Съвременен вариант на името Емилия

  • 5 725
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 378
Неотдавна гледах по телевизията две млади българки с името Емона, но не ми харесва този вариант. И на мен ми допада повече Емилия. Има и имен ден - на 30 май, ако това Ви е важно.

А ако търсите просто общи букви с името Емилия - може Елия, Емануела... Успех!

# 16
  • Мнения: 2 172
Без да се „бяга" много далеч от името - Емма, Емили, Емели. Иначе Амалия, Амели, Елина, Алина

# 17
  • Мнения: 29 429
Сетих се и за Емилиана, ако харесвате дълги имена.

# 18
  • Мнения: 227
Емилия е хубаво име, може и само Ема.
Ако държите обаче на съвременни варианти кръстете я с тире, например Ема-Мария или нещо подобно, ама аз бих заложила на класиката.

# 19
  • Мнения: 12 087
Емилия като вариации - Ема/ Емма; Емили (най-много ми допада на мен), Емилиана, Емануела и това е.
Вече само с Е - Елеонора, Елисавета, Елиза, Елина, Елица, но освен буквата нямат друго общо.
Ако ще кръщавам на някого бих ползвала цялото име или поне корена му.
П.п Синът ми е Емил, майка ми - Ефтима. Когато една съседка й казала "Честито, на тебе е кръстен" тя отговорила "Не на мен, а на Емил Димитров". Всъщност от дете харесвам името, и певеца, но детето ми не е кръстено на никого, просто избрах име, което винаги съм харесвала, няма вариации на изписване/ изговаряне, наложено е в именната ни система и не е много често срещано.

# 20
  • Мнения: 312
Емилия е хубаво и не го смятам за остаряло. Иначе варианти: Емилияна/ Емилиана, Емелина, Ема / Емма, Емили, Емануела съдържа Ема и това е галеното на името, Еммалия, Емани, Емелия - последните открих в чуждестранни сайтове.
Ако не е Емилия / Емилияна, аз бих се спряла на Емануела или Емелина.

# 21
  • Мнения: 1 404
Сетих се за Емина. Не знам дали има такова име, имам познато детенце Емин, името е турско и е мъжко, та Емина ми дойде като идея за женски вариант.
Иначе тия пък вариации Емали, Емели и подобни са ми като с правописна грешка и детето цял живот ще трябва да обяснява как точно се пише името.

# 22
  • Мнения: 312
Сетих се за Емина. Не знам дали има такова име, имам познато детенце Емин, името е турско и е мъжко, та Емина ми дойде като идея за женски вариант.
Иначе тия пък вариации Емали, Емели и подобни са ми като с правописна грешка и детето цял живот ще трябва да обяснява как точно се пише името.


Има Емина, има и Емине, турски са.

# 23
# 24
  • Мнения: 12 797
На мен името Емилия ми харесва. Не мисля, че е остаряло. Това е хубаво международно име с латински корени и го има във всички държави, в това число и в Северна и Южна Америка. Тръгнало е от Италия, там има мъжки аналог - Емилио.
Може би малко повече ми харесва Ема.
Варианти като Амалия (което всъщност е различно име), Емили (английският вариант) и Емилиана (Емилия+Ана) не ми харесват кой знае колко.

# 25
  • Мнения: 1 050
Хващам се на бас, че Ема е също толкова старо име, колкото и Емилия. Не знам защо сте решили, че имената, които идват от други държави са "съвременни", а тукашните са "стари"... Вчера ли са измислени имената в чужбина, досега безименни ли седяха хората там, какво?

# 26
  • Мнения: 5 549
Аз познавам една баба Ема, вече покойница от много време, която си е чиста българка.

# 27
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Емилия,Емили е древно класическо име.Не е остаряло и се среща в цял свят.На мен много ми харесва.
Ема-от Емилия.Харесвам го само като галено.

Някои хора смятат имена като Емилия,Силвия,Даниела за остарели,защото се срещаха през комунизма.
Но всъщност тези имена не са нито български,нито остарели.





# 28
  • Мнения: 1 271
Емели, Амалина, Амелия

# 29
  • Мнения: 14 638
Само Ема като вариянт ми допада.

Общи условия

Активация на акаунт