Интерстециален цистит

  • 1 275
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,
След като се лекувах с антибиотици урината ми е без бактерии, но имам постоянно парене. Уринирам около 8 пъти в денонощието. Уролозите и генеколозите не знаят какво ми е. Има ли някой с подобни симптоми. Възможно ли е да е интерстециален цистит?

# 1
  • Мнения: 54 420
8 пъти много ли е? Според мен си е съвсем нормално. Щом нямаш бактерии, не го мисли.
Каква бактерия имаше?

# 2
  • Мнения: 2 474
8 пъти е норма.
Постоянното парене - не.
Най-вероятно изобщо не става дума за интерстициален цистистит, а за недоизлекуван такъв или много вероятно - след АБ да си направила някаква гъбичка/дисбаланс на флората или нещо такова.
Консултация с АГ с изключване на всякакви бактерии и гадории, тип хламидия, уреаплазма и микоплазма, трихомони, защото те дават точно такава симптоматика без изобщо да се касае за цистит.

# 3
  • Мнения: 3
Правих всякакви изследвания и нищо не откриха.

# 4
  • Мнения: 2 474
Има много изследвания, урофлоуметрия, цистоскопия, уролозите трябва да отхвърлят всичко. Имах приятелка с подобен проблем - имаше стриктура на уретрата и трябваше да я разширят.
Аз имам неврогенен пикочен мехур, след много цистити стана хронично. Не можех да се изпишкам докрай.
Слава Богу, след като родих се пооправих. Но преди това - дълго време се борих с бактерии и трихомони, 2 години след лечението имах още симптоми. Само че аз пишках по 14-15 пъти на ден, ставах и през нощта.

# 5
  • Мнения: 3
Здравейте , на 22г и страдам от цистит от 4-ти клас . Изпила съм много антибиотици като по едно време спряха и да ми действат . Позакрепих положението като започнах да пия много чайове специално за цистит и така няколко години бях забравила за това страдание до преди месец . В началото се появи сърбеж и парене в интимната област и реших ,че са гъбички . Започнах да се мажа с макмирор , докато една сутрин се събудих с ЦИСТИТ . Бях на лекар и пуснах обикновена и стерилна урина , но нищо . На своя главата ,защото не се търпеше започнах ЦИПРОФЛОКСАЦИН 10дни по 2 таблетки на 12ч и уринал акулт . Ходих също така на уролог и гинеколог , като гинеколога ми каза ,че след като се върна от почивка ще пуснем различни изследвания ,за да уточним дали нямам някакви бактерии ,които не излизат с обикновена урина и микробиология . Та въпросът ми е моля ви посъветвайте ме какво друго да си взема от аптеката , за да стабилизирам положението поне през тези 2 седмици ,в които ще съм на море . Четох за мнения за уростим , фитолизин и др , но наистина не знам какво друго ще ми свърши работа .

# 6
  • Мнения: 54 420
Цистостоп Рапид си вземи. Много добре действа, поне облекчава.

# 7
  • Мнения: 3
Благодаря! И аз към него се насочих .

# 8
  • Мнения: 96
Извинявам се предварително , че пиша в тази тема но не намерих никоя която да прилича на моя проблем които имам.
И така проблема ми е следния преди доста започна лек дискомфорт ниско долу от рода на щипане, който не отшумя доста време след като нещата се задълбочиха личния ми изписа ципрофлаксацин за 5 дни, но от него май стана по зле. Реши да ме изпрати на уролог ( попаднах на доста не разговорлив лекар, който като му казах какви са ми оплакванията, че едва седя и имам чувството,че всеки момент ще се изпусна,) ми пусна една урина колкото да не в без хич и ми даде направление за гинеколог.Посетих моята гинеколожка, но същия ден в който имах час ми дойде цикъла и нямаше как да пуснем изследвания.Все пак тя ме прегледа не видя нищо притеснително, изписа ми някакви хапчета започваха с Н но не се сещам точно как се казваха, и се разбрахме след цикъла да отида да пуснем стерилна урина и влагалищен секрет. Те излязоха без развитие на бактерии.Но неприятното чувство си продължи, преди седмица пуснах ПКК и урина и там няма нищо. През цялото това време съм пила Уринал, урохелп и чай от червена боровинка.Но нещата не отшумяват не знам вече какво да пия за да ае приключи с този дискофорт.Ще ви бъда много благодарна ако някой с подобен на моя проблем сподели как го е преодолял.Бъдете здрави.

# 9
  • Мнения: 2 474
Изследвала ли си се за хламидия, уреаплазми и микоплазми? За трихомони?
Аз от трихомоните бях така - ужас, година и нещо се влачих, докато ги излекувам най-накрая.

# 10
  • Мнения: 96
Ами не не съм,  ако се съмняваше за това не би ли трябвало гинеколожката да ми каже да си пусна и за тях. Аз нямам течения или някакви други симптоми.Благодаря все пак ако не отшумят нещата ще си пусна и за тях.И също така от години съм с един и същи партньор, може ли малко повече за вашите симптоми който сте имали.Благодаря предварително

Последна редакция: чт, 15 дек 2022, 07:38 от Rapancheto

# 11
  • Мнения: 2 474
Е, и аз нямах течения и изобщо никакви симптоми, с дългогодишен партньор съм, но при едни мои хипохондрични изследвания се оказа, че имам и уреаплазма. Мъжът ми също. Не ровя откъде и как, може да сме си я носили от предишен партньор. Поне не правеше проблеми.
Трихомоните обаче правиха. Постоянно имах чувството, че имам някакъв слаб цистит, парене и болка, но не супер силна, едно чувство за недоизпишкване, съответно ходех по 20 пъти на ден до WC.
20 стерилни урини - нищо. Не знам колко пъти на АГ - нищо. Най-накрая успяхме да ги хванем трихомоните на едно изследване, естествено и мъжа ми имаше и се почна една сага, че те трудно се лекуват.
Но в крайна сметка всичко се махна успешно.
Та преди да се дойде до диагнозата интерстециален цистит, което е много гадно, защото на практика няма кой знае какво лечение, трябва да се изключи абсолютно всичко друго. Това че АГ не се е сетил да пусне всички изследвания - не ме изненадва изобщо. Те се плащат допълнително, носят се в специални лаборатории. Тъй че - просто, ако това не мине - отиваш и пускаш всичко.
Ако вече е отрицателно отново - на уролог за разни други изследвания. Моя приятелка например беше със стеноза на уретрата и пак имаше такива симптоми. При песъчинки също може да се получи такова нещо.
А засега - повече вода, някаква добавка с боровинки (аз лично пия Урокомфорт) или пък с бреза - като Неоренал и гледай краката и кръста да са топли.
Допълвам, че се сетих и за още нещо, понеже виждам, че пиеш чайове - прави си от царевична коса, има в аптеките, в билковите със сигурност.
Прочиства бъбреците и пикочните пътища, а и е много приятно на вкус.

# 12
  • Мнения: 96
Благодаря ви много за споделения опит, да и аз пия чай от червена боровинка (и от него ми е по добре) и лекарите се съмняваха, че изхвърлям песачинки понеже имам и лека болка отзад в кръста  в ляво която преминава към отпред към гениталите, но след като на урината и ПКК не показа нищо,личния лекар каза че най- вероятно е от недоизлекуван цистит, понеже в началото беше много зле положението можех само седнала като вървя и имах чувството, че ще се изпусна едва ли не.Иначе няма парене при уриниране, но понякога ми е тъмна урината.И като съм по цял ден на работа в офиса в седнало положение и със тесни панталони или дънки ми е дискомфортно. Личния каза че може болките в кръста да са от неправилна стойка и от постоянното седене.Благодаря ви още веднъж, че се отзовахте.Хубав ден и бъдете здрави!!!

# 13
  • Мнения: 2 474
Добре, а само да попитам - урологът не те ли гледа с ехограф? Обикновено се гледа пикочния мехур и бъбреците - точно, за да се види има ли камъчета.
Иначе - по симптоми - най-вероятно преди е бил остър цистит, симптомите после продължават доста време, може и 1-2 месеца.
А може и този доскомфорт да е чисто неврологичен - от кръста. Понякога болките  ирадират напред към корема, аз съм с много проблемен гръбначен стълб и като ми се възпали някой нерв ми се пишка постоянно и ме понаболява и без да имам цистит. Най-вече като седя по-дълго седнала.
Така че, ако работиш седнала - опитай се да ставаш периодично и започни да правиш упражнения за гръб всеки ден по няколко минути. Много добре се отразява “котешкия гръб”. Йога също. То това го пиша и в дългосрочен план, не само за тези оплаквания в момента, просто масово всички, които работят на компютър се нуждаят от упражнения за гърба, защото с натрупване на ЕГН-то става по-лошо.

# 14
  • Мнения: 96
Ами не попаднах на ( уж много добър уролог-хирург) който ме поразпита пусна ми една обикновена урина след като не излезе нищо, каза че не е за него най-вероятно е гинекологично.Може ли при изхвърлянето на песачинки резултатите от урината и кръвната картина да не покажат нищо.И личния каза че се съмнява за недоизлекуван цистит или нещо с кръста заради постоянното седене седнала

Последна редакция: чт, 15 дек 2022, 08:54 от Rapancheto

Общи условия

Активация на акаунт