Всичко за всички марки гел лакове - тема 41

  • 24 472
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 860
Факторите може да са много. Ползваш ли ултрабонд? Обезмасляваш ли? От къде е отлепването? Какви са ти ноктите?
Може да е от самата марка, аз прити не ги харесвам дори цветовете въпреки, че държат. Може да е от техника на поставяне на лак т.е. наводняваш кутикули или странични и гънки с продукт и след като израсте малко се надига. Може базата да е изфирясала и фотоинициаторите да са се изхабили. Може и да е несъвместимост на нокътната плочка с продукт, което ме съмнява след като казваш, че преди не се е отлепяла. Да изпускаш стъпки като матиране(аз не го правя), обезмасляване и слагане на ултрабонд/праймер/свързващ елемент. Понякога гел лак не държи на изтощени, изтънели и препилени нокти. Възможно е и лампата ти да е слаба и да е от недопичане. Понякога незадържането на гел лак може да се дължи на бременност/промяна в хормони.
Лолита, при мен слаганео на тънък слой база ми отнема най-малко време от всичко и аз так мисля и не рискувам Simple Smile

# 61
  • Мнения: 559
Факторите може да са много. Ползваш ли ултрабонд? Обезмасляваш ли? От къде е отлепването? Какви са ти ноктите?
Може да е от самата марка, аз прити не ги харесвам дори цветовете въпреки, че държат. Може да е от техника на поставяне на лак т.е. наводняваш кутикули или странични и гънки с продукт и след като израсте малко се надига. Може базата да е изфирясала и фотоинициаторите да са се изхабили. Може и да е несъвместимост на нокътната плочка с продукт, което ме съмнява след като казваш, че преди не се е отлепяла. Да изпускаш стъпки като матиране(аз не го правя), обезмасляване и слагане на ултрабонд/праймер/свързващ елемент. Понякога гел лак не държи на изтощени, изтънели и препилени нокти. Възможно е и лампата ти да е слаба и да е от недопичане. Понякога незадържането на гел лак може да се дължи на бременност/промяна в хормони.
Лолита, при мен слаганео на тънък слой база ми отнема най-малко време от всичко и аз так мисля и не рискувам Simple Smile

От всичко изброено е възможно и да е изфирясал, бях бременна, сега кърмя, и явно съм ги препилила понеже пиля на ръка с пила стария лак, или дето са се белили и ми се струва много изтъняла плочката. Ползвала съм само обезмаслител.
Какво да си взема сега? Или да спра известно време🙄

# 62
  • Мнения: 1 860
Ако и лампата ти е слаба и с малко диоди също е фактор. Каква е?Няма как да знаем със сигурност, но зарежи прити и бази от алиекспрес и вземи по-читава система. Обикновено Коди няма грешка. Ултрабондът им бил много силен, аз още не съм имала удоволствието да го ползвам, каучуковата база също всички са страшно доволни, а аз разполагам с линт базата им с фибростъкло за изгтънели и препилени нокти и съм впечатлена как се държи на ноктите на майка и колко лесно се работи с нея. Топовете също са им много хубави. Това не е гаранция, че ще ти реши проблема, но при много момичета наистина прави чудеса. Понякога при някои момичета трябва кисел праймер, но всичкото за жалост се изяснява на принципа проба/грешка. Възможно е, ако прецениш, да направиш почивка и да видиш след някакво време като се наместят хормоните дали не е от това. Но пак казвам - внимавай с китайските бази може не само да не дърат добре, но и страшна беля да си докараш. Тук са писали момичета с аллергии развити към гел лак от кофти продукти в комбинация неправилно ползване и картинката не е приятна.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 794
Rocket пробвай с гел преди цвета. Вече над година слагам гел и приключих с проблема с меки нокти, откъртени връхчета и т.н. Сменям през 3 седмици и съм много доволна.

# 64
  • Мнения: 5 463
Мишчица, а как сменяш гела?
Налага ли се да се пили или има бази, които се свалят само с разтвор?
Съжалявам за глупавите въпроси, но съм сравнително нова в това.
Досега все съм била с къси нокти, заради крехкостта им и главно съм носила безцветен или телесен лак. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 14 851
И аз имах такъв проблем преди с китайските бази. Беше ми писнало на третия ден някое ъгълче да липсва. Вземи си ако не Коди,поне на Клареса. И те ми държат и са ок. За сега,след 5-6 години проба-грешка,съм с две ръце за Коди.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 794
Свалям гела с ел.пила, не ползвам течности и подобни.

# 67
  • Мнения: 4 144
И аз имах такъв проблем преди с китайските бази. Беше ми писнало на третия ден някое ъгълче да липсва. Вземи си ако не Коди,поне на Клареса. И те ми държат и са ок. За сега,след 5-6 години проба-грешка,съм с две ръце за Коди.
А коди от АлиЕкспрес дали е ОК?

# 68
  • Мнения: 14 851
По-скоро не. В мейкъп ги пускат от време на време,Есмералда ги следи и ми сигнализира,но аз вече бях поръчала от бг сайт.

# 69
  • Мнения: 1 860
Коди от али експрес=менте. Важи и за гелиш и снд. Яко2холкова държиш на по-евтино и ни се чака - поръчай ат официалния сайт на коди украйна. Продуктите са на чувствително по-ниска цена, но не знам как стоят нещата с цена за доставка и до колко лв задържат на мигница. Иначе коди от али или китайски магазин тук  са 100% менте.

# 70
  • Мнения: 596
Момичета , на мен никога не ми се е случвало нещо с маникюра ( освен един път да се окаже неизпечена една рисунка и отдолу беше течно) Но нито някой край се лющи нито нищо.. Ползвам на клареса продукти и съм много доволна !! Аз само с махането имам проблем явно наистина ги правя една идея по дебели но ми издържат докато не теша аз да ги махна около 3 седмици..

# 71
  • Мнения: 559
https://www.kodiprofessional.com/?gclid=Cj0KCQjwz96WBhC8ARIsAATR … AzW8aAtzBEALw_wcB това ли е украинския и за колко време пристига, ако някой знае? Пише че безплатна доставка имат, но във фейсбук страница е по ефтино всъщтност

# 72
  • Мнения: 7 636
https://www.kodiprofessional.com/?gclid=Cj0KCQjwz96WBhC8ARIsAATR … AzW8aAtzBEALw_wcB това ли е украинския и за колко време пристига, ако някой знае? Пише че безплатна доставка имат, но във фейсбук страница е по ефтино всъщтност
Този сайт е с фалшиви продукти.
От Украйна поръчваме от kodi.pro и nailmastershop.com

Доставките от Украйна се облагат с ДДС. Нейлмастершоп има опция за доставка без облагане по Спиди - последният път само доставката ми струваше 50 лв.
За мен вече не е изгодно да поръчам от Украйна (дори и групово), освен ако не търся точно продукти на някоя специфична марка. В Мейкъп зареждат вече украински продукти, трябва да се следи кога има налични, но е доста по-бързо и лесно за мен да поръчвам от там.

Последна редакция: чт, 21 юли 2022, 08:32 от esmeralda23

# 73
  • София
  • Мнения: 1 674
Здравейте, момичета! От доста години си правя ноктите сама - ту с гел лак, ту с гел и обикновен лак, сега пак съм на вълна гел лак. Поръчах си ламиниращата база на Коди (млечна, уж за да я виждам по-лесно) и искам да направя укрепване с нея. Трябва ли да слагам отдолу тънък слой каучукова база? И ако да, каучуковата пече ли се? Знам, че при укрепването се слага първо тънък слой база, която не се пече, после капка, която се разпределя и чак тогава се пече, но някъде прочетох (може би в предните теми), че било хубаво да се сложи преди цветната база друга база. Благодаря предварително!

# 74
  • Мнения: 7 636
Да, добре е да се сложи и безцветна база отдолу за по-голяма здравина, безцветните бази правят най-добрата спойка с нокътната плочка. И да, пече се.

Освен това с тънък слой база преди изравняването се предпазваш от алергична реакция в случай на недобра полимеризация на дебелия изравняващ слой база.

Общи условия

Активация на акаунт