Алергия или какво е?

  • 228
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Здравейте. От седмица насам получавам адски силен сърбеж на различни места по тялото с нещо като пъпки, а на други места като балончета..за половин-един час изчезват, но сърбежа е отвратителен. Като съм навън го няма или е минимален, като се прибера вкъщи обаче се появява.
Имам куче от 4 месеца, но както казах сърбежа е от около седмица и не искам да вярвам, че е от него.
Когато пия алергозан нещата се успокояват, НО за много кратко.
Ще се ходи на лекар, ясно, но за сега какво мога да пия превантивно, докато стигна до лекаря….
Прикачвам някаква снимка на момент, когато беше доооооста силно, не е постоянно чак така

Скрит текст:
Скрит текст:

# 1
  • Мнения: 147
До консултация с лекар продължете с Алергозан 3х1 таблетка  + Дермодрин за мазане през 6 часа (или алтернатива Фенистил гел). Ограничете контакта с кучето, хубаво изчистете дома и дрехите си от кучешки косми.
Прилича на алергичен обрив. Може да сте развила забавена алергична реакция към кучешките косми, обсъдете случая час по-скоро с дерматолог и алерголог.

# 2
  • Мнения: 575
Абсолютно същото имам и аз и то от години.. сега като се замислих отдавна не съм имала.. Явно е на периоди Simple Smile но нищо не съм правила по въпроса , защото както казах вече не ми се получава . Но имам чувстото че е от прах или от кучета

# 3
  • Мнения: 5 274
Идете на алерголог да ви направят тестове за алергия. Един от показателите за изследване е животински косъм. Ако е от кучето, ще разберете.

Общи условия

Активация на акаунт