Съвременен вариант на името Емилия

  • 5 727
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Емили

# 31
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Че какво не съвременно има в името?
Ема, Емили, Емели, Емма стоят толкова нелепо, от кръщелното, през дневника в училище, та до "това с едно или две М се пише?" като станат студенти...
Емилия е разкошно! Пък вие можете и Ем да му казвате, ако искате.

# 32
  • SF
  • Мнения: 21 242
Емилия си е съвсем съвременно и красиво име. Не е типично българско, така че няма какво да се притеснявате.
Емили не ми харесва въобще.
Харесвам Емануела, Ема.
Буквата Е е изключително благоприятна за имена. Любимите ми имена са точно с тази буква, включително и Есме Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Какъв е смисълът от двойното М в Емма? То никога не се произнася. А е предпоставка за вечно сбъркано име и преправяне на документи.
Ако трябва да напиша картичка на Емма, стой и само гледай как съм й сбъркала името! Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 050
Е, как защо? Защото в Америка се пише с двойно 'м'.

# 34
  • SF
  • Мнения: 21 242
Да, но на кирилица двойнато М е абсолютна грешка и е лишено от смисъл. Емма - сякаш някой заеква на М.
За Анна иманякакво вибриране на Н-то, но за М, С, Р е пълна глупост да се прави.

# 35
  • Мнения: 1 050
Така е. Ама хората искат да са "модьерни". Тя цялата тема е за това... Grinning

# 36
  • SF
  • Мнения: 21 242
Емилия е модерно точно толкова, колкото и Емили. Просто са модерни на различни територии на планетата Земя.
Ема е модерно и се пише и произнася много добре и тук, и там. Simple Smile
Емилияна е готин вариант. Въобще името Емилия е доста благодатно за вариации, както и за кратки имена - Еми е много сладко име.

# 37
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Имаме приятелско семейство на което детето се казва Емили.Винаги използват цялото име като се обръщат към нея или говорят за нея.Тя е на 2 години и името много и отива в голям синхрон са дете и име.Родена е в UK и живее тук.Родителите са българи.Имаме и приятелка Емма, дамата е британка на около 35 години и е в идеален синхрон с името си.

# 38
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 922
Чудя се какво означава човек да е в идеален синхрон с името си?!

# 39
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
И аз не знам какво значи да си в синхрон с името си. Но на прима виста си представих например някоя едра, яка и мустаката българка, излизаща от обора с кални галоши, да се представи например с " Приятно ми е, Елеонора ". Или фино и нежно девойче, което е примерно Гунка.
Познавам няколко изключително приятни , красиви и интелигентни жени, с имена като Тинка, Сийка, Пенка и т.н., който хич и не показват да ги е срам от името им или пък да не са в синхрон. Но съвременните стандарти явно се различават от моите.

# 40
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 922
Ами ти сега ми припомни, и друг път съм го казвала, всички жени с името Светла, които познавам, са тъмни. Тъмнокоси, мургави и чернооки. Една Светлана само дето е светла.
Приятелката ми е Светла, но си е мургава и тъмна. Ами няма значение, не мога да си я представя с друго име... Даже не съм се и замисляла в синхрон ли е с името си, не е ли в синхрон...

Познавам поне четири много красиви жени с името Иванка и поне дузина не толкова привлекателни, но пък с много префърцунени имена.
Това е да си в синхрон, ясно. Само дето не си избираме сами имената така, че да ни паснат на външността и душевността.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 977
И аз малко офтопик, нонза мен името Светла не е като орисване да е руса и синеока, а светъл ведър благ човек.

# 42
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 202
И аз малко офтопик, нонза мен името Светла не е като орисване да е руса и синеока, а светъл ведър благ човек.

И аз така го разбирам. Името е пожелателно и няма общо с външни белези като светла кожа, сини очи или светла коса, а да бъде добър и светъл човек. Да носи светлина в себе си.
И това ме подсеща, че повечето жени с името Клара (светла), които познавам са чернокожи. Не върви да ги питам що не са с бяла кожа и руса коса, нали? Smile

# 43
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 922
Така е, но не разбрах как дете на 2 години е синхронизирано идеално с името си...

# 44
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 202
И аз искам да знам. Който разбира от тези неща да обясни. И аз искам да се синхронизирам с моето. Smile

Общи условия

Активация на акаунт