Фенове на тениса - тема 8

  • 24 077
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 247
За мен пък Ковид историята на Новак само му добави достойнство. Отделно не виждам никаква логика да се държи на ваксина, която се доказа, че изобщо не спира  разпространението на болестта, нито пази самия спортист от боледуване .
И наистина,  който  не харесва някого при всеки нов случай ще продължава в същия дух и обратното.
Новак никога не съм усещала да излъчва злоба. Той е толкова истински сърдечен и човечен. Изключително интелигентен и адекватен човек. Надал с неговите психопатски тикове и началническо поведение с нищо не може да ме спечели. Мога надълго още да продължавам да говоря защо не бих била никога фен нито на Роджер, нито на Надал от Биг 3.  И защо съм фен на Новак. Но защо?  И да, всеки сам си прави избор.  Както за всичко в живота.  Нямам никакво, абсолютно никакво намерение да убеждавам някого в друго мнение, нито пък смятам, че всички трябва да обичат Новак.
За мен спортът е приятно хоби, въпреки, че често поради политизирането му и опорочаването му с всякакви нечистотии ме разочарова дълбоко.

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 21:50 от Мигла

# 46
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
Е,те това е!
След като из групите за тенис прочетох,че
цитирам"-Добре,че Джокович не игра,че испанската муха да спечели РГ"🤣🤣🤣🤣,и то от двама Абсолютно заклети фенове на НД,сега вече може да си пусна"Мълчанието на агнетата",белким отнякъде изскочи психопата Надал🤣🤣🤣🤣🤣!

# 47
  • Мнения: 4 788
Е,те това е!
След като из групите за тенис прочетох,че
цитирам"-Добре,че Джокович не игра,че испанската муха да спечели РГ"🤣🤣🤣🤣,и то от двама Абсолютно заклети фенове на НД,сега вече може да си пусна"Мълчанието на агнетата",белким отнякъде изскочи психопата Надал🤣🤣🤣🤣🤣!

Дам, защото е много “спортсменско” да привикаш някого на мрежата на средата на мача и да му теглиш едно конско. Хайде стига глупости - всеки един от тримата големи си има своите дефицити. Джокович не е светец, но Надал също не е. Федерер пък колко ракети строши и как се караше със съдиите (на него съм фен)...

Не е хубаво хората да изпадат в телешки възторг от никого, нито да омаловажават чужди постижения.

# 48
  • Мнения: 11 737
Много харесвам Роджър. За мен е класи над останалите. Късно започнах да гледам тенис и връщах мачове години назад. Много бих се радвала да го гледам в още няколко мача, независимо дали печели или губи. Просто да се насладя на играта му.
От най-младото поколение симпатизирам на Синер.
При жените, след ерата на Серина, като че ли няма изявен фаворит и там постоянно някоя избухва за 2-3 турнира и после всичко се сменя.

# 49
  • Мнения: X
Скрит текст:
За мен пък Ковид историята на Новак само му добави достойнство. Отделно не виждам никаква логика да се държи на ваксина, която се доказа, че изобщо не спира  разпространението на болестта, нито пази самия спортист от боледуване .
И наистина,  който  не харесва някого при всеки нов случай ще продължава в същия дух и обратното.
Новак никога не съм усещала да излъчва злоба. Той е толкова истински сърдечен и човечен. Изключително интелигентен и адекватен човек. Надал с неговите психопатски тикове и началническо поведение с нищо не може да ме спечели. Мога надълго още да продължавам да говоря защо не бих била никога фен нито на Роджер, нито на Надал от Биг 3.  И защо съм фен на Новак. Но защо?  И да, всеки сам си прави избор.  Както за всичко в живота.  Нямам никакво, абсолютно никакво намерение да убеждавам някого в друго мнение, нито пък смятам, че всички трябва да обичат Новак.
За мен спортът е приятно хоби, въпреки, че често поради политизирането му и опорочаването му с всякакви нечистотии ме разочарова дълбоко.

Според мен Адриатур и отношението му към ковид ваксината (най-вече съмнителните ковид тестове преди АО) много му навредиха на кариерата и имиджа. Не си научи урока на Адриатур и се случи инцидентът в Австралия.
А държавите имат пълното право да определят условията за влизане по време на пандемия (само да не ги сменят в последния момент за политически цели).
Избор на Ноле е дали ще играе на USO, защото може да се ваксинира.

Иначе съм съгласна за положителните му качества. Simple Smile
И други намирам аз, но няма да се впускам в подробности, за да не звуча като тиийни фенка.

# 50
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 051
Цвети Пиронкова е родила втория си син- Виктор ❤💙
Здрави и щастливи да са ❤

 
Скрит текст:

 

# 51
  • София
  • Мнения: 1 652
anadiflores, когато беше патакламата около Австралия, доколкото може да се вярва, Ноле поради здравословна причина не може да си сложи ваксина. Не знам дали той е потвърдил, но това се тиражираше.

В Щатите и Канада на този етап не може да играе. Поне да му падне забраната за Австралия. Като теглиш чертата, сам се вкара в тая беля. Това, че от тенис средите в Мелбърн са му казали, че може да дойде, го подлъгаха. Надал и Роджър съм сигурен, че въобще нямаше да пътуват. Отдавна не им е фикс идея да играят и на четирите Шлема.

# 52
  • Мнения: X
И Новак нямаше изобщо да тръгне, ако е знаел, че има проблем. Той тръгва с редовни документи, виза и изключение, не да влиза насила в Австралия. Съдът го потвърди!!

Аз не виждам нищо лошо да бъде амбициозен и открит в преследването на целите си. Той все пак е закърмен с мисълта, че един ден ще бъде най-великият тенисист в историята (както е казала Jelena Genchic), и се бори за това.  А участва и в 4-те Шлема, защото на всички има много добри шансове за титла, като на АО и на Уимби е абсолютен фаворит. Живот и здраве, щял да играе още 5 години и искал да направи 30 Шлема, по думи на близки до него хора. Simple Smile

Скрит текст:
В Австралия Новак стана пионка на политически игри и, въпреки съдебно решение в негова полза, го изгониха със закон за терористи, но той не да нямаше отговорност в случая. Ако беше си научил урока от Адриатур ( а именно, че Западът и Австралия съвсем имат коренно различно отношение към правилата, към Ковид, мерките и ваксинацията от Балканите), ако беше го осъзнал, можеше да има различен подход и да се избегне фиаското в Австралия, защото доста пострада в крайна сметка. Иначе подкрепям правото му на свободен избор за себе си и адмирирам, че е готов да жертва титли (нещо, на което много държи) в името на убежденията си.

# 53
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 051
И още едно звездно тенис бебе се е родило тези дни 🥰🥰🥰
Шарапова е вече МАМА ❤



 
Скрит текст:


# 54
  • Мнения: 5 354
Джон Иснър ще сънува комшари след този пропуск срещу Максим Креси на полуфинала в Нюпорт. Няма такава излагация.

# 55
  • София
  • Мнения: 11 472
Благодаря за темата!
Григор кога се очаква да се завърне на корта, някой знае ли?

Браво за Цвети, но вече я броим извън тениса, нали?

# 56
  • Мнения: 5 354
Вашингтон, от 1 до 7 август.

# 57
  • София
  • Мнения: 27 175
Дебютни титли днес за Серундоло и Креси.
2 от 2! Simple Smile
п.п. Бернарда Пера също с дебютна титла при жените.

След два загубени финала тази година, Креси спечели своята първа титла. На любимата си трева. Максим има едни от най-хубавите волета в днешно време и когато е в зоната е истинско удоволствие да се гледа.
Бублик на свой ред вече има 5 загуби от 6 финала, като и той спечели първата си титла тази година в Монпелие на закрито и хард.
Креси от утре ще е под номер 33 в ранглистата, което ще е негов личен рекорд.
В първия сет се видя, че нещо го мъчи и по едно време викна физио. Мисля, че беше при 1-4 гейма. Дадоха му някакви хапове и явно трябваше да мина време да подействат. В случая и Бублик помогна много. Бублик е всеизвестен чоукър. Водеше със сет и 3-0 гейма, като Креси в два поредни свои сервис гейма се бореше с кански мъки да не допусне втори пробив. И двата гейма продължиха над 10 минути. И след това последва Бубли кв пълния си блясък. От 3-0 до 3-6?! 😁
Креси живна, разигра се и в третия сет Александър нямаше никакъв шанс в сервис геймовете на американеца. И само сервиса задържаше Бублик в мача.
В тайбрека беше грешка след грешка и мини пробив след мини пробив, до 3-4 точки, когато Креси спечели и двете си подавания, а Бублик завърши по типичен за него начин - с безумна двойна грешка.

https://www.atptour.com/en/news/bublik-cressy-newport-2022-final … 0HDu0BnqI3UC7HZ2k



Страхотен турнир за аржентинеца. Още срещу защитаващия титлата и финалист от Ролан Гарос, Каспер Рууд показа страхотен тенис и задържа това ниво до края. Направи ми впечатление още на Уимбълдън, когато изнесе страхотен мач срещу Рафа Надал.
Много красива игра има, разнообразна. Дано се развие още повече, в златна възраст е в момента (23 г.)

https://www.atptour.com/en/news/baez-cerundolo-bastad-2022-sunday-final

# 58
  • Мнения: 4 788
Мернах го бегло Серундоло в последните дни. Изненада ме - доста се е развил. Няколкото откъслечни удари по правите, които мернах, бяха първокласни.

Не сме споменали и друга хубава новина от последните дни. Доминик Тийм записа първите си две победи в Тура от над година. Стискам палци това да е началото на дългоочакваното завръщане, защото харесвам играта му. Последните месеци все отпадаше в първи кръг. Има още 6 седмици до Откритото на САЩ, където може да помечтаем да го видим във втората седмица. Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 27 175
Дария Касаткина се обяви официално за 'Гей'
Ами браво, тези неща няма за какво да се крият. Сред тенисистките е пълно с такива, ама си траят яко.



Буквално никаква промяна няма 😃
Нужно ли е да казвам кои са това? 😉

Общи условия

Активация на акаунт