Име за момче съчетано от Иглика и Галина

  • 3 289
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 465
Сетих се за Иван-Габриел. Такъв тип имена не ми харесват, но за по-добър вариант, в който детето е кръстено някак и на Иглика и Галина, не се сещам. Аз просто бих избрала една от двете баби или неутрално име.
Бащиното би било Иван-Габриел или Иван-Габриелов/а/.

Представям си следното име: Божидар Иван-Габриелов Александров. Няма да успява да си събере името в полетата на документите - хартиени или електронни.

# 16
  • Мнения: 1 522
Абе тва да ви е проблема - как ще се казва внука. Тва след 20 години, може да не иска да има деца вашето дете, пък и предполагам, че не внукът ви ако има такъв, няма да му е най-важно как му е бащиното име, плюс че може в общината да взимат само едното име на бащата за бащино.

# 17
  • Мнения: 8 836
Игалин. (измислено от мен). Но не си кръщавайте детето така. Някои задачи, просто нямат решение, или нямат хубаво решение, като тази, иначе е достатъчно конкретна.
Името Иглика няма мъжки вариант, Галина има Галин, но не е много хубаво, според мен. Изберете да кръстите само на един баба/дядо. Няма как да бъдат равнпоставени, дори и някаква комбинация да сътвориме, тя винаги клони повече към едната баба, другата ще се сърди. Може би изполвайте и някое име на дядовците.
Когато се кръщава на някой, не трябва да променяме името му. Тогава е най-силно. По-първа буква пак е някакъв вариант, доколкото първата буква е важна за името. Бабата с И ще си мисли, че тя е 'водещата баба'.
Може да кръстите и на някой друг човек от рода, ако ви харесва по характер, ако го обичате, ако е живял хубав живот...

# 18
  • Мнения: 513
Игнат и Игор. Всичко останало ще е някаква измишльотина. Или го кръстете на едната баба, или на никого Simple Smile

# 19
  • Мнения: 10 993
Според мен едно дете заслужава да има нормално име, а някаква измишльотина. Това си е лично мнение. За мъж смятам за подходящи: Иван, Ивайло, Георги. Илин или Галин не ми харесват.

# 20
  • Мнения: 6 565
Трудна работа, каквото и да се измисли ще звучи като "Аналгин-хинин". По-добре се откажете.

# 21
  • Мнения: 10 452
Представям си следното име: Божидар Иван-Габриелов Александров. Няма да успява да си събере името в полетата на документите - хартиени или електронни.
Анна-Мария Иван-Александрова Петрова-Димитрова...
И това не е майтап.

# 22
  • Мнения: 14 638
Само Игнат ми звучи приемливо.Иначе само Иги.

# 23
  • Мнения: 1 378
Илия-Габриел, Илиян-Габриел, Герасим, Генади/й...

От вече предложените Игор ми харесва много и на мен.

За момиче: Ин(н)а, Илина, Глория...

Добавям: Ивелин и Ивелина.

Успех!

Последна редакция: пт, 08 юли 2022, 22:54 от Radilena

# 24
  • София
  • Мнения: 2 571
Иган. Това, разбира се, в кръга на шегата.
Другите вече са предложили всичко възможно..

# 25
  • Мнения: 557
Как Игнат, Игнасио ще звучи по-модерно Simple Smile
Най-добре питайте Ася Капичкова, тя има синове Ивиан, Ианик и Ириан, сигурно Игиан ще предложи. Шегувам се, разбира се. Не причинявайте на детето подобно нещо.

# 26
  • Мнения: 8 836
Представям си следното име: Божидар Иван-Габриелов Александров. Няма да успява да си събере името в полетата на документите - хартиени или електронни.
Анна-Мария Иван-Александрова Петрова-Димитрова...
И това не е майтап.
а фамилията така ли трябва да бъде - 2 пъти "ова", а бащиното с едно "ова"?
или
Анна-Мария Иван-Александрова Петър-Димитрова?

# 27
  • Мнения: 12 087
Няма такъв вариант. Игликата е цвете и няма мъжки вариант, Галина има - Галин.
Кръстете го на някой дядо, на светец (до три дни напред и назад от датата на раждане), на кръстника (имало е в някои краища и такава традиция) или на себе си, но не причинявайте някоя измишльотина на детето, че и баща ще става и ще я предаде на следващите поколения.

# 28
  • Мнения: 557
Представям си следното име: Божидар Иван-Габриелов Александров. Няма да успява да си събере името в полетата на документите - хартиени или електронни.
Анна-Мария Иван-Александрова Петрова-Димитрова...
И това не е майтап.
а фамилията така ли трябва да бъде - 2 пъти "ова", а бащиното с едно "ова"?
или
Анна-Мария Иван-Александрова Петър-Димитрова?

Петрова е нейната фамилия, а Димитрова е по мъж, вероятно.

# 29
  • Мнения: 8 836
а Иглика има ли някакво друго латинско име, нещо, което означава иглика, а не започва с И Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт