Събуждане в 3:30 всяка вечер

  • 873
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте!
От около 2 месеца се събуждам всяка вечер точно в 3:30 и не мога да заспя повече.
Дори да легна в 11:00 пак се събуждам в 3:30, ако легна в 12:00 пак ставам в 3:30. Веднъж дори и в 1:30 легнах и пак същата работа
Интерестното е, че само петък вечерта спя до късно до към 8-9. Тогава пак се събуждам към 3, но после успявам да заспя.

Сега да изброя факторите:
1. Преди 3 месеца карах Ковид. Да, получава се безсъние, но защо точно в 3:30 ?
2. Да кажем от стрес през седмицата от работата се получава, затова петък срещу събота успявам да спя, но … първо работата ми е много лесна и не се измарям, нито е стресираща и второ, дори от стрес защо точно 3:30 ?
3. Наскоро се случиха лоши неща и имах стрес, но от тогава минаха 5-6 месеца, а аз не мога да спя от 2 и дори от стрес защо точно в 3.30 ?

# 1
  • Мнения: 473
Нещо се е объркало в биологичния ти часовник. Аз също съм имала такива странни периоди, но аз и като цяло доста често ставам до тоалетна. Може да е нещо, свързано с фазите на луната, подсъзнателен стрес... С друго не мога да го свържа честно казано.

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 13:46 от Bernichka

# 2
  • Мнения: 1 522
Според мен е на психическа основа. Виж как в петък се сменя петърна. Може нещо подсъзнателно да те притеснява в работата. А възможно ли е да имаш аларма на телефона за 3:30. Пробвай следващия път като се събудиш да не гледаш телефона колко е часа и да си кажеш : я, още е 1:30, има време до 3:30, лягам и заспивам до 3:30. И лягаш и това е.

Иначе иди на психолог.

# 3
  • Мнения: 12 790
Така понаучих френски. Simple Smile
Имах много стресово преживяване, започнах да се будя по никое време и за да не скучая, учех. Добре ми се получи, напреднах доста.Simple Smile

При теб явно повече фактори са се събрали. Намери си занимание и ще видиш как с времето ще отзвучи това почасово безсъние. Само не стой да се ядосваш защо не можеш да спиш, просто прави нещо леко и имай търпение.

# 4
  • Мнения: 30
Нещо се е объркало в биологичния ти часовник. Аз също съм имала такива странни периоди, но аз и като цяло доста често ставам до тоалетна. Може да е нещо, свързано с фазите на луната... С друго не мога да го свържа честно казано.

Може би. Аз лягах и ставах по едно и също време. Ям по едно и също време и затова мислих, че няма как да е объркан биологичния часовник, но може би въпреки режима е от стрес..
Като се събудя нито ми се ходи до тоалетна, нито ми се пие вода, нито нищо. Просто се събуждам и поглеждам часовника дали е време да ставам за работа и виждам 3:30.
Често ми се случва да помня, че преди да се събудя съм събувал нещо, но не всеки път. И не са кошмари.

Според мен е на психическа основа. Виж как в петък се сменя петърна. Може нещо подсъзнателно да те притеснява в работата. А възможно ли е да имаш аларма на телефона за 3:30. Пробвай следващия път като се събудиш да не гледаш телефона колко е часа и да си кажеш : я, още е 1:30, има време до 3:30, лягам и заспивам до 3:30. И лягаш и това е.

Иначе иди на психолог.

Аларма нямам 100%. Психически както казах наскоро имах силен стрес, но не го мисля, нито като се събудя мисля за това, освен нещо подсъзнателно или не знам. И след стреса 2-3 месеца нямах такъв проблем. В работата нищо не ме притеснява, но не мога да си обясня защо петък успявам да спя ..
другия път няма да поглеждам наистина.

# 5
  • Мнения: 3 194
Мисля, че му обръщаш прекалено много внимание на това събуждане. Приеми го за период и това е. С това дълбане и мислене ама защо точно в 3:30 става по-зле. Нищо ти няма, на много хора им се случва. Звучиш хипохондрично ли, суеверно ли...

# 6
  • Мнения: 473
Пробвай да медитираш преди сън.

# 7
  • Мнения: 30
Мисля, че му обръщаш прекалено много внимание на това събуждане. Приеми го за период и това е. С това дълбане и мислене ама защо точно в 3:30 става по-зле. Нищо ти няма, на много хора им се случва. Звучиш хипохондрично ли, суеверно ли...

До сега не му обръщах внимание. Просто се чудих и си виках що пък точно 3:30. Като се случи опитвам се още 1 час да спя и не успявам ставам и започвам да правя нещо. Не съм мислил. Сега прочетох случайно една тема от този форум за подобни неща свързани със суеверие и религия така да го наречем и започнах са се чудя. Съшо така си мислих щом е 3:30 дали не е свързано с невротрамситери, които се отделят - кортизол, допамин и т.н
Затова просто реших да питам. Ще изчакам още време и ако не минава след месец ще пробвам с мелатонин.

Пробвай да медитираш преди сън.

Ще пробвам наистина. Мислих че няма смисъл понеже аз лесно заспивам. Аз 1-2 часа преди да легна заспивам седнал направо и съм изморен. Заспивам бързо, но стане ли 3:30 ставам 😂

# 8
  • Мнения: 1 993
Трябваше да пишеш в темата "Случи ми се нещо странно" Grinning Може би трябва да промениш цялостния режим или да почнеш да се товариш, за да се преумориш.

# 9
  • Мнения: 5 146
Така си се настроил. Мозъка е проклета работа, явно тогава спиш по-леко и си свикнал да се будиш. Както някои хора свикват с алармата и се будят по едно и също време с и без нея. Не се вторачвай толкова в часа.
Вземи си таблетки, които помагат за освобождаване на мелатонин бавно! Има разлика. На първо време неуропан също ще свърши работа.
Ние слушаме аудиокниги за приспиване като бял шум. Смешно до някъде, но слушаме Хари Потър в четене на Стивън Фрай. Една-две глави и сме заспали. Съответно през нощта ако някой се събуди също си пуска.
И да, също съм на мнение за повечко товарене, но не прекалено мисловно, защото тогава се спи още по-трудно. Някакви разтягания преди сън, ютуб е пълен.

# 10
  • Мнения: 30
Трябваше да пишеш в темата "Случи ми се нещо странно" Grinning Може би трябва да промениш цялостния режим или да почнеш да се товариш, за да се преумориш.
Режима ми е един и същ. Ставам в 6:00. Работя 8 часа, прибирам се и върша едни и същи неща вкъщи и лягам към 23:00.
Може би трябва да почна да се товаря. Не го правих, защото аз преди да легна се чувствам изморен и заспивам за секунди. Но може би трябва са пробвам

# 11
  • Мнения: 5 146
Еднообразието също може да е причина Simple Smile счупи го малко, може да тръгне на някъде. Излез на бар до 3:30 и виж Wink

# 12
  • Мнения: 30
Еднообразието също може да е причина Simple Smile счупи го малко, може да тръгне на някъде. Излез на бар до 3:30 и виж Wink

Това е вариант. Ако съм на бар в 3:30 няма как да стана в 3:30 😂
Една събота пробвах да легна в 4 да видя дали ще спя пак около 4 часа. Спах 12 часа (с едно събуждане пак след 2 часа) .. но после дойде неделя легнах в 23 и станах в 3:30.

# 13
  • Мнения: 2 495
Ако не си гледаш часовника, няма и да знаеш. Просто се обръщаш на другата страна, разчитайки че когато дойде време за ставане, алармата ще звънне.
Иначе, по това време се разбуждат стресовите хормони. Аз още не съм се настроила по лятното време.

# 14
  • Мнения: 1 993
Значи почваш да се товариш - спорт, повече работа и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт