Родени през м. май 2022

  • 9 036
  • 324
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 411
Здравейте като цяло и нашата бебка е доста активна. Обръщаме я по корем през будното й време и тя се опитва да си изправя главата и рита с крачетата. Но за малко време като цяло явно не й допада.
При смяна на памперс й мием дупето, къпем я през 2-3 дни главата, дупето всеки ден. Използваме козметика на Хип -душ гела за къпане и крема за подсичане. Иначе слагаме и от олиото на Johnson. И като я изкъпем я мажа с млякото за тяло на Хип - като цяло съм доволна от козметиката им. Беше се леко подсекла по дупето и нанесох малко от SOS крема на Хип - оправи се одста бързо.
За разходките като цяло излизаме след обяд като не е толкова топло - към 7-8 вечерта. Ние сме с двор и стоим навън на сянка, там си прекарва и дрямките и се храним понякога. В количката не спи много - сега сме монтирали на шасито столчето за кола, че с коша за новородени е доста топло вътре. Но и тя не стои много спокойно в стола на разходка - мърда, мрънка, будува, гледа си - общо взето цяло представление имаме. Винаги взимам кърма с мен на разходка в шише, защото разходката не продължава повече от час примерно. Храненето ни е смесено бих казала - като се будеше през нощта в началото към 4-5 се кърмехме много добре. Сутрин също към 7 като се събуди, но след това вече от 10 натам като е активна и събудена - не иска изобщо да се кърми. И аз естествено се изцеждам. Доста е трудоемко, но се свиква - използвам ръчна помпа на Авент - не ми харесват електрическите. Иначе ако евентуално трябва да я дохраня съм на NAN Opti Pro мляко - още от родилното. Не е сменяно и тя си е свикнала с него.
За море - евентуално и ние мислим Септември за няколко дни, ще видим как ще е бебка. За аптечката за момента имаме - Панадол по препоръка на педито. Но мисля и Нурофен за бебета да взема - бил по-добър от Панадола заради липсата на парацетамол. Физиологичен разтвор имаме, аспиратор за нос, термометър, лепеки Cool Patch и Судо крем - за момента това. Ще видя какво още мога да добавя. Иначе за коликите - единствено и само ни помогна Omnibiotic Panda - това е чудодеен лек (поне при нас) От първия ден й успокои коремчето и тя започна да се усмихва. Продължаваме с него - през първата годинка ще го пие - няма  проблем. Действа благоприятно и за имунитета и за коремчето и запек и още доста неща. Даваме й вит Д пак по предписание - по 1 капка Вигантол  - в биберона на шишето с малко водичка и тя го изпива. Относнн слънцезащита -  с нищо не я мажа - не стоим на пряко слънце. Използваме сенници на количката, козирки, чадъри и като цяло я пазя. Не искам още да я мажа, нека поне да стане на 6 месеца пък тогава...Едно момиче писа за шишетата - нашата харесва на Авент 125 ml едно, което по мои наблюдение доста лесно пуска мляко през биберона, другите на Авент - които са в комплекта да новородени - които са с Anticolic ефект не ги харесва - оттам трябва да прави повече усилия да си набави мляко. Като кърменето например и доста се мръщи на тях. Но,, все пак като и давам адаптирано мляко й давам от тях, а пък кърма ако имам изцедена й давам от другото, което пуска без усилия. Така прилагам обратна психология Grinning щом харесва адаптирано  и иска да го яде - да си полага усилията Grinning
Друго не се сещам - сега предстоят ваксини - леко се притеснявам, ще дигне ли температура няма ли, не знам. Но всички бебчета минават през това така че...
Иначе бебка заспива в 23:30 някъде след баня и хранене и се буди към 6-6:30 Simple Smile Над кошарката има вече закачена една пееща въртележка, оттам си е харесала един жирав, на когото много се смее и му се кефи. На люлка я слагам през деня за някоя от дремките, но като цяло трудно я приспивам - ако заспи заспива за около 30 мин и пак почва да будува. Но ако пък изобщо не успеем да се приспим заспива за 10 мин някъде, буди се кисела е, мръщи се, абе не е лесно да си МАМА Wink
P.S сетих се за активната гимнастика - има на Kikka Boo от раждането -  0+ до 18 месеца слагахме я два пъти на него - заглежда се  в някои неща, интересна е  - препоръчвам.

Последна редакция: пн, 04 юли 2022, 14:01 от Chancharanka ♡ ♡ ♡

# 16
  • Мнения: 2 503
Chancharanka, същата история е при нас със спането-ужас! 😂 Днес сефте поспа 3 часа след нощното спане, направо не ми се вярваше. Но след това пак цирк. Поспа 10 мин, акаше и св събуди, приспах я отново - на петата минута беше будна и сега е на гърдата. Яде през два часа и много се лигави на яденето през деня. Цокне няколко пъти, както трябва и след това почва с номерата. 😂 Явно не е толкова гладна, защото след нощното спане си яде много добре, без да се лигави. Но като не иска да спи няма с какво толкова да я занимавам и затова яде през 2 часа.
Аз купих няколко книжки - Точната книжка от 0-3 месеца, заглежда се в картинките. Също и една шумоляща книжка. С нея най - много се занимава. Местим я наляво-надясно и я следи с очички. Взех книжки с приказки, когато е спокойна, успявам да прочитам по една приказка. Също има играчки над легълцето и тях ги гледа. Затова другата седмица ще вземем гимнастика, дано ѝ хареса.
Колики имахме 2-3 седмица. Отвратително беше- не спеше всяка нощ от 2-7 сутринта. Постоянно ни беше в ръцете. От тогава се научи да заспива в ръцете ни, преди това самостоятелно, но сега е невъзможно. Задължително с бял шум и люлеене в ръцете. Имаме люлка, но не стои и там. Лудница. 👻
За коликите продължавам да давам Еспумизан комфорт и всяка сутрин Био гая с витамин Д.
Бебчето спи в кошара Next to me. Много сме доволни. Когато ѝ стане тясно,минаваме на стандартните кошари. Когато ходим на село ,спи в такава и ѝ харесва.
И аз имам физиологичен разтвор, всяка сутрин почиствам нослето с него и с аспиратора, че винаги си има по едно сополче в ноздра.😂 Очичките също с разтвора. Като цяло си правя тоалета, който ни показаха в болницата. Добавих и мицеларна вода, защото се появава бебешко акне и почиствам с нея.
За дупето и ние сме с бепантен, доволна съм. За сега няма подсичане, но за всеки случай имам и судо крем.
Ползваме памперс премиум кеър- доволна съм. Няколко пъти са протекли, когато е акала страшно много.  В болницаха бяха някакви други, не помня какво, но бяха някак твърди. А тези са мекички и много лесно ги сменявам.
И да, наистина си е доста трудно. Особено тя като не иска я количката, не мога да излезна никъде, защото я кърмя и ми е малко тегаво понякога. Онзи ден излезнахме на кафе, зверски рев и не успяхме дори да седнем някъде, прибрахме се след 10 минути. Благородно завиждам на всички мами, на които бебчетата спят в количките. 😍

Последна редакция: пн, 04 юли 2022, 14:27 от Irinak

# 17
  • Мнения: 491
Ох и бебка трудно заспива, особено през деня. Обичаше преди бял шум или пък до скоро да и чешеш челото, ама вече и това не помага. Към 22-23ч. като е изкъпаха и нахранена си заспива самичка с бибата. Сутрин в 5ч. като я нахраня и тихълком се местя в хола да си поспя и оставям ММ да се оправя с нея😂 В 8ч. като ни събуди, ядем и сме на разходка и кафе. Като се приберем към 11ч. тя си спи до към 12-13ч. в количката и тогава започва един труден следобед. Иска отново на разходка, но е страшна жега😞Нахранена и не иска да спи. Малко се унася в люлката, но за 10 мин., местя я на гнездото. Там се унася за 10 мин. и пак се събужда. Почва да плаче, да мрънка, а дните, в които ММ е в офиса са ми най-трудни, защото като е вкъщи поне я оставям при него будна и аз мога да си поспя. Като я видя, че се унася и аз също лягам, но това както казах трае от 10 до 30 минути. Понякога бебка много ме изнервя като е почти заспала и и падне бибата. Веднага тръгвам да и я слагам, но тя не я иска. Тогава отново се разбужда зверски.
Ето например яде в 12:30ч. и още будува😪 Беше почти заспала, но падна бибата и край.
Нямам търпение да заспи, че да дремна и аз.
Използвам аспиратора да чистя сополки, но не винаги успявам. Вчера като се опитах да дръпна едно сополче и тя се разхълца от въздуха.
Доволна съм и аз от памперсите Памперс премиум кеър. Никога не са протекли. НО смяната на памперс ми е кошмар. Един рев, едно ритане, едно местене. Понякога дори не успявам хубаво да и го закопчея или да я намажа както трябва. Голямо пищене пада.
Иначе, да чукна на дърво, бебка си е супер. Обича да се разхожда и да спи в количката, обича люлката, няма колики. Излизаме сутрин с ММ и с нея на кафе, почти всяка вечер излизаме на ресторант и тя си спи вътре изобщо не и пречи. Не е от ревливите бебета, освен при смяна на памперс, преди храна и малко след храна. И във ваничката обича. Аз я държа, ММ я плиска и големи усмивки ни хвърля🙂

Момичета имам много важен въпрос.
Както споменах в четвъртък заминаваме на морето. Нашата количка е 3 в 1 - Cam Taski sport. Обаче вчера докато четох книжката, забелезах, че има някаква подложка на главата, а ние нямаме такава в комплекта. Прилагам снимка - на нашия стол и на опътването от книжката. Два пъти сме я возили със стола и забелязах, че главата и е много клепнала. Обръщам малко столчето, че да е все едно по-полегато, но щом е дадена тази подложка трябва с нея и днес ще ходим до магазина да питаме.
Вашите столчета какви са, имат ли такава подложка и как пътувате - полегато ли го слагате столчето и как ви минава като цяло пътя, ако сте пътували повечко от нас .. ние само два пъти за по 20 минути.

# 18
  • Мнения: 411
Ох и бебка трудно заспива, особено през деня. Обичаше преди бял шум или пък до скоро да и чешеш челото, ама вече и това не помага. Към 22-23ч. като е изкъпаха и нахранена си заспива самичка с бибата. Сутрин в 5ч. като я нахраня и тихълком се местя в хола да си поспя и оставям ММ да се оправя с нея😂 В 8ч. като ни събуди, ядем и сме на разходка и кафе. Като се приберем към 11ч. тя си спи до към 12-13ч. в количката и тогава започва един труден следобед. Иска отново на разходка, но е страшна жега😞Нахранена и не иска да спи. Малко се унася в люлката, но за 10 мин., местя я на гнездото. Там се унася за 10 мин. и пак се събужда. Почва да плаче, да мрънка, а дните, в които ММ е в офиса са ми най-трудни, защото като е вкъщи поне я оставям при него будна и аз мога да си поспя. Като я видя, че се унася и аз също лягам, но това както казах трае от 10 до 30 минути. Понякога бебка много ме изнервя като е почти заспала и и падне бибата. Веднага тръгвам да и я слагам, но тя не я иска. Тогава отново се разбужда зверски.
Ето например яде в 12:30ч. и още будува😪 Беше почти заспала, но падна бибата и край.
Нямам търпение да заспи, че да дремна и аз.
Използвам аспиратора да чистя сополки, но не винаги успявам. Вчера като се опитах да дръпна едно сополче и тя се разхълца от въздуха.
Доволна съм и аз от памперсите Памперс премиум кеър. Никога не са протекли. НО смяната на памперс ми е кошмар. Един рев, едно ритане, едно местене. Понякога дори не успявам хубаво да и го закопчея или да я намажа както трябва. Голямо пищене пада.
Иначе, да чукна на дърво, бебка си е супер. Обича да се разхожда и да спи в количката, обича люлката, няма колики. Излизаме сутрин с ММ и с нея на кафе, почти всяка вечер излизаме на ресторант и тя си спи вътре изобщо не и пречи. Не е от ревливите бебета, освен при смяна на памперс, преди храна и малко след храна. И във ваничката обича. Аз я държа, ММ я плиска и големи усмивки ни хвърля🙂

Момичета имам много важен въпрос.
Както споменах в четвъртък заминаваме на морето. Нашата количка е 3 в 1 - Cam Taski sport. Обаче вчера докато четох книжката, забелезах, че има някаква подложка на главата, а ние нямаме такава в комплекта. Прилагам снимка - на нашия стол и на опътването от книжката. Два пъти сме я возили със стола и забелязах, че главата и е много клепнала. Обръщам малко столчето, че да е все едно по-полегато, но щом е дадена тази подложка трябва с нея и днес ще ходим до магазина да питаме.
Вашите столчета какви са, имат ли такава подложка и как пътувате - полегато ли го слагате столчето и как ви минава като цяло пътя, ако сте пътували повечко от нас .. ние само два пъти за по 20 минути.


Здравей, ами ние сме с комбинирана количка Buba - имаме столче за кола, което е в комплекта и доста й е удобно там - заспива бързо в него. Може и на шасито към количката да се монтира. Даже понякога вкъщи я приспивам в него, че много хубаво се люлее на него Grinning

Прилагам снимка - ние нямаме такава подложка за глава - самият стол си има една цяла подложка за цялото й тяло, която след време се маха и остава без нея.

# 19
  • Мнения: 353
Момичета не знам дали знаете, но само да споделя, не е препоръчително продължително седене без почивка в кошницата. При пътуване повече от два часа се спира, вади се бебето за почивка. Така също и ако ползвате кошницата за разходки.

# 20
  • Мнения: 2 503
Ние също нямаме такава подложка. 🤔
Аз съм с количка на Чиполино - Елит 3в1.

Littlemuffin, кога сменяш памперса? В болницата ни казаха преди хранене и аз стриктната - прибираме се у дома и преди всяко хранене го сменях. Бебка се скъсваше да реве истерично. Случвало се е да я гушна, за да се успокои, защото изпадаше в истерия и пак да продължим. Но това го е правила, защото е била много гладна. Пробвах да ги сменям след ядене, това бебче не се разплака нито веднъж. Сега вече е супер. Преди ме беше страх да дойде време за сменяне, толкова зле беше положението.

Happyday, аз също съм чувала това и почти не я използваме. Само за преглед при педито.

# 21
  • Мнения: 353
Аз сменям памперса веднага като се разсъни да се събужда,преди да е започнала да плаче от глад и после кърмя. Защото обикновено заспива след кърмене и да не я закачам и защото от много вдигане на крачетата знам,че може да повърне. И затова такава е схемата при нас.

# 22
  • Мнения: 491
Irinak А как пътувате вие?
Иначе за смяната на памперса - сменям го или преди храна, или след храна, ако е много гладна. Рядко ми връща мляко. Ако и е много пълен памперса и явно и е топло с него - тогава мълчи и я оставям 5-10 мин. на повивалника без памперс. Някой път като изпадне в истерия и тичам за бибата поне да може да я намажа. Любимо и е да ака докато яде .. и трябва да спираме храната, да я измия, да я преобуя, тя гладна и пищи.

А момичета предложете памперси, които са по-тънички и стават за лятото …
И също да ви попитам ние сменихме от крема за подсичане от Бочко на Бепантен. Сякаш е една идея по-добре, но този Судокрем за какво се препоръчва? Да излекува подсеченото ли, че за първи път го чувам.

# 23
  • Мнения: 2 503
Littlemuffin, добре са при нас пътуванията. Като се събуди сутринта я нахранихме, багажът беше готов и веднага тръгнахме. Пътувахме два часа и през целия път си спинкаше. Когато пристигнахме се събуди за ядене. Но това беше преди месец. Тази седмица ни предстои пътуване и ще видим как ще се представи. Моля се, да е добре, че ако реве я колата ще е доста тегаво. 🫠
Доколкото знам Судо крема е за подсечено. До сега не се е налагало да го ползвам, дано и не се.

# 24
  • Мнения: 491
Момичета, интересно ми е да разбера вие как и къде храните бебетата ви от шише? В смисъл държите ли ги, върху шезлонг ли, върху люлка ли, как?
Питам, защото по обяд и следобед от вчера бебка много трудно се храни. Гладна е, просто е много неспокойна и не иска да суче. Мислех, че е от препарата за съдове и го смених от Бочко на Фрош, или пък от биберона, че ходих да купувам М размер биба😂 Но ММ като се върне от работа той я поема и я нахранил към 19ч. и сега в 23ч. и каза, че много добре си е хапвала и нямало никакъв проблем.
Той я храни върху люлката, а аз я държа .. дали не е това проблем вече, че е такава неспокойна като я храня аз. Търся просто откъде може да е този “проблем”.

# 25
  • Мнения: 108
Аз я храня на леглото или в количката при разходка, много рядко на ръце. Когато я храня на ръце започва едно плюене и ритане. Главата и е на една страна,за да не се задави и малко кривя шишето за да може да изпие цялата кърма. 🙈😁💗

В допълнение мога да кажа, че нашата бебка се храни на части с почивки и така сама си контролира храненето.На ръце се е задавяла,защото често си оставя мляко в устата без да го глътне.

# 26
  • Мнения: 491
Аз я храня на леглото или в количката при разходка, много рядко на ръце. Когато я храня на ръце започва едно плюене и ритане. Главата и е на една страна,за да не се задави и малко кривя шишето за да може да изпие цялата кърма. 🙈😁💗

В допълнение мога да кажа, че нашата бебка се храни на части с почивки и така сама си контролира храненето.На ръце се е задавяла,защото често си оставя мляко в устата без да го глътне.
Как така в количката или на леглото? Тя е легнала така ли? Така не се ли задавят? Аз точно заради задавяне гледам да я държа, а то по-изправена.

# 27
  • Мнения: 108
Аз я храня на леглото или в количката при разходка, много рядко на ръце. Когато я храня на ръце започва едно плюене и ритане. Главата и е на една страна,за да не се задави и малко кривя шишето за да може да изпие цялата кърма. 🙈😁💗

В допълнение мога да кажа, че нашата бебка се храни на части с почивки и така сама си контролира храненето.На ръце се е задавяла,защото често си оставя мляко в устата без да го глътне.
Как така в количката или на леглото? Тя е легнала така ли? Така не се ли задавят? Аз точно заради задавяне гледам да я държа, а то по-изправена.
Да изцяло е легнала и аз се притеснявах, но сякаш така и е най-удобно, в началото когато сучеше от гърда също най-харесваше легналата поза. 😀

# 28
  • Мнения: 2 503
Привет, мамита!
Ние днес бяхме на педиатър. За два месеца е наддала 2 килограма, вече е 5 килограма. Добре сме. С повръщането ми беше много притеснено дали ще наддава добре, но вече съм спокойна, а и връщането не е толкова често, колкото в началото.
Още е с жълтеница. Каза, че има подобрение, но за всеки случай да запазим час за детски гастроентеролог, ако след две/три седмици не мине. Заради жълтеницата ще забавим ваксината, защото е противопоказно.
Както ви казах, нашата бебка е неспокойна- спи ѝ се, но не може да спи спокойно. Стряска се, плаче на сън, раздразва се от минимални дразнители. Педито забеляза това и препоръча капки Соно  Бимби. Някой да ли ги е ползвал? Днес й дадох, но чета смесени отзиви, едва ли не, че са като успокоителни.😂 Та не знам дали да ги давам или не…

# 29
  • Мнения: 108
Давате ли вода на бебоците?

Общи условия

Активация на акаунт