Курсове по английски език. Кое е по-добре ?

  • 5 820
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте!
Искам да изкарам 3 нива по английски, защото искам да се занимавам с ИТ.
Имам два варианта. И се чудя къде ще се науча повече.

1 вариант:
Индивидуален курс в училища Европа - 100 часа за едно ниво.

2 вариант:
С група (7 човека) в Британика - 126 часа за 1 ниво.

Едното е хубаво, че е в група и свикваш може би повече да общуваш и слушаш, но пък индивидуално ще се наблегне на това, което не знаеш. И 26 часа по-малко са индивидуално.
Вие какво мислите ? Къде ще е по-добре.
Също и школите са различни и не знам коя е по-добра

Последна редакция: пн, 11 юли 2022, 10:14 от Frontwebdevlife

# 1
  • Мнения: 4 312
Нямам добри впечатления от Британика.

Първо - общата разлика: индивидуално винаги е по-добре. В група има риск да се неглижират нещата, които някой не е научил, да се върви според средното ниво, а когато има курсисти с различен напредък, нещо се изпуска, друго се повтаря излишно и т.н. Въобще не е показател общуването с другите в курса, най-много да поемеш и от техни грешки. Вече има много приложения и онлайн възможности да си говориш с хора, на които английският им е роден или живеят в англоговорящи страни отдавна. По-добре с тях, отколкото да циклиш 126 часа с едни и същи курсисти, много от които ще имат ужасен акцент. Аз придобих лош акцент на английски именно при общуване с англо-говорящи българи, вкл. и на курсове.

Второ - в Британика бях по договор с работодател. Държахме входящ тест - имах една грешка и досега помня - как трябва да е пълното произнасяне на точен час според това дали е a.m. или p.m.  - before midday, after midday. Нещо, което вече се ползва много рядко. Заради този пропуск ме върнаха едно ниво надолу. Курсовете бяха съботно - неделни, аз работех в някои недели и пропусках част от курса, като не бях единствената, тъй като имах и други колеги в подобно положение, Британика си знаеха. На края се оказа, че не искат да ме пуснат на финален изпит не заради незнание, а защото са ми писали отсъствия. Все пак преподавателката се застъпи, допуснаха ме, издържах го и се записах на следващо ниво. То беше в друга сграда, с други преподаватели и нивото още от първия час беше зле. Цялостно коефициента на знание на групата ни беше зле, като имаше няколко момичета от Иран и други държави, които едва биха минали А1, но ги записаха с нас. Отказах се изобщо да ходя.
После и други колеги се оплакаха, че при записване са търсили дори и най-дребна грешка, за да те запишат на възможно най-ниското ниво, след което да продължиш при тях и за следващото. Мен финансово това не ме притесни, работодателят плащаше, но като цяло си изгубих времето.

# 2
  • Мнения: 1 685
Безплатен начин за научаване е гледане на филми, за да се научете да разбирате - акцентите са различни и специфични. Правописът е сложен, изисква се много писане, за да се усъвършенства и четене на статии, за да усетите словообразуването и граматиката. Ако имате 4-5 години училищно изучаване, друго не ви трябва. Четвърт век съм в англоговоряща страна, английски съм учила в английска гимназия. Слушането на хора, чийто майчин език е английски(филми), писане (идентифицирате сложни думи и пишете, докато научете правописа) и четене на статии и новини помага много, ако не сте в англо-говоряща държава.

# 3
  • Мнения: 856
Здравейте!
Искам да изкарам 3 нива по английски, защото искам да се занимавам с ИТ.
Имам два варианта. И се чудя къде ще се науча повече.

1 вариант:
Индивидуален курс в училища Европа - 100 часа за едно ниво.

2 вариант:
С група (7 човека) в Британика - 126 часа за 1 ниво.

Едното е хубаво, че е в група и свикваш може би повече да общуваш и слушаш, но пък индивидуално ще се наблегне на това, което не знаеш. И 26 часа по-малко са индивидуално.
Вие какво мислите ? Къде ще е по-добре.
Също и школите са различни и не знам коя е по-добра
В Британика не съм ходила, но посещавах курсове по английски език преди няколко години в “Интелект” и съм изключително доволна. Изкарах няколко нива в групи от около 3-7 души и мисля, че така е по-добре, отколкото индивидуално. Така общуваш с други хора, виждаш какви грешки допуска всеки и гледаш да не ги допускаш и ти. Освен това има и конкуренция. Мен това ме мотивира още повече. Grinning
Обръща се внимание на всеки един човек в групата. Изобщо не е имало заяждане, ако някой е пропуснал определен брой часове. Това да не е като в училище.. Периодично ни даваха тестове, с които проверяваха кой какво е научил и след това ги обсъждахме. Накрая имаше изпит след всяко ниво.
Според мен всичко зависи от преподавателя и неговия подход, а не дали си сам или с още няколко души. Все пак групите затова са с малко хора, за да могат да обърнат внимание на всеки и по мое мнение успяват.
Ако си от София, мога да ти кажа къде точно ходих аз и от кой преподавател съм доволна, ако все още работи там де.

# 4
  • Мнения: 30
Здравейте!
Искам да изкарам 3 нива по английски, защото искам да се занимавам с ИТ.
Имам два варианта. И се чудя къде ще се науча повече.

1 вариант:
Индивидуален курс в училища Европа - 100 часа за едно ниво.

2 вариант:
С група (7 човека) в Британика - 126 часа за 1 ниво.

Едното е хубаво, че е в група и свикваш може би повече да общуваш и слушаш, но пък индивидуално ще се наблегне на това, което не знаеш. И 26 часа по-малко са индивидуално.
Вие какво мислите ? Къде ще е по-добре.
Също и школите са различни и не знам коя е по-добра
В Британика не съм ходила, но посещавах курсове по английски език преди няколко години в “Интелект” и съм изключително доволна. Изкарах няколко нива в групи от около 3-7 души и мисля, че така е по-добре, отколкото индивидуално. Така общуваш с други хора, виждаш какви грешки допуска всеки и гледаш да не ги допускаш и ти. Освен това има и конкуренция. Мен това ме мотивира още повече. Grinning
Обръща се внимание на всеки един човек в групата. Изобщо не е имало заяждане, ако някой е пропуснал определен брой часове. Това да не е като в училище.. Периодично ни даваха тестове, с които проверяваха кой какво е научил и след това ги обсъждахме. Накрая имаше изпит след всяко ниво.
Според мен всичко зависи от преподавателя и неговия подход, а не дали си сам или с още няколко души. Все пак групите затова са с малко хора, за да могат да обърнат внимание на всеки и по мое мнение успяват.
Ако си от София, мога да ти кажа къде точно ходих аз и от кой преподавател съм доволна, ако все още работи там де.

От Добрич съм, но гледам и за Варна

# 5
  • Мнения: 4 312
rose, имам спомен, че бяхме записани над 10 души в групата, втората, от която се отказах, може би са били дори 15, едва се събрахме в стаята. При група 3-7 души е съвсем друго.
Обаче както учих немски - аз и един преподавател, е несравнимо по-добре.

# 6
  • Мнения: 856
rose, имам спомен, че бяхме записани над 10 души в групата, втората, от която се отказах, може би са били дори 15, едва се събрахме в стаята. При група 3-7 души е съвсем друго.
Обаче както учих немски - аз и един преподавател, е несравнимо по-добре.
Ами затова ще попита от колко души се състои групата. 15 души са си почти цял клас, което вече е много, и аз не бих се записала в такава група.
Езикови училища “Интелект” обаче май има само в София, така че аз не мога да препоръчам друго от личен опит. В “Британика” групите може да са по-големи. Трябва да проучи и да си избере.

# 7
  • Мнения: 30
rose, имам спомен, че бяхме записани над 10 души в групата, втората, от която се отказах, може би са били дори 15, едва се събрахме в стаята. При група 3-7 души е съвсем друго.
Обаче както учих немски - аз и един преподавател, е несравнимо по-добре.
Ами затова ще попита от колко души се състои групата. 15 души са си почти цял клас, което вече е много, и аз не бих се записала в такава група.
Езикови училища “Интелект” обаче май има само в София, така че аз не мога да препоръчам друго от личен опит. В “Британика” групите може да са по-големи. Трябва да проучи и да си избере.

В Британика Варна да 6-7 човека за 126 часа и струва 1200лв без учебниците за едно ниво

Добрич училища Европа - индивидуално за 100 часа струва 1500лв (няма групи)

Аз съм от Добрич и пътя до Варна като сложим.
Затова гледах къде ще науча повече

# 8
  • Мнения: 856
rose, имам спомен, че бяхме записани над 10 души в групата, втората, от която се отказах, може би са били дори 15, едва се събрахме в стаята. При група 3-7 души е съвсем друго.
Обаче както учих немски - аз и един преподавател, е несравнимо по-добре.
Ами затова ще попита от колко души се състои групата. 15 души са си почти цял клас, което вече е много, и аз не бих се записала в такава група.
Езикови училища “Интелект” обаче май има само в София, така че аз не мога да препоръчам друго от личен опит. В “Британика” групите може да са по-големи. Трябва да проучи и да си избере.

В Британика Варна да 6-7 човека за 126 часа и струва 1200лв без учебниците за едно ниво

Добрич училища Европа - индивидуално за 100 часа струва 1500лв (няма групи)

Аз съм от Добрич и пътя до Варна като сложим.
Затова гледах къде ще науча повече
Леле.. много са вдигнали цените на тези курсове. В “Интелект” преди няколко години едно ниво в група беше около 500 лв.
Някъде има ли онлайн курсове, ако не можете да пътувате до Варна?

# 9
  • Мнения: 30
rose, имам спомен, че бяхме записани над 10 души в групата, втората, от която се отказах, може би са били дори 15, едва се събрахме в стаята. При група 3-7 души е съвсем друго.
Обаче както учих немски - аз и един преподавател, е несравнимо по-добре.
Ами затова ще попита от колко души се състои групата. 15 души са си почти цял клас, което вече е много, и аз не бих се записала в такава група.
Езикови училища “Интелект” обаче май има само в София, така че аз не мога да препоръчам друго от личен опит. В “Британика” групите може да са по-големи. Трябва да проучи и да си избере.

В Британика Варна да 6-7 човека за 126 часа и струва 1200лв без учебниците за едно ниво

Добрич училища Европа - индивидуално за 100 часа струва 1500лв (няма групи)

Аз съм от Добрич и пътя до Варна като сложим.
Затова гледах къде ще науча повече
Леле.. много са вдигнали цените на тези курсове. В “Интелект” преди няколко години едно ниво в група беше около 500 лв.
Някъде има ли онлайн курсове, ако не можете да пътувате до Варна?
Наистина е скъпо и то за няколко нива..
Има онлайн в Британика също, но цената е същата. Пестя от пътя, но пък онлайн колко ще се научи.

# 10
  • Мнения: 856
rose, имам спомен, че бяхме записани над 10 души в групата, втората, от която се отказах, може би са били дори 15, едва се събрахме в стаята. При група 3-7 души е съвсем друго.
Обаче както учих немски - аз и един преподавател, е несравнимо по-добре.
Ами затова ще попита от колко души се състои групата. 15 души са си почти цял клас, което вече е много, и аз не бих се записала в такава група.
Езикови училища “Интелект” обаче май има само в София, така че аз не мога да препоръчам друго от личен опит. В “Британика” групите може да са по-големи. Трябва да проучи и да си избере.

В Британика Варна да 6-7 човека за 126 часа и струва 1200лв без учебниците за едно ниво

Добрич училища Европа - индивидуално за 100 часа струва 1500лв (няма групи)

Аз съм от Добрич и пътя до Варна като сложим.
Затова гледах къде ще науча повече
Леле.. много са вдигнали цените на тези курсове. В “Интелект” преди няколко години едно ниво в група беше около 500 лв.
Някъде има ли онлайн курсове, ако не можете да пътувате до Варна?
Наистина е скъпо и то за няколко нива..
Има онлайн в Британика също, но цената е същата. Пестя от пътя, но пък онлайн колко ще се научи.
Присъствено е по-добре, за да не се разсейваш от странични неща вкъщи. Ако нямаш обаче възможност да ходиш всеки път до Варна, онлайн курсът все пак е вариант.

# 11
  • Мнения: 4 312
Онлайн зависи пак от мотивацията, от методиката и от преподавателя. Учих френски онлайн в пандемията - трима души в група. Като се има предвид, че буквално нищо не знаех на френски, доста неща понаучих за първо ниво, чак се изненадах.

Обаче това ми се виждат ужасно високи цени. Явно инфлацията много се е отразила на школите. Горе-долу май би излязло колкото с индивидуален учител, без да харчите пари за път.


# 12
  • Мнения: 30
Онлайн зависи пак от мотивацията, от методиката и от преподавателя. Учих френски онлайн в пандемията - трима души в група. Като се има предвид, че буквално нищо не знаех на френски, доста неща понаучих за първо ниво, чак се изненадах.

Обаче това ми се виждат ужасно високи цени. Явно инфлацията много се е отразила на школите. Горе-долу май би излязло колкото с индивидуален учител, без да харчите пари за път.




Ами да, както бях писал 1500лв са 100 часа индивидуален курс в училища Европа.

А в Британика е 1200-1300лв, но там имам и път, но пък е в група и 26 часа повече.

Цените не са от сега такива и преди си бяха такива. А дали в Европа или да намеря учител по английски на час да плащам не знам и аз. Не съм питал колко взимат на час учители, но не знам и колко ще ме научат.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 150
Здравейте! Къде избрахте да се обучавате? В момента и аз съм в търсене на школа или учител за индивидуални уроци по английски във Варна. Може ли да препоръчате или да споделите мнение?

# 14
  • Мнения: 282
Онлайн зависи пак от мотивацията, от методиката и от преподавателя. Учих френски онлайн в пандемията - трима души в група. Като се има предвид, че буквално нищо не знаех на френски, доста неща понаучих за първо ниво, чак се изненадах.

Обаче това ми се виждат ужасно високи цени. Явно инфлацията много се е отразила на школите. Горе-долу май би излязло колкото с индивидуален учител, без да харчите пари за път.




Ами да, както бях писал 1500лв са 100 часа индивидуален курс в училища Европа.

А в Британика е 1200-1300лв, но там имам и път, но пък е в група и 26 часа повече.

Цените не са от сега такива и преди си бяха такива. А дали в Европа или да намеря учител по английски на час да плащам не знам и аз. Не съм питал колко взимат на час учители, но не знам и колко ще ме научат.
Най-добре е индивидуалното обучение.Смятам , че до 15 лв. е нормално за английски език, заради масовостта му.Разбира се, това е мое мнение.Искам да попитам всички в тази група какво мислите за навлизането на AI , дали изобщо има смисъл да се продължава да се учи чужд език.Скоро четох, че META са направили езиков модел с близо 4000 езика, като от тях 1000 са говорими.Знам , че чрез езика се достига до другата култура и манталитет , но дали има смисъл да се продължава с това усилие?

Общи условия

Активация на акаунт