Частни училища - информативно-дискусионна тема 54

  • 35 016
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 789
"Дружба" е някъде в Обеля, не е далече.

# 61
  • София
  • Мнения: 12 149
Не разбирам избора на училище според района, но всеки с разбиранията си.

# 62
  • София
  • Мнения: 691
Аз пък го разбирам. Особено при сравнително изравнени други показатели. При мен и това натежа за СС и съответно категорично елиминира други училища, които освен, че са далече, са и извън всякакви семейни маршрути (включително Питагор).

# 63
  • София
  • Мнения: 12 149
Дружба с кое ЧУ е с изравнени показатели?

# 64
  • Мнения: 6 319
Аз пък го разбирам. Особено при сравнително изравнени други показатели. При мен и това натежа за СС и съответно категорично елиминира други училища, които освен, че са далече, са и извън всякакви семейни маршрути (включително Питагор).

Ами то, като сте приети в СС, последният критерий, който може да гледате е, че ДРУГИТЕ училища били далече. Все едно в СС се влиза ей така, по желание и видиш ли, сте го избрали, щото другите били далече. Смях! И как другите са далече, като СС е в планината в Княжево и е далеч от ВСИЧКИ квартали в София освен Княжево?!
Хайде мислете малко, преди да пишете.
Напълно съгласен със Санака - и аз никак не разбирам хората, които избират ЧУ по локация. Съвсем други са критериите при избор на ЧУ.

# 65
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Ми за хората може да е важно. Що да не е.

# 66
  • Мнения: 29 770
Е, може пък хората да са от Княжево или Павлово, да речем...

# 67
  • В офиса
  • Мнения: 4 029
Е, Мецане, моите деца ходят пеша на училище. И да, това ни беше сериозен аргумент "за'".

# 68
  • София
  • Мнения: 12 149
Е, де, Тинки! Ако деляхте ограда с ЧУ "Изгрев", пак ли щеше да ти е аргумент "за"? Joy

# 69
  • Мнения: 5 916
Супер е да живееш до училището. Нашият маршрут беше от около час в зимните натоварвания. Това време се използваше основно за сън или книги. Бих предпочела да живеехме до СС, но и въпреки отдалечеността ни пак не бих се поколебала. В същия момент не бих записала детето в други от списъка на първа страница, дори и да са ми в двора.

# 70
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
И за нас локацията беше допълнителен фактор, не основен, но все пак с някакво поне минимално значение обаче при равни други условия. В Лозен, където сме ние е АЕА, но него не съм го разглеждала като опция. Между Питагор и СС разликата във времето за път ни е минимална, в полза на СС. Но ако трябва да съм честна, дори Питагор да ни беше по-близо, мисля пак щяхме да изберем СС (въпреки, че първоначално бях за Питагор). Иначе естествено ми се иска да живеехме по-близо до избраното училище.

# 71
  • София
  • Мнения: 5 260
Радвам се, че за вас по час и половина в посока е ОК, но много хора не сме на това мнение.
Ще им кажа да погледнат "Дружба" или да обмислят все пак немския.

# 72
  • Мнения: 5 916
Да, приоритетите са ни различни.
Например аз не бих дала и лев за някои "елитни" частни училища, учещи в хотели, офиси, строителни фургони, без столова и игрище, и бих предпочела 32-ро държавно, което ми е на 5 минути. При равни всички други условия(че дори и визираните частни в някои отношения са по-зле) то ми е най-близо.

# 73
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
Не заменям пешеходното стигане до училище, отсега страдам за пети клас или когато ще сменяме. При покрити достатъчен брой други критерии, е незаменимо да се движим пеш зима и лято, дори когато децата не са излизали цял ден, имаме тези 10мин подтичване до вкъщи, отразява се супер на детето (и не, зимата в 18ч не бихме отишли в парка, друго е). А когато е с колело се кефи още повече. Здравословно, екологично, бързо и без стрес в задръствания и паркиране. Не съм от амбициозните да искам над час в посока, защото има няколко пункта повече на НВОто след 7 години, евентуално.
Подготовката в класически паралелки е милион пъти по-добра от другите ДУ наоколо, така че нямам съмнения по този въпрос, вижда се и в статистиките, и по децата.

# 74
  • София
  • Мнения: 5 260
Защо ще сменяте, Пипи?

Фенси, не знам как от въпрос за училища в даден район, пак се стигна до захласването в СС и оплюването на другите. Всички, които не сме избрали СС, сме неразбиращи. Честно, не ти ли омръзва? Хората сме различни, бъди щастлива с изборът си, защото аз съм с моят.

Общи условия

Активация на акаунт