Нашите цветя - обща тема 17

  • 28 743
  • 743
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 825
И двете ще издържат. Зокумите дори зимата ако са в саксия се прибират на хладно място. Бабите все по мазета и стълбища ги прибират. Когато моите бяха в саксии, зимата ги прибирахме в една не отопляема постройка. И други хора правят същото.
Мисля, че и хортензиите ще издържат по същия начин.

# 316
  • Мнения: 5 432
Натуся, и моето плумбаго цъфна. Красота Purple Heart Но сякаш не мирише толкова, миналата година беше по-ароматно.

Съседката на вилата от години гледа хортензии в саксии, зимата ги прибира в мазето. Там едва ли е по-топло от твоята тераса.

Миналата седмица и аз гледах олеандрите, прецъфтяващи и намалени. Мислих, мислих, па се отказах. После вкъщи съжалих Grinning

# 317
  • София
  • Мнения: 3 041
Хортензиите които харесах издържат на много ниски температури.Чуденката ми е за зокумите.Дори на стълбището ще е по-топло от моята тераса.Освен в гаража да ги държа,но там ще им бъде тъмно.

Phloxx,къде зимува твоето плумбаго? Размножаваш ли го?

# 318
  • Мнения: 3 825
Терасата ти е Ок не го мисли

# 319
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
аз бих ги прибрала.
в мазетата и коридорите е по-топло, макар и да не е светло.
на тъмно пролетта ще имат едни светли изцибрени клонки и листа, ще изпадат и ще тръгнат нормални.
на балкона... не знам Sad не съм оптимист.

# 320
  • Мнения: 5 432
Плумбагото зимува на студена остъклена тераса. Тази зима беше доста топла обаче. Ако е по-студено тази година мисля да го вкарам на сълбите, и там е студено, но не пада под 9-10°С. Ако презимува на топло, следващата година няма да цъфти.
Не ми беше хрумнало да го размножавам, аз не бях сигурна дали изобщо ще оцелее при мен. Сега прочетох, че се вкоренява май-юни преди цъфтежа. Догодина ще пробвам.

# 321
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
зарови едно клонче и до пролетта може да се е вкоренило. като отвод на лоза.
 Wink тогава го режеш от майката и имаш две Simple Smile
колежката сложи във вода зимата и го размножи, но не съм питала за процента успеваемост.

# 322
  • Мнения: 3 634
Добри, като каза лоза съседите ми засяха преди месец малък резник и вече е три пъти по-висок, че се и разклони. Умирам от яд, че не съм се сетила и аз да си бучна. Ама казаха, че вече е късно. Напролет ще ми дадат. Ще правя асма на покрива 😍😂
А моите олеандри дето не вървяха изведнъж живнаха и трите. Много ме зарадваха.

# 323
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
нашата на балкона умря. Sad според бащицата - от лоша почва.
според мен, има нещовярно за почвата, но основното е неговото любопитство. то не беше да рови и сменя почва, то не беше поливане с капково по три пъти на ден... накрая, като остана сам я извадил от контейнера за да види как са корените.
не знам какъв беше тоя мерак, но я умори.
с толкова ровене изкуствена да беше щеше да загине Sad

# 324
  • Мнения: 5 432
Добри, съчувствам за лозата, но ме разсмя. Моят половин не проявява никакъв интерес към градинарстване и съм много доволна. Само иска да реже, едвам го озаптявам като хване ножиците Grinning

Супер идея за отвод, ще се възползвам. И без това е пуснало едни дълги клонаци настрани. Май трябваше да го връзвам към подпорки, но тази година така ще е, като разперен октопод.

# 325
  • Бургас
  • Мнения: 16 354
Натуся,ще оцелеят зокумите. Не ги мисли.
Нашите зокуми и хортензии на работа са ок зимата. Зокумите са покрити с найлон,защото са на 100 метра от пясъка и морето. Хортензиите са н аоткрито и си презимуват нормално.

# 326
  • Мнения: 1 350
Хортензиите презимуват , но в градина или поне в глинена кашпа. В пластмасова саксия едва ли. Олеандъра го прибирам на стълбището, в къща сме. Единия ми умря като го изнесох март месец миналата година, измръзна. Но все пак при нас зимите са студени, живея във Витоша, близо до Перник.

# 327
  • София/Варна
  • Мнения: 1 437
Счупи ми се единия слънчоглед и да Ви го покажа като стайна красота.

Ето и дворната версия, някой са станали над 2м. височина.

Ще се събират семена, ако узрее нещо.

# 328
  • Мнения: 1 350
И тази ми красота не спря да цъфти цяло лято

# 329
  • Мнения: 7 119
Lilium Simple Smile, прекрасни са!

Общи условия

Активация на акаунт