До кога захар във водата на бебо?

  • 1 531
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Никога не съм я подслаждала.Това е супер тъпотия с подслаждането.Захар на новородено направо ми се вижда очевадно вредно.

# 16
  • Мнения: 8 505
Не е необходимо водата да се подслажда.

# 17
  • Мнения: 1 555
Никога не съм подслаждала водата му

# 18
  • Мнения: 689
Аз подслаждах известно време, но по-добре - недей.

# 19
  • Мнения: 1 951
Никога не съм подслаждала водата му

И аз

# 20
  • Мнения: 2 677
Никога не съм подслаждала водата му.  Peace
Изобщо, чудя се, някой знае ли от къде е тръгнала тази практика?  newsm78 Доколкото ми е известно няма никаква полза от захар във водата.

# 21
  • Мнения: 216
И аз не подслаждам водата на бебо,макар в Шейново като ни изписваха казаха да даваме на бебките по 100 гр. вода с захар на ден. Simple Smile Grinning Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 2 227
Никога не съм подслаждала водата му.  Peace
Изобщо, чудя се, някой знае ли от къде е тръгнала тази практика?  newsm78 Доколкото ми е известно няма никаква полза от захар във водата.
Бях чувала, че захарта храни черния дроб и го подпомага да изчисти по-бързо физиологичната жълтеница. Лично аз съм много против подсладената вода.

# 23
  • Мнения: 8 769
В началото дават на бебетата глюкоза/или подсладена вода, за да им мине по-бързо жълтеницата.
Аз се опитвах да давам подсладена вода на дъщеря си, но тя така и не я пиеше, и пропи вода на 6 месеца, когато вече се хранеше с храни различни от мляко.
Синът ми също не хареса вкуса на водата, било то с глюкоза или без, със захар или без. Не го и насилвах. В резултат-на 6-7 месеца, когато започна да яде по-гъсти храни, започна и да пие вода.

# 24
  • Мнения: 1 290
Тъй като кърмата е сладка идеята на захарата във водата е бебето да я хареса по-лесно. Тоест да си мисли, че това е кърмата на мама и да не се муси Wink

Подсладената вода обаче за мен е първата лъжа която майката дава на детето си, тъй като нито от посладена, нито от неподсладена вода има нужда малкото човече.
В кърмата има всичко нужно за бебето и моя Ив досега не е опитвал нищо друго освен майчино мляко.
И глюкоза не давах дори за жълтеничката. С изключителното кърмене бързо отмина и тя

...а и бях обещала на сина си докато беше още в утробата ми, че няма да го лъжа никога...

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 13:59 от Gvendolin

# 25
  • Мнения: 3 089
не съм давала вода. съответно и захар не съм давала.

# 26
  • Мнения: 5 103
Никога не съм подслаждала Stop

# 27
  • Мнения: 243
Никога не съм му подслаждала водата, а и не виждам какъв е смисъла. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 795
Вместо вода давам чайче (от бебешките - против колики) - опитвала съм го, съвсем слабо е подслдено!

# 29
  • Мнения: 108
Аз давах чай против колики на
Хип, който е подсладен, но с кафява нерафинирана захар, която е по- ниско калорична, моят син пиеше ии сладка вода до 5м., защото казават, че изкуствено хранените деца се нуждаят от повече вода, защото храната(заместителят) е богата на соли.

Общи условия

Активация на акаунт