Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 6

  • 72 445
  • 796
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 3 468
Разбира се че има значение избора на профил.Все пак това ще учиш - дали ще го влече детето, дали ще му е лесно/трудно, дали има желание, интерес, евентуално бъдещи планове за приложение?
Не става дума дали  училището е в центъра или не. Централното местоположение не прави училишето автоматично добро.

# 706
  • Мнения: 552
Хуманитарен с интезивно АЕ
А за центъра си е важно, средата е по-добра, децата ще са малко по-подбрани .. и т.н
Ама няма вариант , та ще сме в кварталното , дано да се чувства добре госпожицата ни..
И на всички деца да попаднат на място , в което ще се чувстват добре …

# 707
  • София
  • Мнения: 6 215
Според мен 327 не е толкова нисък бал, не ви обрича задължително на кварталното училище?

# 708
  • Мнения: 87
Според мен 327 не е толкова нисък бал, не ви обрича задължително на кварталното училище?

Да, 327 точки хич не е малко. А и в Google Maps има скорошни мнения от няколко месеца, всички са отрицателни. Но каквото си решат, все пак Relaxed

# 709
  • София
  • Мнения: 3 147
В 12.СУ профил Природни науки е с интензивно изучаване на английски, немският е втори.

Аз следя темата за много близко приятелско дете. Имаше въпрос за 19.СУ по-рано. Скандинавските езици са втори езици, не основни. Някой знае ли дали в 9 и 10 клас има предмети, изучавани на основния език?

# 710
  • София
  • Мнения: 6 215
Да, така е за природните науки в 12то, аз имах предвид езикова паралелка с интензивно немски и трети профил биология, евентуално.
Ако иска в бъдеще да учи висше с биология, ще му трябва като профил със сигурност.

# 711
  • Мнения: 471
Аз пак с въпрос, знаете ли кои училища в средния сегмент имат трети/четвърти профил биология? Знам, че не е сигурно за след три години, но обмислям схема вместо профил Природни науки - езиков профил и после да добавим биология.
               Аз съм привърженик на езиков профил + биология,като 3-ти или 4-ти профил след 10 клас.Със сигурност знам,че такъв профил има в 18-то,32-ро,защото там имам ученици.
               Мисля,че биология би трябвало ,като профил ,да има във всички училища,който не са с професионална насоченост.Даже и там би трябвало да има.Проверете в интересуващите ви училища учебните прогрми на 11 и 12 клас.
СМГ тази година нямат профил биология Simple Smile
Нашата тактика ще е точно обратната, поне последно това решихме с малката.
Ще пише профил биология с фе интензивно в 18то и после ще избира допълнително фе ако може като профил Simple Smile
Най- вероятно ще пишем 133то и 25то след 18то.
Кое е това 25 училище? Нищо не ми говори ,а Вие го поставяте заедно с 133 и 18? Сигурно има печатна грешка, защото виждам , че е основно училище.

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 210
Костадинова31Най-вероятно е 125СУ,  защото от тази година ще има такава паралелка при много добри учители

Последна редакция: пт, 30 юни 2023, 07:28 от Sashy

# 713
  • София
  • Мнения: 12 297
Да от телефона писах и е печатна грешка. 35-то е. В 125-то има природни науки, но тя държи на Френския език, затова ще го пишем като резерва накрая.

# 714
  • Мнения: 552
Според мен 327 не е толкова нисък бал, не ви обрича задължително на кварталното училище?
Благодаря , дано да сте права , че иначе ще сме от останалите 90. % “обречени” български деца, които ще учат в подобни училища Joy
В тази връзка, от любопитство, погледнах приемните баловете на желаните училища извън София , други областни градове. Ситуацията е доста по-различна и бал като нашия си е много приличен ..

# 715
  • София
  • Мнения: 6 215
Така, аз малко надалеч напред погледнах, потърсих инфо за прием в Биологическия факултет на СУ, и не разбрах. Какво означава това:

С коефициент 3:
1. изпит по биология
2. ДЗИ¹ по биология и здравно образование
                                       
С коефициент 2:
3. ДЗИ² по биология и здравно образование

Индекс 1 значело ДЗИ по ПП, а индекс 2 - допълнителен ДЗИ.
С какво, в крайна сметка, се влиза там??

# 716
  • у дома...
  • Мнения: 3 101
Така, аз малко надалеч напред погледнах, потърсих инфо за прием в Биологическия факултет на СУ, и не разбрах. Какво означава това:

С коефициент 3:
1. изпит по биология
2. ДЗИ¹ по биология и здравно образование
                                       
С коефициент 2:
3. ДЗИ² по биология и здравно образование

Индекс 1 значело ДЗИ по ПП, а индекс 2 - допълнителен ДЗИ.
С какво, в крайна сметка, се влиза там??
С изпит по биология в СУ или ДЗИ Биология ПП /профил, изучаван в 11 и 12 клас/ или ДЗИ Биология ООП /върху материала, изучаван до 10 кл/

# 717
  • Мнения: 87
Така, аз малко надалеч напред погледнах, потърсих инфо за прием в Биологическия факултет на СУ, и не разбрах. Какво означава това:

С коефициент 3:
1. изпит по биология
2. ДЗИ¹ по биология и здравно образование
                                       
С коефициент 2:
3. ДЗИ² по биология и здравно образование

Индекс 1 значело ДЗИ по ПП, а индекс 2 - допълнителен ДЗИ.
С какво, в крайна сметка, се влиза там??

Предлагам Ви да кара ДЗИ по биология (ПП). Все пак се гони сериозен резултат. Ако погледнете матурите, ще останете приятно изненадана, че повечето е с ограждане, има доста с кратък свободен отговор, а последните - със свободен отговор в няколко изречения. Именно заради ДЗИ-то масово ученици искат биология за профил, а и ако не друго, поне е полезна като наука. В класа на сина ми настъпи пълен хаос при избор на трети и четвърти профил. Едвам-едвам избрали философия, пък после установили, че им била скучна, прекалено теоретична, повече от половината клас искали биология, но си били останали с философията Laughing

# 718
  • София
  • Мнения: 6 215
Ясно. Много ви благодаря, може би все пак ще си държим на профил природни науки, за да е сигурен ПП.

# 719
  • София
  • Мнения: 2 464
Допълнителните профили все пак отразяват желанията на децата от випуска. Ако няма достатъчно желаещи, няма да има и профил (при сина ми например няма математика, физика или ИТ). Така че, аз не бих разчитала на трети или четвърти профил, ако даден предмет е много желан.

Общи условия

Активация на акаунт