с подготовката. Ремонта се бави, вече трябваше да е свършил, а ние в спалнята за сега имаме само по-голямата част от дрешника, който снощи Кума и ММ сглобяваха до 3ч през нощта. Термина ми е за 22.08, но последно ми казаха, че може да родя в 37ма седмица, а това май е последната седмица на юли 😬. Демек след 3 седмици някъде. Още не сме взели кошара. Още не съм преглеждала дрешките, които са ми дали приятелки, защото са някъде из кашоните в хола, където са всичките ни вещи от спалнята. Вече няма къде да се стъпи в тоя хол. Всичко е мръсно и прашно. Като ни потрябва нещо не можем да го намерим и започва едно лудо ровене в кашоните. Абе някакъв ад е.
Тепърва трябва да видя какви бебешки дрешки още ми трябват като за начало и да видя в списъка какво още трябва да се взима за бебка. Нямам идея кога ще може да пазаруваме, тъй като аз не мога сама да отида, че няма да мога да ги нося нещата. Трябва да сме с ММ, а той всяка свободна минута се занимава с ремонта и не знам как ще ги нагласим нещата  😕

Последна редакция: нд, 10 юли 2022, 09:55 от Mariela Savova 707772

# 676
  • Мнения: 3 993
Ей, Мариела, значи сме на едно и също дередже с теб. И моят термин е тогава, а спалнята преди началото на август не мисля, че ще е готова. Ние днес се пренасяме и ще чистя единия апартамент, после другия, а къде ще редя всичките неща, идея си нямам!

# 677
  • Мнения: 754
Момичета, взех си анти-рефлуксна възглавница за кошарата, но имам проблем. Не влиза в калъфките от спалните комплекти, които съм купила.. Вие с какви калъфки ще я ползвате или под чаршафа се слага, малко съм объркана. 😅

# 678
  • Мнения: 60
Аз не съм се шашнала за раждането, даже ми е мерак да видя колко общо ще има с първия път, нали естествено се надявам всичко да си ми е безпроблемно, но аз съм си позитивен човек и си знам, че всичко ще мине по вода. Но мъжът ми е стресиран, от време навреме само казва "ох още не мога да осъзная какво ни чака" което малко ме дразни, вместо да се стегне като мъж и да ме подкрепя той само ми предава притесненията си и като започне раждането ще е същото. Говорихме как виждаме да се случат нещата и аз му обеснява, че като започне било то с контракции или изтичане на водите аз ще вляза да се изкъпя и обезкосмя, а той през това време да закара малкия у баба му. Той като се наежи как можело да се обезкосмявам в такъв момент, нормална ли съм, направо тръгваме и детето ще вземем нямало време да го оставяме. Вярно, че ще раждам в друг град ама пътя ако кара по бързичко може да се вземе и за 30 мин, не мисля че ще родя чак пък толкова бързо. Та май повече се притеснявам как ще го понесе мъжът ми, но от друга страна искам и той да почувства малко екшъна, защото първия път нищо не разбра, след преглед си ме оставиха в болницата той си се прибра, нека сега малко му побелее косата.
По назад говорихте за козметиката която ще ползвате, аз ще взема душ гел, мокри кърпи и памперси на лупилу, мляко за тяло на хип и крем при подсичане на мустела. И аз по приложението се водих и мисля че тези са с що годе добър състав.

# 679
  • София
  • Мнения: 5 623
За пелените от Джъмбо - губи им се формата, да, ама хич не ми пука, ползвам ги за всичко - слагам под бебето като заспи, върху повивалника, като Подложка за всичко. Струва ми се и добра идея при кърмене особено сега в жегите да слагам и между нас. Абе за 10лв толкова, ще видим после какво ще стане от тях. Болибон обаче ме зарадва за цената на хот уийлс, точно такива иска сина ми, събира си ги и сигурно има вече 50 вкъщи 😒.

Мони, ако въобще ще ти е необходима такава възглавница (бебето може и дано  да няма рефлукс), може да мяташ по една пелена отгоре.

# 680
  • Мнения: 754
Вие ще ползвате ли възглавници? Аз много се чудих каква да взема, какво мислите за ергономичните? Стува ми се гадно да няма никаква възглавничка бебето, макар, че знам, че май не му е нужна в началото..

# 681
  • Варна
  • Мнения: 957
Аз май не мога да осъзная, че наистина наближава и не съм се паникьосала. Има 3 седмици, което означава, че след около 10 дена е напълно реално да е по всяко време. Ноо ми се струва тоолкова абстрактно, че чак не съм се стреснала. И реално не знам точно какво да очаквам и колко (и дали) е страшно. По-скоро се притеснявам за после - от време на време се сещам, че е за дълъг период от време и примерно това как обичам да си излизам сама и да правя някакви неща няма да е толкова лесно вече. Не знам .. май не съм осъзнала, че доста ще се променят нещата.

Онзи ден имах този разговор за възглавниците с майка ми - аз й казвам, че нито един източник не казва, че трябва да има възглавница (след като ме е питака за 10 път дали ще купувам) и тя накрая каза “е аз съм източника, как така без възглавница”…

Но иначе аз не смятам да вземам и не съм, освен ако няма рефлукс и не е препоръчано от лекар. Ще мятам някоя пеленка може би в случай на изцяпване от мляко или нещо такова. Също смятам да спи по гръб

# 682
  • Мнения: 956
Ако има рефлукс, винаги можеш да сложиш кърпа под матрачето, за да стане лек наклон.
Иначе по темата - имам пелени от Джъмбо и Уайкики, много бяха красиви, изпънати…след прането нещо се “накъдриха”. Аз и за това реших да ги гладя 🤣.
Имам и няколко подарени пеленки от Икеа, не са купувани сега, но са много хубави, плътна и мека материя и си запазват формата (предвид че са прани десетки пъти сигурно).

еxsberry,  точно това малко ме “паникьосва” как ще е след като си вземем бебето вкъщи. И същевременно нямам търпение вече!

Имам някакви “течове” от гърдите, дали това е някакъв предвестник на скорошно раждане или по-скоро е нормално като за начало на 9ти месец?

# 683
  • Мнения: 3 368
Момичета, взех си анти-рефлуксна възглавница за кошарата, но имам проблем. Не влиза в калъфките от спалните комплекти, които съм купила.. Вие с какви калъфки ще я ползвате или под чаршафа се слага, малко съм объркана. 😅
Такава възглавница се слага само ако бебето има рефлукс иначе няма нужда от нея. Ако е такава, каквато бяха препоръчали на приятелката ми да си вземе, на нея лекарката и беше казала да я сложи под матрака и да повдигне него. Но тя беше като клин и на широчина почти колкото матрака.

Неизвестна 16 и ние с колички на хот уйсл се прибрахме, не знам колко имаме вече. Баткото като го хранех в топлото задължително слагах пелена между него и ръката ми, той беше на шише, защото иначе много се изпотяваше. С малката като я кърмех в жегите се пробвах да сложа пелена, но тя беше вече голяма тогава и я махаше, имах 2-3 потника дето бях наплюла с тази цел и ги обличах преди да седнем да я кърмя, използвах тях за изолация. Сега пак ще използвам пелена между нас, вкъщи е на климатици и може да не се наложи. Няма шанс обаче да седна в жега да кърмя и между мен и детето да няма нещо, защото се изпотяваме и двете и аз ставам почти веднага на пъпки, който и сърбят.

За възглавница не знам дали ще ползвам. Баткото не можеше без възглавница. Малката все още не ползва възглавница. Аз ползвам едни съвсем тънки от Джъмбо (има ги розова и синя), сега ако ще взема пак ще е такава или ще пробвам първо без възглавница, те влизат в калъфките от комплектите ми. На баткото после като порасна малко и видях, че ще ползва му взехме анатомична вече. Тази от Джъмбо неговата свекърва ми я беше взела за количката, но аз там слагах тази от комплекта за изписване. Комплекта с олекотената ми завивка също имаше възглавница, но тя ми беше висока в началото. ММ се смееше, че с малката ползвам възглавницата за ореантир. Тъй като аз слагам бебето на страни и съответно въртя в кошарата в зависимост, в кой край е възглавницата слагам бебето после в другата посока.

# 684
  • София
  • Мнения: 5 623
Аз съм писала и преди. Възглавница не съм купувала до по-късен етап, но слагах под главата на бебето моя тениска, сгъната на две. Така спеше по-добре и за по-дълго в кошарата или поне така си внушавах. Преди да ''измисля'' този трик слагах пелена на две, та ако повърне или се наплюе, да не сменявам всеки път чаршафи.

За течовете от гърдите - аз имам от 6м мисля, така че не е предвестник за раждане според мен 🤣 но да, тялото се подготвя вече. При мен се засили от 8м като не мога да седя вкъщи без сутиен или спортен такъв, защото ще трябва да се преобличам постоянно. Триенето на тениската със зърната явно им действа стимулиращо и теквам веднага. Пу пу, дано да имам също толкова кърма като с баткото и най-вече малката пикла да не е мързел като него и да засуче от извора 🤣

# 685
  • Мнения: 771
Аз съм взела специална възглавничка за главата, ако бебето спи настрани, защото до този момент с моя мъж не можем да се разберем как да спи бебето. Имам и обикновена тънка. Ще видим от какво и кога ще имам нужда.

За стерилизиране съм взела стерилизатор на Авент.

Относно това как се чувствам… Имам чувството, че сънувам или гледам ситуацията от страни. Наближава, а аз още не мога да повярвам.

# 686
  • София
  • Мнения: 353
Леле, като ви чета, си мисля, че все едно няма да раждам :Д :Д Никакви индикации нямам. Нито контракции, нищо. Терминът ми е 15.08. ама все пак. Не знам дали защото нямам очаквания и не знам какво ще е, някак ми е твърде абстрактно самото раждане. Може да е за добро :Д и без това съм голяма паника.
Имаше един период, в който все сънувах, че бебето се е родило, и забравяме да го храним, преобуем и така нататък. Много странно беше. Сега вече нямам такива сънища. Може би защото всичко е уж готово - креватчето е сглобено, нищо, че всеки ден се блъскаме в него в спалнята. Багажът за болницата също седи и събира прах в един ъгъл. Остана само да изваря шишетата и да си вземем количката и столчето, понеже са на склад. Тук няма къде да ги държим за жалост. И прането си върви. Уж не съм купила много неща, а все има да се пере..
Аз си купих стерилизатор на Филипс Авент, който е и с функция за сушене. Още не съм го тествала, че нямаме много място в кухнята и ще видим къде ще стои. Не ползвам микровълнова, но доколкото знам, може и в нея да се стерилизира.
Моят лекар също ще излиза отпуск след термина, но се надявам дотогава да съм родила, живот и здраве.
Много малко време остана. Хем се вълнувам, хем малко ме е страх какво ще стане след това :Д хаха Като за първо бебе ще е голям екшън в началото, няма да е скучно Simple Smile Въпреки всичко, трябва да запазим спокойствие, доколкото е възможно Simple Smile Много мина, малко остана Heart до най-важната среща Heart

# 687
  • Мнения: 3 368
И тук да ви се оплача. На големия му падна зъбче и снощи го наглас за феята на зъбките. Обаче феята на зъбките е заплес и напълно забрави. А отидох да видя къде го слага, че единия път голямо ровене под възглавницата падна. Детето дойде почти разревано тази сутрин, че феята не е дошла. Успокойх го, че сигурно е имала много работа и затова не е успяла да дойде и довечера пак ще го сложим. То вярно, че доста забравям и снощи много ми се спеше, ама това не е никакво оправдание. Чак ми идеше да се гръмна сутринта. Добре, че не му е първото зъбче.

# 688
  • София
  • Мнения: 5 623
Не знам похвалих ли ви, но си поръчах сутиен за кърмене от Вис виталис, има някакъв на промо цена около 15лв беше и е ок.

# 689
  • Мнения: 3 993
У нас феята на зъбите ако не мине, значи нашият квартал не й е бил в графика за нощта.

Възглавница няма да слага, средното (на 2) още спи без. Слагам по гръб, каквито са препоръките за намаляване на риска от задавяне и синдром на внезапната детска смърт.
Тези възглавници против рефлук, за които аз съм чувала, се слагат под матрака, както болибон е казала.

Общи условия

Активация на акаунт