Баба Зима наближава, в мене МАЙ-ско бебче се разшава !

  • 15 970
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 123
бърз и спешен въпрос - колко таблетки магнезий могат да се пият наведнъж. имам класически болезнени контракции като по учебник. метна 2, но се чудя може ли повече. предния път не се е налагало, та затова не знам. с търсачка не намерих нищо. знам за схена 3 п/ден х 2. повече може ли?
Майче, мисля че трябва да се обадиш веднага на докторката си и да я тормозиш ако трябва през 2 мин, в случай, че не можеш да стигнеш до нея по телефона. На мен в такива случаи ми е помагало Но шпа-то, от Папаверина ми се гадеше, ама пробвай едно от двете (по 2 таблетки) и се полегни малко, може да ти е от мускулатурата на корема, дето се разтяга. Стискам палци!!!

# 16
  • Мнения: 3 089
след 3.5 таблетки се оправям, но и други гореупоменати неща правя  hahaha
да легна не мога, защото петранче ме дърпа насам-натам, но днес категорично отказвам да я нося.

# 17
  • Мнения: 96
Майче, аз мисля че и повече от две няма да ти навредят, аз съм на мнение че трябва да се обадиш а докторката ти .....да ти даде и друг съвет...освен..да си почиваш и т.н. което при теб е трудно  с малката, но......какво да се прави, и мен вчера ме болеше,мушнах две и легнах, сега съм ок, така че....просто гледай да си починеш колкото е възможно.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Страхотна нова темичка!!!
Завиждам ви за срещата, но благородно Mr. Green
Чета ви редовно, но нищо ново около мен и за това не пиша. Леко и безпроблемно бременеене!

# 19
  • Мнения: 1 531
майче, обаждай се на лекарката си бе - нали си на частно, ти си знаеш, че контракциите не са шега работа, обаждай й се - не се притеснявай...
кимба, няма да се сърдя, бе   bouquet ама имам още две, които не си извадила, и да не ме е яд, че съм се хабила, дори и да не са готини - постни ги плс: ето ти ги за по-лесно
"Топлината на Коледа вече усещаме, ще ни е още по-уютно, че МАЙ-ско човече приветстваме"
"МАЙ-ското бебенце кротичко расте, та още повече топлина Дядо Коледа да доведе"
 

 Hug

# 20
  • Мнения: 152
Сега се връщам от преглед. От 5 седмици не бях ходила и така се бях затъжила за бебето. Слава Богу всичко си му е наред, видях пръстите на ръцето дори. Исках да разбера пола, но докторката колкото и да разглеждаше....каза че не се вижда.
 В 17 седмица ще ми правят БХС, а на фетална морфология ще ходя в 20 седмица при др. Марков. Докито него ми препоръча,въпреки че аз си бях избрала друг.
 Тази вечер ще слагам коледната украса, много обичам Коледа santa2 .... но и подаръци  Gift
 Вие момичета започнахте ли с украсата?

# 21
  • Мнения: 3 089
не. традицията повелява да е първата неделя на декември. т.е. в неделя ще красим Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравейте мацки  Hug  Hug  Hug
След много преживявания ето ме и мен отново Simple Smile Да ви разкажа накратко какво ми се случи и защо изчезнах безследно.

Значи преди около месец, както всичко си беше наред получих много силно кървене (алена кръв). Беше около 12 вечерта и аз тотално се побърках/отчаях. Веднага отидохме в Майчин Дом и оттогава до днес все там си бях... Оказа се, че бебчо е добре, но трябваше да остана за задържане - предписаха ми инжекции, системи и всякакви други екстри. След като бях поседяла десетина дни решиха да ме изписват, но вечерта преди великия ден аз пак кръвнах... Какво да ви разправям, ужас! Та днес най-накрая съм благополучно изписана и най-после вкъщи. Не ми се пише по-подробно, защото това което изживях далеч не беше приятно. Сега силно се надявам, че всичко ще е наред отсега нататък.

Целувки на всички и добре дошли на всички нови майки (около 20 след като писах за последно)!!!

П.П. Майче, благодаря за загрижеността!

# 23
  • Мнения: 162
Добре дошла Ирине. Аз ти писах на лични и след като не получих отговор реших че нещо ти си и случило но не съм си и помислела за това. Все си мислех че си заминала нанякъде и ще се обадиш по късно. Много съжалявам за това което ти се е случило но важното е че накрая всичко е свършило добре. И че бебето е добре. Вече усещаш ли го или още не? Аз като ми мръдне нещо започвам да си мисля - дали не е контракция, като не усетя нищо пък си мисля дали всичко е наред и изобщо луда работа.

# 24
  • Мнения: 136
Eiphnh , добре че вече всичко е наред!  Hug

# 25
  • България
  • Мнения: 3 621
Добре дошла, Eiphnh  Hug
 радвам се, че бебето е добре, ти си знаеш какво си изживяла през този 1 мес. Аз се чудех къде си , даже в миналата тема питахме момичетата някой не знае ли нещо и  аз като Кати реших, че си в чужбина и нямаш нет. важното е , че сте добре вече.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 397
Eiphnh НАй- важното, че всичко е минало и с бебо сте добре  Hug Hug Hug

# 27
  • Мнения: 16
Здравей, Иринка!

Добре дошла отново Hug. Радвам се, че всичко е наред. Беше ни станало мъчно за теб, а и нямаше как да получим информация как си. Дано вече да няма поводи за влизане по болници. Днес пък и аз бях на лекар и ми казаха, че като ми изтече болничния сигурно ще се наложи да си полежа още в къщи за по-сигурно.

Поздрави на всички момичета.

Т.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 877
Май-чета, много сте ми мили!!!  Hug  Heart Eyes  Hug и много ми липсвахте в болницата.
Обещавам редовно да пиша вече, само да сме здрави с бебо.

Лека вечер и целувки от нас!!!

# 29
  • Мнения: 16
Кимба,
дали можеш да ми оправиш именцето в началото на форумчето? На мен не ми се появява търкалящо се през глава бебче. Ако можеш добави, че ми е първа бременност.
Много ти благодаря!!!

Т.

Общи условия

Активация на акаунт