На 6 месеца и още се кърми вечер

  • 1 900
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 092
И ние се кърмим нощем а за това че кърменето вреди на зъбите честно за пръв път го чувам  newsm78
На Беба и избиха зъбки преди седмица или повече - та тя се будеше през 15-тина минути и плачеше с глас.Нямаше сила на света , която да я накара да спре освен цицата Grinning така че аз не виждам алтернатива , поне не на този етап. Thinking
по колко пъти се буди пък нямам идея newsm78

# 16
  • Мнения: 81
 Ние направихме 8 месеца и нито вечер не сме пропуснали да се нахраним поне по 2 пъти. А през 6 месец когато и растяха зъбки беше сукане почти по цяла нощ - само сменях ръцете. Сега дори не се събужда вечер а само си прави устичката като пате и търси гърдата за да цока. Много е сладка. Аз вече се настроих положително към нощното хранене и не ми тежи, така че моят съвет е просто се настрой че ще бъде така докато детенцето има нужда. То само ще се откаже от нощното кърмене,  може би ............. някога ................ #Crazy

# 17
  • Мнения: 1 030
Какво лошо има в това? И ние сме така, бебка спи при мен и нощем суче, спейки, а и аз спя, докато тя суче. И двете се наспиваме добре, а и детенцето е спокойно и си получава достатъчно кърма по този начин. Има и деца на по 2-3 годинки, които нощно време пият мляко /кисело, например/, но според мен е по-трудно, отколкото кърменето, защото трябва да ставаш да го топлиш...

# 18
  • Мнения: 26
Благодаря ви за подкрепата!
Спирам да се притеснявам, явно така ще порасне - ядейки нощем Simple Smile

# 19
  • Мнения: 185
И ние сме като вас  - ма 6 месеца. Най - дългият интервал м/у хапването при нас е 2 часа! да, И през нощта. Но аз не мога да я лиша, защото явно има нужда. Това за зъбките, честно казано е голям абсурд,... Не знам дали си чела, но има доста бебоци тук, кърмени дори над 2 годинки, а техните зъбки? ...( не те обвинявам, все пак докторите нали са, за да ги слушаме, но понякогааа... ) Ние от няколко дни се захранваме, но само с цел запознаване с различните вкусове, така че, цокането продължава с пълна пара!
Аз съм се настроила, че скоро няма да спя непробудно, и не страдам от събужданията - давам, цока и айдее, пак сън. Желая ти успех!

# 20
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Не мога да разбера какво те притеснява.Неприятно ли ти е ,неудобно ли ти е?Няма никакво значение,че сте се захранили.През първата година на детето основната храна е кърма, а другата твърда храна е само за запознаване.Световната здравна организация препоръчва кърмене до 1 годинка на детето,а аз до първи клас,ха ,ха.Ние до ден днешен се кърмим на поискване и денем и нощем и за мен това са най-красивите мигове.

# 21
  • София
  • Мнения: 619
Ние сме на 4м., до 2-рия си месец Дейв спеше непробудно през ноща.Въпреки това аз го будех в уречения час да яде защото се притеснявах че яде недостатъчно(мое хрумване).Сега съжалявам,направих го на сила точен като швейцарски часовник и дори през ноща.Дойде ми фикс идеята да пропускаме едно ядене през ноща-така от 00h.до 08h. да спиме и той  и аз.Да,ама Не. Човечето се буди и това е.Чудех се какво да правя,говорих непрестанно за това с майките по градинките,докато една мама не ми посочи адреса на твоето запитване.Сега ,след като прочетох ,че и други не малко на брой майки имат същия проблем се успокоих,че не е чак толкова лошо.Явно за всичко си има време!Нека си папат и ни бъдат живи и здрави,а пък ние-то е ясно,че ще свикнем! baby_neutral Cry mamma newsm10

# 22
  • Мнения: 3 926
Всъщност вече година и 4 месеца не съм спала нощем Mr. Green Буди се е меко казано, яде - също. Стряска се и докато не дам гърда не се успокоява. освен това ако я взема при мен (което става доста често) намира начин да се залепи за мен, и по някаква странна технология успява да натика зърното в дупката м/у резците и предкътниците, там, където трябва скоро да се покажат кучешки зъби. И започва едно примляскване Rolling Eyes Не е болезнено, но мястото изтръпва... Та, няма за какво да се тревожиш. Повечето майки споделят, че като излязат всички зъби децата изведнъж са променят... Чакам тази промяна Heart Eyes до нея ни остават още 8 зъба Grinning

# 23
  • Мнения: 4 242
Всъщност на 25 месеца има голям напредък, макар че я мъчат кътници в момента, дъщеря ми се буди само веднъж, много рядко два пъти, да суче. Или по скоро проверява дали съм там, защото суква няколко пъти и се отнася, няма и минута време.

# 24
  • Мнения: 98
Буди се е меко казано, яде - също. Стряска се и докато не дам гърда не се успокоява. освен това ако я взема при мен (което става доста често) намира начин да се залепи за мен, и по някаква странна технология успява да натика зърното в дупката м/у резците и предкътниците, там, където трябва скоро да се покажат кучешки зъби. И започва едно примляскване Rolling Eyes Не е болезнено, но мястото изтръпва...
newsm20  rotfImao rotfImbo smile3532

# 25
  • Мнения: 1 298
Имам си кърмаче на 5 месеца.Надявам се да те успокоя като ти кажа че никога не е спал повече от 6 часа накуп и то се е случвало  много малко пъти от 21-3 часа.Иначе през деня 3 часа е  най-голямата ни пауза  Tired
През ноща иска да цока на всеки 3 часа, като също не пием вода и няма начин да го прилъжа.Една лекарка ми беше казала че трябва да направя всичко възможно да го откажа до края на 4-тия месец че после много трудна работа.Ама кажи ми как да стане  Thinking  нямам толкоз много воля та да го оставя да реве  Naughty

# 26
  • Мнения: 232
На 10,5 месеца сме и още се кърмим нощем.Незнам докога ще е така.Сега никнат зъбки и единствено кърменето облекчава болката, поне при нас.
И НИЕ ТАКА,САМО ЧЕ СМЕ НА 10 МЕСЕЦА. newsm03 newsm44 Grinning

# 27
  • Мнения: 1 517
Откакто на 6 месеца се опитах да му спра нощното кърмене, не иска да спи сам, и сега не само че спи при нас, но и по цяла нощ суче. Правила съм опити да му предлагам вода, да го люшкам, за да заспи, но не... #Crazy Струва ми се, че няма толкова нужда от кърменето, колкото от усещането за  сигурност - като спи до мен, и млякото му е на разположение през цялото време, е спокоен. Затова и не се опитвам вече да променя нещата - не ми тежи, а и бебе е доволно и щастливо. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 672
Мойта мома подмина годинката /почти 13м./, в добрите нощи се буди веднъж, в не толкова добрите - през два часа. Докъм 6 месечна имаше гарантирана пауза от 5-6 часа, после това отпадна и сега се буди когато си иска, вероятно във връзка със зъбите, или премного впечатления, или все тая какво щото освен да съм на дежурство друго не ми остава каквато и да е причината. И аз съм от надяващите се към 2г. да имам нощем градска отпуска, че забравих как изглежда София по тъмно, ама да видим.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина беше така до 1 годинка...До 8-мия месец я кърмих, а след това минахме на АМ. Този период ми беше може би един от най-трудните до сега. Толкова бях уморена от неспане, че ходех като болна. Опитвах да махна нощното хранене, но без успех. Чак след годинка мина само на водичка, когато се събуди нощем.

Общи условия

Активация на акаунт