На море в Гърция 2022 - IV

  • 69 525
  • 790
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 4 638
Моля препоръчайте място(село, местност, градче) от Александруполис до Нея Перамос. Без Тасос и Керамоти.  Бях решила да приключваме сезона, но семейния съвет промени плана. Моля помагайте къде да търся, макар че надали ще е останало нещо хубаво. Направихме 5 почивки в Гърция това лято, всички резервирани през Букинг и минаха добре. Единствено за Лефкада, ни настаниха в един апартамент, после ни преместиха в друг ( беше малко по-голям и с хубава гледка)

# 751
  • Мнения: 807
Ще съм благодарна, ако ми препоръчате плажове и градчета около Афитос.

# 752
  • Мнения: 144
“Мини яхти” 😅 между Ормос Панагиас и Вурвуру поне 7-8 фирми предлагат ама пича дето попита да не се разочарова, че няя му дадът точно яхта 😀Ние взехме най- голямата “мини яхта” 😀 от Diaporos Boats, води се за 8 души, ние бяхме  7 ( 5 възрастни и две деца ) . Дадоха ни я за 180 € , бях им писал още юли и тогава ми отговориха, че е 200, но ще ни направят 20€ отстъпка. Това преди десетина дена и понеже звънях и по други фирми всичко беше букнато за два дни напред. Иначе добре си изкарахме, на “яхтата” верно едвам се разминаваш, в началото около синята лагуна имаше вълнение и положението малко беше блъскащи колички  голям смях 😅 но после придобихме рутина в управлението 😁 и даже си намерихме едно самотно плажче на което  акостирахме за два три часа. След това отплавахме и доста пообиколихме Диапорос, в началото имахме трудности с котвата но после я усвоихме 😅 и доста спирки направихме да скачаме и плуваме. Иначе хората бяха много отзивчиви, задължително инструктаж преди тръгване, горивото накрая ни излезе 35 € за целия ден. Пратиха ми накрая и трипчето на вайбър 😃

# 753
  • софия
  • Мнения: 31 111
Цената на "яхтата" зависи от големината ѝ. На друго място (не вярвам на Халкидики да е много по-различно) моторна лодка за 4ма струваше 80 евро. Иделна си е като големина - има къде да се пльоснеш да се печеш, докато бръмчиш, къде да седнеш, да си сложиш хладилна чанта. Горивото зависи от това колко обикаляш, но не е много.

# 754
  • София
  • Мнения: 12 345
Цените за наем на лодки на Халкидики са значително по-високи от други места.

# 755
  • Мнения: 1 119
Koe близко (+- 150км) място е с осезаемо по-ниски цени ?

# 756
  • София
  • Мнения: 3 272
Здравейте, бихте ли препоръчали хубаво място за хапване в Сикия и Сарти?

# 757
  • Мнения: 4 538
.

Последна редакция: пт, 26 авг 2022, 12:49 от The Invisible

# 758
  • Мнения: 1 383
Здравейте, бихте ли препоръчали хубаво място за хапване в Сикия и Сарти?

За Сикия - градчето - Taverna Mimoza. За плажа на Сикия горещо препоръчвам Taverna Akrogiali https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g3388365-d12326154 … al_Macedonia.html. Готвят вкусно, големи порции, прилични цени.

# 759
  • Мнения: 13 490
Цените за наем на лодки на Халкидики са значително по-високи от други места.
Не спрямо всички места. Преди 5 години търсихме на Сифнос и искаха 120 или 150 евро за половин ден, не помня вече. А тогава цените на Цикладите съвсем не бяха като сегашните. Сумата, която каза Звънче, е поразително ниска.

# 760
  • софия
  • Мнения: 31 111
Не знам кое е поразително ниското. Според мен е нормална за четириместна лодка.
Скрит текст:

# 761
  • Мнения: 13 490
Казвам само какви са цените на различни места в Гърция. Ние сме трима, под споменатите суми отдавна не съм виждала/чувала. Преди 8-10 години на Кефалония примерно Yellow Boat имаха подобни цени за лодка като тази на снимката.

Последна редакция: пт, 26 авг 2022, 11:06 от Параход

# 762
  • София
  • Мнения: 12 345
Последно сме наемали лодка през 2019 г на Халкидики, цената бе 100 евро за ден. направиха ни отстъпка, защото бе поредно наемане от едни и същи хора. Лодката бе като на снимката.

Наскоро познати бяха наели някъде на Йонийския бряг за 80 евро.

# 763
  • Мнения: 13 490
Наскоро познати бяха наели някъде на Йонийския бряг за 80 евро.
Да, Звънче също за Йонийско говори, май някъде около Сивота.

# 764
  • софия
  • Мнения: 31 111
Точно на Йонийско (Сивота) е тази цена.

Общи условия

Активация на акаунт