Въпрос към историците: Цар Иван Асен само един ли е или са І-ви и ІІ-ри?

  • 1 824
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 295
Не можах да се стърпя, как може да има хора с елементарни пропуски...

# 16
  • София
  • Мнения: 3 328
Ако знаеш с колко други неща се наваксва... Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 886
За мен най-великите българи са Къци Вапцаров, Бойко Борисов и всички фенове на песента 'Колега' защото тя в никакъв случай не е химн на българските лузъри.

Абе виж са за Бат Бойко съм съгласна ,ама за Къци #Crazy newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 630
Абе виж са за Бат Бойко съм съгласна ,ама за Къци #Crazy newsm78

Да, и "Колега" се слуша само от преуспели личности  Wink.

# 19
  • Мнения: 3 886
Абе виж са за Бат Бойко съм съгласна ,ама за Къци #Crazy newsm78

Да, и "Колега" се слуша само от преуспели личности  Wink.




 smile3521 newsm03 smile3532 smile3533  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 268
Не съм историк,но горе долу знам някои неща-Иван Асен 2 е победил Тодор Комнин при битката на Клокотница 1230г.,а Иван Асен 1 заедно с Петър създават Втората Българска държава,ама не помня точната година.

# 21
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не съм историк,но горе долу знам някои неща-Иван Асен 2 е победил Тодор Комнин при битката на Клокотница 1230г.,

Благодарение на него се е състояло първото монетосечене в България.

# 22
  • Мнения: 3 334
Не съм историк,но горе долу знам някои неща-Иван Асен 2 е победил Тодор Комнин при битката на Клокотница 1230г.,

Благодарение на него се е състояло първото монетосечене в България.

 Peace

# 23
  • Мнения: 4 447
Иван Асен II ми е най-любим от всички царе! По негово време България е достигнала най-големите си размери, при това без да се пролива кръв. Бил е много дипломатичен и всичко е постигал с преговори.

# 24
Доколкото си спомням Асен І е баща на Иван-АсенІІ и Александър /има 2-ма сина и двамата управляват България по-различно време/.Асен І е брат на Петър и двамата управляват при създаването на второто българско царство. Тодор като по-голям е коронясан за цар и приема името Петър, за да подчертае приемствеността с първия признат български цар. През 1187 г. Асен І получава доброволно от брат си властта. След него на престола се възкачва Иваница / Калоян 1197 г. След това Борил не до там кадърен владетел. И идва ред на  сина  на Асен І - Иван-Асен /1218г./ да управлява Българи. Има един Асен І /баща/ и Иван-Асен ІІ /син/. Демек няма двама Иван-Асеновци в династията има само един.  Naughty

# 25
  • Мнения: 2 161
Има един Асен І /баща/ и Иван-Асен ІІ /син/. Демек няма двама Иван-Асеновци в династията има само един.  Naughty
Не е така.Цар Асен приема при кръщенето си името Йоан=Иван.Но действително сред народа си е бил познат като цар Асен.

# 26
  • Мнения: 490
Прочетете четирилогията на Фани Попова-Мутафова !!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт