Нашите цветя - обща тема 17

  • 30 436
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 868
Много красиви.
Значи лобелия ще пробвам исния сезон. Дали се намира все още? Така ли ги купувате или от разсад? Търпи ли жега и слънце?
Второто и сз го имах, но нещо бързо и рехаво преминава. Разсад ли правите? Аз разчитам да се самозасява.
Такива жълти карамфилчета не съм виждала!
Това розовкото от третата снимка при мен премина преди месец. Тази година беше слабо. Само 1 растение. Пак на самозасяване го оставям.  Приятелка във Виктория, Канада го има много, защото не го харесвали сърничките, които посещават градинката Simple Smile

# 76
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 086
Момичета, търся цвете, което да понася жеги (38 градуса) и да не иска пряко слънце. Да има различни разцветки за разнообразие. Моля дайте идеи и ако може и снимки, че да знам какво търся.

# 77
  • Мнения: 3 868
Стайно?

# 78
  • Мнения: 2 211
Много красиви.
Значи лобелия ще пробвам исния сезон. Дали се намира все още? Така ли ги купувате или от разсад? Търпи ли жега и слънце?
Второто и сз го имах, но нещо бързо и рехаво преминава. Разсад ли правите? Аз разчитам да се самозасява.
Такива жълти карамфилчета не съм виждала!
Това розовкото от третата снимка при мен премина преди месец. Тази година беше слабо. Само 1 растение. Пак на самозасяване го оставям.  Приятелка във Виктория, Канада го има много, защото не го харесвали сърничките, които посещават градинката Simple Smile

Мариета, за лобелиите - при мен вървят като трева буквално, но аз съм на умерен климат и влажно. Купувам обикновено намален разсад от супермаркетите и като ги засадя веднага живват. Досега лобелия не ми е умирала, даже да завехне, след някоя друга седмица обилно поливане тръгва пак като луда. Не знам дали ще търпи на жега и слънце, трябва да пробваш.

Второто знам, че е вид карамфил /диантус/ и е многогодишно. Имам го вече 3-4 години, никави грижи не полагам освен да го поливам. Вади цвят по няколко пъти в годината, даже след есента.
Жълтите карамфилчета съм ги купувала от някъде, не помня от къде /то аз не мога да влезна някъде в магазин и да не излезна с някоя саксия Joy/ те също горе долу си се самоотглеждат Grinning

Това последното го взех разсад тази пролет от една жена в кварталната група за размяна на неща във фб. Явно тя си отглежда разсад от разни семенца и не й трябваше, та ги беше обявила за раздаване и се възползвах. Симпатично е, ще го видя дали ще оцелее, даже идея нямам как се казва.

# 79
  • Мнения: 5 554
Жълтото не е карамфил, а кореопсис.

# 80
  • Карлово
  • Мнения: 4 698
Кой рекламираше БАКОПА?
Моля за снимка.
Моята е едни дълги пръчки с по едно цветче накрая. Местих на  места саксията и не става цветен облак. Защо бе?

И едно друго фалшив жасмин. Расте яко стъбла, листа, цвят - йок.

С памуклийките продължавам борбата, те са по фуксиите. Три вида фуксии и мъкааааа, мъкаааа.

А, и котаракът ми бута сандъчето от процореца за 4 или 5 път. Ама аз съм упорита и пак го залагам.

# 81
  • Карлово
  • Мнения: 4 698
Кой рекламираше БАКОПА?
Моля за снимка.
Моята е едни дълги пръчки с по едно цветче накрая. Местих на  места саксията и не става цветен облак. Защо бе?

И едно друго фалшив жасмин. Расте яко стъбла, листа, цвят - йок.

С памуклийките продължавам борбата, те са по фуксиите. Три вида фуксии и мъкааааа, мъкаааа.

А, и котаракът ми бута сандъчето от процореца за 4 или 5 път. Ама аз съм упорита и пак го залагам.

Ей тази цветна феерия как я поливаш? Не се ли мокрят листата? И самопочистващи ли са цветята?

# 82
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 086
Да, стайно в саксия. Ще е на остъклен балкон, но там слънце не влиза. Само е много светло и топло.

# 83
  • Мнения: 3 868
Ами без слънце как ще цъфти, не зная.
Иначе всякакви дебелолистни, сукуленти.

# 84
  • Мнения: 3 672
Ех как хубаво всичко е нацъфтяло. Много красиво е в темата отново.
Аз ходих да пия кафе и реших че само ще надникна в любимия си градински център. Излязох с една лантана, калдъръмче и тагетис. Последните две даже не ги исках, ама бяха някакви смешни пари и не му мислих много. Обаче бях с пърполетка и едва ги събрах под седалката. Естетсвено не мина без поражения и тагетиса и калдъръмчето малко се поочупиха. Дали ще се вкоренят клончетата ако ги бучна и тях? Или трябва първо да опитам във вода.

Скрит текст:

# 85
  • Мнения: 5 554
Аз рекламирах бакопа. Нямам снимка, защото поливачът ми я е забравил и е изсъхнала. Ако я орежеш ще изкара нови клонки, но не знам защо не цъфти. Да не е на сянка?

# 86
  • Карлово
  • Мнения: 4 698
Аз рекламирах бакопа. Нямам снимка, защото поливачът ми я е забравил и е изсъхнала. Ако я орежеш ще изкара нови клонки, но не знам защо не цъфти. Да не е на сянка?
Да на полусянка. На слънце ли да я метна?
***
Дали ще се вкоренят клончетата ако ги бучна и тях? Или трябва първо да опитам във вода.

Калдаръмчетата дитектно си ги набочкай. Аз съм засаждала от клонче, хващат се, искат само да се поливат 5-6 дни. Тагетесът ще се оправи, но не съм пробвала отчупено клонче да засаждам.

# 87
  • Мнения: 5 554
При мен на слънце цъфти повече. Но трябва да се полива редовно.

# 88
  • Мнения: 4 822
Магни никакъв шанс за клонките😔 и двете се размножават само от семенца- хубавото е, че много "плододават". Слагай във ваза поне малко да те радват.

# 89
  • Мнения: 3 672
Аз все пак ще боцна калдъръмчевите клончета, тагетиса турнах във вода. Не че много ми трябват, ама като ми е жал просто да ги хвърля.
Благодаря, мацки!
Лантана исках отдавна. Тукашните дворове са пълни и цъфти чудно. Знам че в саксия не е като в земята, но то какво ли е.

Общи условия

Активация на акаунт