Диета без глутен и казеин-мисия възможна

  • 109 091
  • 245
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 78
Здравейте, искам да се похваля вече десет дни подлагам дъщеря си на диетата и забелязвам,че не прави пристъпи.Тя има епилепсия,за аутизъм не мога да говора още,защото е малка и има известно изоставане в развитието.При нея сега търсят евентуална болест на обмяната,която прдизвиква и гърчовете.Факт е обаче че откакто я ограничавам в храните забелязвам напредък.Благодаря,че ви има.  bouquet  bouquet  bouquet

# 61
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Здравейте, искам да се похваля вече десет дни подлагам дъщеря си на диетата и забелязвам,че не прави пристъпи.Тя има епилепсия,за аутизъм не мога да говора още,защото е малка и има известно изоставане в развитието.При нея сега търсят евентуална болест на обмяната,която прдизвиква и гърчовете.Факт е обаче че откакто я ограничавам в храните забелязвам напредък.Благодаря,че ви има.  bouquet  bouquet  bouquet

Браво, много се радвам за вас и за всички, решили да пробват този вид хранене за дечицата.
Това ми дава сили и увереност да продължа. Вярвам, че подобрението, което има е от диетата, защото няма от какво друго да е.


Вчера Наталия беше на диета...  Не знам дали е съвпадение, но нямаше нито една истерична сцена, както през последната седмица.



Много съвпадения станаха напоследък, за да бъде внушение  Thinking
 newsm44

# 62
  • София
  • Мнения: 2 351
Сайта на фирма, търгуваща с диетични продукти : http://www.analytica-bg.com/a_shop/pages/gluten_free/
..........
(Изтрих нещо, което вече беше пускано)

Преди доста време бях попаднала там, имаха добър форум, но го бъгнаха.
Би ли го пуснала пак.  newsm17 Няма го- изчезна.Повечето от тези брашна не съм ги срещала по магазините,но нали влизаме скоро в ЕС може и да ги видим и използваме.Не само ние четем тази тема.Най вероятно ще поставят още такива диагнози и още родители ще потърсът информация по въпроса.
Искам да си похваля джипито.Не ми даваше да почна диетата,но след като видя разликата в поведението на Мишо вече съветва и други нейни хиперактивни пациентчета да пробват.Дала ми е телефона на две майки с проблемни деца .   bouquet

# 63
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Надежда го е публикувала ТУК
Ние продължаваме. Вече имам оризово брашно и такова от елда, но мая не искам да използвам. В момента пека една питка със сода, резултата за сега не ми харесва особено, дано поне е вкусна.
Днес Наталия отново е доста по-спокойна от преди, дори сутрин и следобед след сън не плаче, което иначе беше почти задължително.
Купихме й нещо като зрънчо - оризовоцаревичен, но е доста безсолен. Тя не подбира много (яде например обелки от картофи), надявам се да й хареса. Вчера за пръв път от много време яде пиле с ориз (преди само пилето), изобщо ориза нещо не го долюбва, но ще й се наложи да свикне. При занятието с логопедката през цялото време е повтаряла "сиренце, кашкавал", което значи, че казеина вече й липсва.

Поразгледах рецептите за заместител на млякото - общо взето се ползват смляни с миксера бадеми, орехи, слънчогледово семе, получената кашичка се разрежда с вода, след като се утаи, се прецежда, слага се ванилия и подсладител (мед) и се ползва вместо мляко. Получава се и от оризово брашно, също с разреждане и прецеждане.

# 64
  • sofia
  • Мнения: 1 426
... сутрин и следобед след сън не плаче, което иначе беше почти задължително.
... през цялото време е повтаряла "сиренце, кашкавал", което значи, че казеина вече й липсва.
...Получава се и от оризово брашно, също с разреждане и прецеждане.

И моя дребосък задължително плаче и се тръшка преди и след сън, не само следобяд, а и сутрин. От известно време истериите понамаляха, но все още понякога ги има.
Все си мисля, че може да и предложиш соев кашкавал, докато отвикне. Не е чак толкова гаден на вкус  Tired. Аз правя смес от смлян сусам вода и мед, или фруктоза. Опитвам се да замествам млякото. Оризовото брашно нали е сурово, как да го дам само с вода и подсладител без да го сваря  newsm78

# 65
  • Мнения: 4 586
   Имам такава питанка: В китайските ресторанти продават ли се оризови питки?

# 66
  • Мнения: 3 537
Браво,Любознателна! PeaceПродължавайте все така! Grinning

# 67
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
След като въведох диетата се случи следното: Наталия  ходи по голяма нужда по 2 пъти и прилича на разстройство. На някой от вас случвало ли се е? Питах в руския форум, предположенията са, че има непоносимост към някоя от храните, които давам. Оказва се, че има доста деца с алергия към ориза Rolling Eyes Не мога да правя сега изследвания, но явно наистина нещо не й понася. При положение, че се набляга наориза и картофите, би трябвало да е всъщност запечена. Thinking
Така или иначе, това е доказателство, че диетата действа.

# 68
  • Мнения: 3 537
Да,защо така се е получило,щом яде повече ориз и картофи? newsm78Много интересно!Да не е хванала някой вирус?

# 69
  • Мнения: 549
Скъпи майчета, “борещи” диетата, smile3501  newsm10

В навечерието сме на най- прекрасния христиански празник Коледа!
Знам, че никак не ви е лесно, но съм сигурна, че подготвяте най-големия подарък за децата си.   Давате им възможността да се запознаят с Дядо Коледа  santa2, да се зарадват на подаръците си, да ви забележат и дарят с усмивките си   Kissing Heart, да ви възнаградят с вниманието и радостта, които заслужавате!

На всички вас пожелавам Добрият старец  santa2да ви направи най-прекрасния подарък, който направи на мен!
Да чуете: “Мамо, О-БИ-ЧАМ те!” Въпреки, че понякога е достатъчно дори само да прочетете любовта и благодарността, че ви има, в детските им очички!

Сигурна съм, че всяка сълза “край печката” ще бъде изтрита с хиляди целувки.   remybussi  Пожелавам ви го от цялото си сърце!

Весели празници на всички!


 Hug  Hug  Hug  Hug  Hug   Hug   Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 2 351
Моят Мишо винаги е бил запечен.Имаше хемороид и го беше страх да иде в тоалетната.Откакто сме на диета ходи както Наталия мазно.Много се учудих и аз.Консултирах се един от истинските бълг.лекари и моето мнение ,което лекарката потвърди е следното:Просто диетата му регулира стомашно-чревния тракт и вече храната се обработва по лесно.Въпреки запичащите храни коремчето работи качественно.Имаме и много газове.Никога преди диетата не е изпускал газове.Често ми плачеше без причина и усещах,че е стомахчето.Сега спряха нощните плачове от болки в коремчето.Гръмвай шампанското и ти.  smile3550

# 71
  • sofia
  • Мнения: 1 426
И Алекс е така с ходенето по голяма нужда, по 2-3 пъти и прилича на разтройство  newsm78.
Няма признаци да е болен или нещо да го боли  Tired.

# 72
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Наталия преди си ходеше съвсем редовно, меко, дори и повече, сега обаче е по-меко, понякога прилича на разстройство и е 2-3 пъти. Сигурна съм, че е от диетата, а не от друго.
Мале, как изцапахме темата Blush

# 73
  • sofia
  • Мнения: 1 426
 За втори път правих безглутенови бисквитки, този път не толкова сладки. Малкия ги харесва, даже почти мина без хляб вчера  Embarassed. Ето как изглеждат, дано да ви хареса вида им и да се престрашите да ги направите. А са и вкусни, честно!
http://images12.snimka.bg/001783405.jpg

# 74
  • София
  • Мнения: 2 351
Първите дни ходеше по два пъти -постепенно се регулира до един път дневно и малко по стегнато.Дали пък не се изчистват червата.
Вчера имаше тържество в детската с коладари и т.н.Менюто беше много съобразено с диетата им-домашни колачи от типово брашно и пита от типово брашно.В детската са много солидарни с диетата и много я спазват НО.
Въпреки усилията ми от оризово брашно пита за пред журналисти не можах да направя/имаше журналист от в.учителско дело/ Типовото брашно е с по малко глутен,но има глутен.Снощи Мишо беше ужасен- неконтролируем и както се изрази един приятел на мъжа ми/беше на гости/"Сякаш е дръпнал една магистралка."И сутринта още го държеше и чак сега вече му излезнаха дяволчетата.
И понеже моят Отело-мъж ме ревнува от комп.ме избъзика сутринта да се оплача във форума ето оплаквам се.На всичко отгоре ми вдигна гранд-скандал,че съм му нарушила диетата/до преди 2-3 месеца ме плашеше с развод ако оставя детето му да гладува/. Абе аман от мъже.
Браво бисквитите са супер-честно да си кажа НИКОГА не ги докарах.Мишо ги яде и аз си ги ям ,ама на външен вид са ми пълен провал. #Cussing out
Сетих се нещо-любознателна Наталия за пръв път ли ти яде ориз,че се замисляш за алергична реакциа от него.Много ме озадачи това което са ти отговорили от руския сайт.По вероятно е да има алергична реакция от нова храна-например меда разхлабва.И пак казвам при нас този оакан ефект отшумя постепенно.

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 14:37 от katina1972

Общи условия

Активация на акаунт