Как да съобразим контактите и ключовете със стила на нашето жилище?

  • 1 657
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Интериорен дизайн и естетика. Как да изберем контакти за скандинавски, бохо или индустриален стил?

Обстановката в дома се влияе от много неща – понякога дори малките подробности в интериора придават елегантност и чар или издават нехайството ни към стила.



Ключовете и контактите са точно такава симпатична подробност, която помага на дома да "заживее" – да придобие завършен вид и класа или уют и лично докосване. Именно малките детайли отразяват стила на собственика на жилището и създават уникална и неповторима атмосфера. Ето защо не бива да ги пропускаме, когато обмисляме интериора си. Докато ремонтирате и подреждате дома си, онази сладка мисъл „ще стане много хубаво, когато го завършим цялото“ постепенно се изпълва със съдържание и цвят и се материализира в пердета, възглавници върху дивана и закачалки в банята. И точно там са ключовете и контактите, които не просто дават функционалност и безопасност, но и влизат в интериора ви и стават част от ежедневието.

Минимализмът, съчетан с бохо или индустриален стил са новата гореща тенденция в модерните апартаменти. Неутрални и натурални цветове, съчетани с естествени тъкани, форми и материали, придават изключително оригинален вид на всяко помещение в дома ви. Не всеки се чувства комфортно, когато е заобиколен от ярки цветове, а белият цвят не е единственият, който отговаря на скандинавския и бохо стил. Заложете на микс от различни сиви, черни, дървесни или керемидени тонове и обърнете внимание на контактите със сребърен, сив или метален акцент, за да придадете завършен вид на всяко отделно помещение.



Новата UNICA от Schneider Electric e отличена с награда за дизайн Red Dot гама продукти, която дава огромни възможности да се развихрите. С богатството от 30 цвята и разнообразни форми и материали, разпределени в няколко подгами, можете да намерите точния стил за всеки интериор. Наистина всеки – от изчистено и скандинавско бяло, през топли или артистични цветове, до естествени финиши и стилизирано архитектурно усещане. Метализирано докосване, антибактериална защита или бохо шик – можете да изберете това, което ви вдъхновява и отговаря на нуждите ви.

И още нещо – новата UNICA е напълно съвместима с досегашните продукти от серията, така че ако сте имали ключове UNICA и преди, сега лесно и без никакви ремонтни дейности можете да си направите бърз фейслифт вкъщи – само изберете нови модерни цветове и обликът се променя!

Разкажете ни какви цветове и материали ви вълнуват, какво искате да постигнете у дома?
Помислете за синхрони и контрасти и ни дайте предложения за комбинации между стени, цветове на механизмите и цветове на рамките!


Някои неочаквани комбинации се оказват прекалено добри, за да не ги споделите!

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 10:06 от Жaклин

# 1
  • София
  • Мнения: 3 020
Разкажете ни какви цветове и материали ви вълнуват, какво искате да постигнете у дома?
Помислете за синхрони и контрасти и ни дайте предложения за комбинации между стени, цветове на механизмите и цветове на рамките!
Харесвам както класически така и модерен дизайн.На бяла стена и светли мебели в стаята виждам само бели контакти.Те могат да бъдат стандартни или съвременни.Имаме в апартаментата бели ключове с touch screen , могат да се включват/изключват и чрез приложение на телефона.Голямо удобство са и стоят стилно.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Хохохо, тук колко мога да пиша Joy
Като закупихме апартамента и започнаха ремонтите, станах пословична с изискванията си. Най-голямото предизвикателство се оказаха именно ключовете и контактите!
Докато масово се опитват, да "скрият" контактите и ключовете, аз исках точно обратното - да са акцент в стаята!
Серията Unica дава много възможност за развиване на въображението, но дори и при нея се оказа, че няма точния нюанс зелени, което ми трябваше за кухнята. За сметка на това, "Индиго" беше точният нюанс за стаята на един бъдещ тийн Simple Smile Цветът съвпадна изцяло с тъмносиният таван и челата на мебелите. Стените са светлосиви и цветните рамки изпъкват страхотно Heart


Предстоят ни отново ремонти дейности със смяна на ключове и контакти и вече съм си избрала отново цветни рамки от серията Unica на Schneider

# 3
  • Мнения: 29 321
Харесвам пастелни тонове, бежово, естествено дърво също.
Контраст бих постигнала със светли стени и ключове и контакти в тъмно дърво.

# 4
  • Мнения: 39 305
Харесвам различните стилове за жилища в различни райони. На морето- по свободен, бохемски стил, в планината- по алпийски нюанси, а в града- нещо модерно. Когато обзавеждахме жилището си най- малкатата грижа ни бяха ключовете. Въобще не сме се замислили за нещо различно от бялото. Единствения цветен е в банята и е ужасно съчетание на сиви плочки и сребрист ключ/сиви е нямало. С развитието на търсенето и предлагането на пазара, вече знам, че такава грешка няма как да повторя два пъти.

# 5
  • Мнения: 3 385
Предпочитам пастелни, ненатрапчиви цветове. На белите стени имам бели контакти и ключове.

# 6
  • Мнения: 128
Харесвам топли, естествени цветове и материали. На моите бели стени и тъмни мебели - цвят дъб за рамка и механизъм в слонова кост или бяло.. Би била добра комбинация.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 400
Харесвам цветни ключове и контакти, изглеждат добре и допълват интериора. Придават  свежест и завършек на стаята. Лично за мен бялото е скучно, може би е подходящо за офис.

# 8
  • София
  • Мнения: 887
У нас, цветовете са като в спа център - слонова кост, кафяво, крем, бяло. И контактите са в тези цветове - дискретни и ненатрапчиви.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Допълвам в отделно мнение, защото доста хора са писали след мен Simple Smile
Кухнята ми е жълто-зелена и зелените ми ключове и контакти са на жълти стени (в кухнята - патешко жълто, докато трапезарията е в нежно, млечно жълто Simple Smile

Адски много ме дразнят вече точно тези контакти и ако си намеря точно този нюанс, бихме ги сменили.

Коридорът ми е със светлосини стени и жълти мебели. Естествено, ключовете и контактите са жълти (точно него сме предвидили, за ремонт есента).


Стаята на дъщеря ми е с акцент - една рисувана стена, на която основните цветове са зелено и оранжево. Мебелите и текстила също са в тези цветове, а останалите стени са бледо оранжеви. Контактите и ключа са оранжеви също Simple Smile

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Всички ключове и контакти в къщата са ни в цвета на стените. На сива стена-сиво, на белите-бели. Единствено във всекидневната стая (хол, кухня и трапезария) всички ключове и контакти са в графитен сив цвят, независимо от стените. Но там исках да има елегантна визия, а не дискретност както в стаите и другите помещения.
По фасадата също са в цвета на стените.

# 11
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Цвета на ключовете вкъщи в антре и кухня е съобразен с бравите на интериорните врати или други детайли в съответното помещение.
Тива е моето виждане за съчетаване на аксесоари. Като пример давам ключове и контакти в цвят металик мат, заради дръжките както казах, които са същите. Стените са бели или леко кремави. В антрето всички ключове са бели, заради огледалата и интериорните врати.
В холът, където стените са кремави ключовете са абсолютно същия цвят.

# 12
  • Мнения: 998
Харесвам Средиземноморието и вкъщи правя комбинация от цветове и материали, които да са в този стил. Орнаментиката за мен е много важна. Харесвам пясъчно бежово в комбинация от тъмно синьо и бяло, тюркоазено с розово, ментово зелено и праскова, комбинация от камък и дърво. Гледам целогодишно много цветя, които цъфтят в цикламено, розово, жълто, лилаво.

Специално за ключове и контакти държа да са от една серия и цвят във всички помещения. За целта използвам бели на цвят.

# 13
  • Мнения: 2 739
Предпочитам пастелни, ненатрапчиви цветове. На белите стени имам бели контакти и ключове.

# 14
  • Мнения: 852
Обичаме свежите цветове и комбинацията между различни видове мазилки и текстури. Съчетаваме смело, като се доверяваме и на препоръки от специалисти.

Общи условия

Активация на акаунт