Отговори
# 15
  • INFJ
  • Мнения: 9 477
Сега като се замисля, подобни "разминавания" цял живот, може да се дължат на страх от обвързване и отбягване на отношения, които биха се развили добре. С други думи, привличат те жени, с които нямаш шанс - украинката като не те искала си бил влюбен, а сега като те е заискала, изведнъж се изморяваш (или губиш интерес, по-точно казано).

# 16
  • Мнения: 164
Чак пък да си стар ерген на 38г.. Не си срещнал правилната. Или не търсиш където трябва, или привличаш неправилни. Тук идва тънкото изкуство да умееш да отсяваш плявата. Не се отказвай от мечти за семейство, дом и т.н. След години ще съжаляваш, защото не ми изглежда по написаното, че въобще не искаш тези неща.  Украинката е манипулаторка и използвачка. Не се занимавай с нея.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 941
Не й се връща в Украйна, защото има война и е решила с теб да си уреди положението. Ако не те устройва, казваш й дирекно, не грубо, но категорично, и поставяш граници. Ако не спазва, прекратяваш контакт. Така се постъпва, но трябва мъжество.

Но това за мен е второстепенно. На 38 звучиш като на 68. Само, че дотогава имаш 30 години. Дали ще си удовлетворен от живота си, ако ги прекараш така? Звучиш като някого, който се е отчаял и предал и иска просто да си вегетира докато е жив. Още не си престарял, но сега е моментът да осмислиш какво наистина искаш за себе си, защото времето за промяна ще отмине, и тогава вече наистина ще си не само дърт ерген, но огорчен от живота и жените, незадоволен дърт ерген с пропилян живот.

# 18
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 561
Кажи й че си ходил на доктор и сте установили, че всъщност те влече повече към мъже, затова я гониш. Ама кажи че искаш да си останете приятели, веднага ще изчезне, жените обикновено не търпят поражения и конкуренция. И да има сълзи няма как, чувства, така е устроена биологията, нормално е. То пък съвсем да няма цупене не може, все пак украинката може мислено да си е начертала бъдещето и сега ти й триеш целия файл. Но не се безпокой, ще те забрави и с това всички негативни емоции дето уж си създал. Вземи си един сладолед сега в жегата и успокой тревогите.

# 19
  • Мнения: 4
Искрено благодаря на всички за коментарите, имах нужда да чуя (прочета) как виждат ситуацията хората отстрани и да си събера мислите.

# 20
  • Мнения: 2 503
Жената няма намерение да  векува  с теб. Твърде си умрял за амбициозните украинки.Ще й служиш за временно клонче, колкото да си стръска перушината. Но, това ще ти коства много отрицателни емоции. За това бъди кратък, ясен и категоричен.

# 21
  • Мнения: 2 000
Когато се хващаш с човек от държава извън ЕС, особено с цел брак, имай си едно наум.
А даже и две, когато става дума за украинка или рускиня.

# 22
  • Мнения: 12 888
Или тя ще е наранена, или ти. Все ще има един от двамата, който да е недоволен.
Така че, избирай. Ти или тя, кой да е прецакан?

# 23
  • Мнения: 7 434
Директно й казваш. Хич да нямаш угризения. Твой си е животът и ще си го живееш както ти харесва.

# 24
  • Мнения: 18 369
Свършиха ли българките?
Честно казано, и аз имам специално мнение за рускини и украинки (майка ми едно време имала съперница украинка за баща ми, та оттам разни забавни истории, дето звучат невероятно, ама майка ми ми ги разказва, та вярвам.) Joy Опасни жени. Wink

# 25
  • Мнения: 1 519
Тя сега изведъж заискала връзка с теб, ако заживеете знаедно ,внимавай после да не започне "ох, ама брат ми е много зле там, моля ти се помогни да го доведем тук" и въпросният брат да не вземе да се окаже в един момент, че не й е брат, ами мъжа й и ти да станеш излишния.

# 26
  • SF
  • Мнения: 21 501
Няма да разсъждавам за жената, за войната, защо го и иска и т.н.
Не само намеренията ми, а ако и други неща се разминават с някого, си взимаме довиждане. Да, може да го приеме като обида, като нараняване, но по-наранен ще бъде, ако остане объркан и заблуден, че нещата са окей и гледаме в една посока по един и същи начин.
Ако аз усетя, че някой ме баламосва, за да не съм тъжна или защото не знае как да ми каже край, сама ще се оттелгя.

Наскоро изтрих от приятелите си един, който се беше объркал, че между нас може да има нещо. Така му показах, че не може. Сигурно е страдал, пълнили са му се очите със сълзи, но какво от това!
 Ще му мине!

# 27
  • Мнения: X
Свършиха ли българките?
Честно казано, и аз имам специално мнение за рускини и украинки (майка ми едно време имала съперница украинка за баща ми, та оттам разни забавни истории, дето звучат невероятно, ама майка ми ми ги разказва, та вярвам.) Joy Опасни жени. Wink
Това звучи интересно, разкажи малко за народопсихологията им. А вярвам и на автора ще му е от полза да сглоби цялата картина с неговата украинка.
По темата - и на мен ми прозвуча тъжно тази уморена обреченост на автора. Дано не се е отказал наистина от идеята за сродна душа и семейство.

# 28
  • Мнения: 5 329
Май всички освен автора си даваме сметка че няма как да се ожениш за някой, щото му се насълзяват очите. На това му се казва на прост български - манипулация.
Според мен й предложи да живеете на семейни начала без да се жените. Ей тъй, да видиш каква ще е реакцията. Кажи й че си отявлен атеист, не вярваш в брака и не желаеш да имаш деца. Интересно ми е просто дали силната любов ще се окаже трайна при такива обстоятелства.
Сега, какво искаш ти, си е твоя работа. Не си "престарял" за семейство. Ей на, аз родих второ дете на 39 а мъжа ми беше на 42.

# 29
  • Paris, France
  • Мнения: 14 257
Когато се хващаш с човек от държава извън ЕС, особено с цел брак, имай си едно наум.
А даже и две, когато става дума за украинка или рускиня.

Точно пък за украинка няма от какво да се страхува. Те в момента имат право да се заселят където поискат в ЕС и едва ли примират за средностатистическия, български, стар ерген.

Французи са ми казвали, че трудно издържат на претенциите на руските си гаджета, много от които не са особено доволни от това, което мъжете предлагат. Тая с рускинята, хващаща се за първия срещнат умря отдавна.

На мястото на автора бих обяснила това, което е обяснил той и бих се разделила без угризения. Жената ще си намери друг, особено в България.

Общи условия

Активация на акаунт