Отговори
# 30
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,и ние още не сме започнали да украсяваме елхата чакаме да пуснат живи за да може после да си я засадим в градинката пред блока.
А с памперсите се разделихме още юли месец но откакто стана студено отказва да сяда на гърнето.
Честито на празнуващите и от мен.
Чухте ли че са пуснали зимна пързалка пред народния театър и мисля да я пробваме.
Успешен ден на всички от нас!  bouquet

# 31
  • Мнения: 562
Абе, мацки, вие големи успехи с това гърне, бравос  smile3501
Ние не можем да се похвалим с таквиз постижения  Wink Но поне вече седим на него, че преди и това не щеше да прави. Ще чакам да направи 2 години и ще я пусна из къщи по гащи, па да видим к'ви ще ги измъдрим  Tired

# 32
  • Мнения: 43
Здравей Пола, да ти кажа честно Александра не съм я учила да ходи на гърне имах един два неуспешни опита и се отказах и като отидахме на море сама започна да си казва.

# 33
  • Мнения: 166
Пола,не се притеснявай.При всяко дете е различно,но рано или късно става.
Аз лично Внко го слагам на гърне от 11месечна възраст,но никога не съм го насилвала.За акито той сам започна дами казва още преди лятото.А за пиш сега го оставих 4-5дни без памерс,като му обяснявах къде се прави пиш.Е,в началото се изпускаше,после започна да ми казва,че има пиш като пусне малко в гащите и накрая вече казваше преди да пусне:)И така вече не го слагаме през деня.
Успех и на вас и ако имаш въпроси,питай  Grinning

# 34
  • Мнения: 384
Здравейте,момичета!Днес резервирах клуб за рождения ден на Надина,добре че отидох без малко да увиснем,всичко е резерве.Също така я записах за Коледно парти с Дядо Коледа,подаръци и музика.Моите проблеми за 3 с нея-първо,че отказва вече да сяда на гърне и на тоалетна неиска,второ-спря да закусва от един месец,пие по един сок и това е.Какво ли не пробвах,преди ядеше попара,кус-кус и звездички,после мина на корнфлекс,кашкавалки неиска,сега съвсем нищо.Взех бутер тесто за утре сутрин пък да видим.И трето-мислих да дам Надина на ясла пролетта за да свикне преди бебето,а не после изведнъж,но много ме притесняват тия болести.Стайли,ти кажи какво мислиш по въпроса?

# 35
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Здравейте мамите Heart Eyes
Браво на вас,ние сме до никъде с тоя памперс Sadне иска да седне на гърнето изобщо.Решила съм след Нова година да махам памперса напълно пък ще видим какво ще стане.

# 36
  • Мнения: 273
Ianamama, честито!!!  bouquet Страхотна новина!!!
Принципно имаш време от пролетта до термина ти Надина ще е минала периода на адаптация, който трае до 2-3 месеца и дано после не ти боледува, но всичко е индивидуално Confused Все пак остава и риска да зарази и теб.
Аз лично смятам да пусна Йоана на ясла най-рано на есен, т.е. на 2.5г поне бебко да е поотраснал малко, а до тогава съм се разбрала с майка ми да си вземе неплатен и да ни помага. Дано само сме живи и здрави и не ни излезнат криви сметките.
Но нека и Клеми се включи, че тя доколкото си спомням дава Никол на ясла, пък и скоро им започва екшъна в действие Laughing

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Здравейте!
Аз още не слагам Влади на гърне- на лято ще я вършим тази работа  Peace
Хич не бързам  Crazy
Ianamama, предложи на девойката козунак- моят младеж честичко закусва козунак със сокче  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 780
Здравейте!
Не съм писала скоро, ама то няма и какво...
Днес ходихме до личната да покажа резултатите от изследванията на Влади, каза че няма място за притеснение (понеже хемоглобина му беше 116) и да му давам витаминчета сега зимата.
Gena, като каза козунак и аз съм взела за следобедна закуска с боза, ако не му хареса аз ще си похапна  Mr. Green  не че имаме проблеми с яденето де, ако е месце - не го пуска, но на следобедната закуска се мръщи, кремчетата ги отказа още лятото, минахме на кисело млекце, но и него вече не го иска - явно му омръзва.
Тия дни украсихме една малка изкуствена елхичка, но я качихме на високо и май изобщо не я вижда и не й обръща внимание, но пък му пускам през деня едни червени лампички във формата на камбанки да им се радва  Hug
Гледам сте взели да подготвяте рожденните дни, ние изобщо не сме и мислили, въпреки че сме първи,  newsm78 но най-вероятно ще сме си вкъщи.
За детска градина или ясла незнам кога ще стане и по тази причина ще си пусна и неплатената отпуска която ми се полага и ще си се гледаме вкъщи.
Вечер заспива около 11 и 30 - 12 , като и дума не може да стане да го приспим по-рано, за сметка на това се буди по няколко пъти на нощ, броят се на пръсти нощите в които той е спал непробудно и съответно ние не сме ставали  Confused
Чакаме да ни избият последните кътници, ама те дори и да са избили няма как да разбера, понеже не ми дава да му погледна в устата  Rolling Eyes
Ами дано някой изтрае да чете толкова дълъг пост  Embarassed
Лек ден на всички   bouquet

# 39
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Здравейте мацкиииии Hug

Аз най-накрая приключих с коледното почистване и сега ще се отдам на заслужена почивка. Laughing
За другата седмица съм запланувала да украся елхата и да купувам подаръци.  Gift Вече нямам търпение да идват празниците и на 25 баткото ми е именник. Grinning
Ivanichka, аз ти прочетох целия пост. Wink 

Това е от нас,целувки на всички.  bouquet

# 40
  • Мнения: 43
Здравейте,
приключих с коледното почистване и с Алекс украсих ме къшата остана само да купим елхата и подараци.
И ние не ядем нищоготвено само пиле или пица и многоооо кисело мляко по една кофичка кисело мляко на ден.Днес е станала в 11ч. и заспа в 16.30ч.така че за довечера не ми се мисли като е яла само солети.
Ижаницхка и аз прочето целия пост. :  bouquet

# 41
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
http://www.save-darina.org/content/view/13/28/lang,bg/
Майчета моля да го прочетете  и ако нямате фин.възможност поне опитайте да ес регистрирате на другия сайт който ще пусна по доло и гласувайте за желание 769.
Ето го и сайта:
http://www.loop.city.bg//index.php?destroy=true
Благодаря ви!

# 42
гласувах!
като гледам рейтинга е доста голям, дай боже това да е решаващо, и пак доказва колко сме силни форум бг-мама  Praynig
Ivanichka, хехе ако ти се притесняваш от дълги постинги, аз тогава какво да кажа, като винаги много се уливам Mr. Green Mr. Green Mr. Green
браво бена smile3501 за памерса. Аз ще се боря да го махам лятото... сега не ми идва на този студ, той си седи на гърне. сутрин ако го сложа веднага като стане дори памерса му е сух и го слагам същия:) е случва се и да пишка и в памерса ама какво да се прави.
За разлика от преди сега сме на твърд режим, заради градианта. между 8:30 и 9 вече е в леглото и заспал, но уви няма сбота, няма неделя - между 7 и 30 и 8 и малко сутринта вече се е събудил и крещи #Crazy няма сън и излежаване за мен уви Laughing
а сега и аз да се оплача:( дани днес  повърна, сутринта на път за градината, но и сега вечерта, направи едно голямо Буа посредата на хола:(  иначе няма температура, жизнен е, в яслите през деня нищо му е нямало... и сега не знам какво да го правя Tired утре ще си остана в къщи, няма да ходя на работа, за да го гледам... ужасно много искам до събота да оздравее. На рожден ден сме на филип - 1-ро родило се йога бебе, както ги наричам аз:)) т.е от мамитата с които ходих на йога, и е запланувано голямо хубаво парти, да се видим ние, да съберем децата, които уви не сме събирали от сигурно година... а все пак са на една възраст и предполагам ще могат добре да си играят...абе въобще с толкова нетърпение чакам тази среща и сега, дани ако се разболее ще ме е много яд Sick ох звучи много егоестично Embarassed Rolling Eyes ох дано се оправи и нищо да му няма утре Praynig
айде стига съм писала:)))
лека вечер  bouquet

# 43
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Гласувах Peace
Ще се моля за малката душичка и наистина на Коледа стават чудеса. Hug

# 44
  • Canada
  • Мнения: 277
Дани днес  повърна, сутринта на път за градината, но и сега вечерта, направи едно голямо Буа посредата на хола:(  иначе няма температура, жизнен е, в яслите през деня нищо му е нямало... и сега не знам какво да го правя Tired

И ние така , но върху спалнята беше голямото Буа. На втория ден разтройство, на следващият ден страшна кашлица до повръщане и на четвъртия ден си имахме нов ку4ешки зъб  #Crazy
Браво Бена за памперса, нашият памерс и аз го предвиждам за  лятото.
Украсихме елхата-голяма радост беше. Йони ми подаваше игра4ките, а аз ги зака4ах. Накрая като пуснахме лампи4ките да светят, Йоанка заподска4а от радост и запо4на да пее"Happy Birthday to you".....След като и попремина еуфорията запо4на да пренарежда игра4ките, тоест да ги отскубва от елхата и да се опитва да ги сложи на друго място. В крайна сметка след няколко падания на елхата върху нея, ка4ихме вси4ки игра4ки близо до върха, а за нея оставихме лампи4ките-поне знае 4е тях не може да махне.....Та елхата ни е малко пооскубана оттук-оттам, но настроението е празни4но...
Утре отиваме да купуваме подаръци, в градината ще идва дядо Коледа и ще има програма от децата, даже и най- дребните(където е Йони) щели да пеят 3 песни и да танцуват някакъв танц Joy Още от сега съм си отменила вси4ки ангажименти.....
Хайде от нас весел и спокоен уикенд!

Общи условия

Активация на акаунт