Фенове на тениса - тема 8

  • 26 337
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 5 247
Да, Хоуп, така е ....и при Циципас стана същото. Той спря играта за аут без да е съобщено. Мачът върви за сега без особена интрига. Исках по - голяма битка. Ама каква е тази мода на шортите? От кога е? Много странно отрязани странично и отзад наставен плат.
Днес няма изнедади за сега. Да видим утре. Само, че вече не съм за Руне. Светна ми предупредителна лампа като заяви, че новите Биг 3 са той, Синер и Алкарас и бързо се потвърди.
Ако Алкарас играе така както изглежда, че може  и има дълга кариера очаквам и повече шлемове от рекорда на Новак и Рафа, защото няма да има с кого да ги дели. Непредвидимо е обаче кое как...

# 676
  • Мнения: 3 101
Карлос в момента е като валяк и унижава Стефчо, Новак го чака може би същото и съм сигурна че Карлос ще разхожда Новак.

# 677
  • Мнения: 4 805
Да, наистина унизително върви този мач. Просто Циципас е тотално обезличен. Изглежда като играч от топ 200, а не като поставен под номер 5.

Ако Карлос играе така и в следващите 2 мача, няма шанс да бъде спрян. Нито Новак, нито който там се падне от другата част на схемата може да направи нещо. Безпощаден е.

# 678
  • София
  • Мнения: 5 247
Както и друг път е ставало изглежда, че полуфиналът ще е определящ шампиона и по-силната битка от финала.

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 23:13 от Мигла

# 679
  • Мнения: 3 101
Карлос с тази игра заслужава финал , не виждам Новак как ще го спира. Не е същия атлитичен като преди 4 или 5 години, Карлос ще разкарва из корта и ще много къси убедена съм в това.

# 680
  • Мнения: 5 429
Май като гледам само аз очаквах такъв развой на мача.

# 681
  • София
  • Мнения: 27 337
Карлос и Цици:
Феноменално представяне на Алкарас.
Това е тениса от бъдещето. Взел е най-доброто от Федерер, Надал и Джокович. Има и от тримата, но е по-скоро себе си. Защото не може да се каже, че е бейби Фед или Рафа или Ноле.
Испанците са забъркали някаква чудовищна смес. И той е още на 20 години. Тепърва ще се развива още повече. Само че не знам накъде повече от това...
Не виждам слаби места. Но все пак има да подобрява още сервиса и Фереро трябва да го научи и да бъде по-внимателен на моменти. Прекалено е агресивен и ако някой връщач му влезе под кожата може да има проблем. Ама това са бели кахъри. Както се казва, да им имам проблемите.
Стана страхотен мач в третия сет заради Циципас, който не се предаде и трябва да бъде поздравен.
Полуфинала между Алкарас и Джокович ще е мега зрелище и за мен е финал преди финала при цялото ми уважение и респект към Рууд/Руне/Зверев.

Абсолютна тенис машина е Алкарас.
Има всичко в играта. Мачбол и излиза на мрежата с деми воле и воле. Малко преди това пак на важна точка направи някакво безумно драйв воле и то по-сложния удар по диагонала и от тето.

Ако Алкарас развие играта си на трева има всички шансове след време да гони големия шлем. Нещо с което се разминаха Федалович.



Ноле и Карен:
Много добър мач, много високо ниво и от двамата. Ноле започна по-трудно, но Хачанов сервираше като машина и заради топлото време мощните му удари затрудняваха много Ноле. Обаче Ноле знае какво да прави. Просто поддържаше своето ниво и чакаше момета в който Хачанов ще поддаде. И това в стана в началото на третия сет. Дотогава Ноле нямаше нито един шанс за пробив, а приклщчи 4-ия и 5-ия сет в 6-2. Просто удивително. Като боа, която се увува около теб, изтисква ти силите и те убива бавно.
Карен може да се гордее много с това което игра срещу Ноле и като цяло от турнира си.

# 682
  • Мнения: 4 805
Сервис и концентрация има да подобрява Карлос. Редовно му се случва да се отпусне като победата е на милиметър разстояние. Докато играеше в ITF турнирите (на 16-17г) някак не си личеше, защото беше много по-добър от другите. В АТР Тура, обаче, миг разконцентриране и става като днес - от 5-2 и мач вързан в кърпа до 6-6 и тайбрек. Все пак е на 20 и има кога да го овладее това (а и без да го овладява пак му се получават нещата, макар и по-трудно).

Иначе игра страхотно днес. Първите два сета и половина бяха истинска магия. За мен най-впечатляващото при него не е силата и блъскането (този форхенд със 184 км/ч беше уау, да), защото и Синер примерно удря здраво. Начинът, по който позиционира топката - дължина после дропшот - и експлоатира слабостите на съперника (бекхенда на Циципас) са феноменални. Наистина не се сещам за друг 19-20 годишен играч с подобен интелект/усет. Като комбинираш това с техниката и силата…направо не им завиждам на останалите в Тура. Ако бях Музети или Циципас, сигурно и аз щях да се чувствам победен, преди да изляза на корта.

# 683
  • София
  • Мнения: 5 247
Да, Алкарас е феноменален. Има всички предпоставки за бляскава тенис кариера. Играе много зряло. Така и изглежда- доста напомпан за 20 годишен. Ама са ми смешни този вид шорти като с калници отзад. Алкарас прави нещо, което Надал правеше, когато тичаше по корта без спирка- да отиграва остри диагонали и мощни ретури по правата без проблем от движение. Не само, че е много бърз и лови всичко, а го прави без да си е наместил тялото в положение за посрещане на удар. Може би Джокович ако успее да го притисне с удари в тялото ще вземе точки. Дано е гледал внимателно този мач, защото трябва да знае, че ако иска победа трябва много да се потруди. Алкарас няма да грохне като Карен след 1 сет, а ще тича като свежарка безпогрешно атакуващ и връщаш неспасяемо до края.

# 684
  • София
  • Мнения: 27 337
Със сигурност няма да грохне, мдам. Ще блъска до откат. Ако Джокович се заяде ще гледаме близо 5 часа мега мач. В Мадрид миналата година изиграха епичен мач продължил около 3 часа и 40 минути по мой спомен. И това дойде след като ден преди това Карлос игра 2.30 часа срещу Надал.
А когато Карлитос спечели US Open' 2022 изигра 4 поредни зверски мача:
4 часа срещу Чилич в 5 сета на 1/8 финала
5 часа и 15 минути срещу Синер в 5 сета на 1/4 финала
4 часа и малко срещу Тиафо в 5 сета на полуфинала
3 часа и половина на финала срещу Рууд в 4 сета
?! Това са мачове през ден...

# 685
  • София
  • Мнения: 5 247
Мани - мани, очертава се голям терминатор, екзекутор на корта.

# 686
  • Мнения: 4 805
Усмихнат терминатор, обаче. За мен той наистина (в най-добрия смисъл) не осъзнава какво постига и прави за годините си. Или поне не по начин, който да го натоварва психически или да му пречи. Световен номер 1, тълпи от фенове, фаворит за титла от ГШ…момчето излиза на корта, прави си дроп шотове при 15-40, усмихва се като загуби трудна точка. Превърта всички правила на психологията. 🤯

Мигла, помня, че ти в началото като изгряваше в АТР май не го харесваше особено. Как го виждаш сега?

Дяволо, ти виждаш ли реален антипод на Алкарас в неговото поколение? Ще има ли нови Биг 2/3 или ще си останем с Биг 1?

# 687
  • София
  • Мнения: 5 247
Хоуп, правилно помниш, за съжаление аз съм бамбашка и за сега не мога да му стана фен. Признавам му безспорната игра, възхищавам се на класата му, той лети, но до там.... Не ми е на сърце. Това не значи, че ще подценявам неговите успехи. Желая му искрено  всичко най най. За тениса е супер да има такъв нов играч, отдавна се чакаше кой ще е...кога ще е .....

# 688
  • София
  • Мнения: 27 337
Дяволо, ти виждаш ли реален антипод на Алкарас в неговото поколение? Ще има ли нови Биг 2/3 или ще си останем с Биг 1?

Само като игра засега Синер, който ако не се лъжа му е батко с 1 година. Яник е може би най-неудобния за Алкарас съперник, защото той има прекалено много груба сила и от форхенд и от бекхенд с която просто надблъсква Алкарас ако мога така да се изразя. И също така играе в бързо темпо. Но Синер не е толкова вариативен и Алкарас ще му намери цаката. Другото което е, Синер е много чуплив и не е така постоянен.
Много хора възлагат надежди на Холгер Руне да е големия съперник на Алкарас, двамата са набори. Руне също е много талантлив и е истинска наслада да се гледа. Но Руне не е толкова здрав физически, не е як, не издържа на системни натоварвания в даден турнир. Руне има потенциала ако се развие правилно да създава ядове на Карлос. Синер в момента го прави, но не съм оптимист за следващите години, докато при Холгер може да е обратното в дългосрочна перспектива, но това са само догадки.
Аз много харесвам доброто духче Каспър, но той е по-мек и също не толкова вариативен и не го виждам като заплаха за Карлитос.
Оже-Алиасим (също мой любимец) води в баланса срещу Алкарас с 3-1, но този баланс е много изкуствен. Реално е 1-1, защото Алкарас след US Open' 2022 беше дроб, а две поредни победи на Алиасим дойдоха точно в този период.
Медведев би представлявал проблем, но само на определени хард корт турнири (не на всички) с по-бърза настилка, но Мечо е доста по-голям като възраст.
Но ако трябва да отговоря еднозначно и генерално на въпроса ти:
Не, няма да има истински голям съперник. От тези в момента. Такъв може би ще дойде тепърва и ще е по-млад с 3-5 години. Но няма да е от тези, които ги знаем в момента и които са в топ 10 / топ 20.

# 689
  • София
  • Мнения: 5 247
Чудесен анализ, Дяволо. Така изглежда положението и в моите очи. Без да съм никакъв специалист бих добавила само, че дългосрочният нов топ тенис шампион ще е такъв и ако играе виртуозно. Новак и Федерер го имаха това качество. Не са просто едни бухалки. Алкарас показва доста интелект и бърза реакция, не му е само силова играта.

Общи условия

Активация на акаунт