Изрусяване на тъмно боядисана коса

  • 1 967
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 328
Следващия път ще видя дали да не мина на един тон нагоре, да видим на какъв акъл ще съм.
Нищо няма промени по краищата, само в корените. Единственото, което ще направиш е да увреждаш косата, защото в дрогерийната боя не знаеш какъв оксидант слагат, в по- светлите понякога слагат и 30, което си нанася щети.
Поне спри да боядисваш краищата, минавай само корените.
В краищата може единствено или по- тъмно или цвят, който е в същото ниво. Може да хванеш ярко лилав, червен или друг наситен цвят и да ги боядисаш така (има такива боядисващи балсами), ще им даде някакъв отенък без да променя цвета, но ще изглежда все едно си го направила нарочно, все едно искаш да имаш цветни краища, което според мен е по- добре.
Тези временни цветове, които хващат и на тъмна коса обикновено са: тъмно синьо, лилаво и червено.

Друга идея, която всъщност е доста актуална в момента. Изсветли само горната част на косата с изрсутел, а долния пласт остави тъмен. Сравнително лесно е да се направи у дома.

# 16
  • Мнения: 2 983
И аз със същият проблем... Различава ли се лореалската боя в салоните от тази която е в магазина? Също ползвам 7 номер и естествено няма нищо общо с картинката.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
При мен на новоизраснали корени е по-тъмно от това на картинката. Ако знаех, щях да минавам към по-светли нюанси доста по-отдавна. Дори когато видя в албума цвета, пак не отговаря на това, което се получава реално.

# 18
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 309
Няма как цветът да е еднакъв като на мострата, защото кичурите в албумите са с бяла основа.
Фризьорите по принцип работят с номера, първият номер обозначава тона, а този/ тези след точката- нюанса. Те могат да определят тона на вашата основа и да знаят Кой по- светъл/ тъмен тон да сложат и съответно с какъв нюанс, както и с какъв процент окдидант- 3-6-9 %.
Магазинските бои, вкл и Лореал, не са като професионалните. Ако е професионална, то си пише. Обикновено е туба от 100мл и се продава в специализиран магазин, или директно от дистрибутор/ фризьорски салон.

# 19
  • Мнения: 5 347
Професионалната боя не е обикновено туба от 100 мл. Не говорим за течност за чистачки.
Професионалните бои се продават в някои магазини, сайтове, фризьори и отличителното им е че не вървят в опаковка с готов оксидант. С малко опит всеки може да определи каква боя му е нужна и какъв оксидант да ползва. Не е висша математика. Може би повечето бои 7 ца вървят с 20% оксидант, който не сваля почти цвят. Биха боядисали бяла коса, но ако една естествена коса е да речем ниво 5, няма как да докарат цвят като на кутията, просто защото боя 7 с оксидант 20 няма как да изсветли толкова тъмна коса. Затова се гледа основата на косата, какво се цели като цвят и се подбира боя и оксидат, които свалят от естествения тон. Например за изсветляване на коса с ниво 5 в естествен вид, се взема силна боя с малко по силен оксидан, ако целта е изсветляване. Няма как от ниво 5 да се изсветли косата с боя 7 ца. На всяка боя пише с до колко тона озсветлява. Обичано са 2-3 на най-светлите дрогеройни бои, оттам нататък си трябва блондор.
На боядисана в тъмно коса вече задължително "играе" блондор

# 20
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 309
20% оксидант няма, има 20vol, което се равнява на 9%. Светлите и руси тонове вървят с 9 и 12% (40vol). Аз ползвах досега 9% на тъмна основа и си става русо, но съм си купила 12 и скоро ще пробвам колко още ще известли.
И да, обикновено са в тубички по 100мл, има и от 50 и 60 в зависимост от марката.
Някои марки предлагат и клиентска опаковка оксидант в малка тубичка, или в голяма от 1л и се купуват отделно.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 168
Със 7 ца съм се парила два пъти и повече не пипам. При мен става ужасно тъмна. Въобще за русо може да се говори от 9 нагоре.

# 22
  • Мнения: 1 859
аз се боядисвам с 6 или 7 пепел 1/2 лореал според какво има в магазина, отначало е кестенявао след това си е русо пепел....но аз живея на 365 дена в годината на 30-40 градуса възможно е да е от слънцето.

Последна редакция: пт, 29 юли 2022, 20:20 от Olivia Thomas

# 23
  • Мнения: 4
Здравейте! Косата ми винаги е била кестенява и къдрава, от около 2-3 години не се бях боядисвала. Преди 3 дни отидох на фризьор с очаквания, че ще ми боядисат косата с номер 7 /един тон по-светъл цвят от моя/, но се получи нещо коренно различно 😁 в корените е червеникаво, надолу е малко по-кафяво но никак не ми харесва. Сега обмислям да си оправям косата някак си сама в домашни условия. Попаднах на Wella Blondor Multi-Blonde powder, мисля, че ще свърши работа за обезцветяване. После ще сложа някаква боя на Loreal Excellence и ще видим. Въпроса ми е, колко трябва да чакам за да не си изгоря косата? Все пак е прясно боядисана 😕

# 24
  • Мнения: 1 096
Здравейте,
Аз съм с черна коса, но понеже вече ми е на 90% бяла косата (на 38г) ми се иска да сменя цвета. За моята коса във фризьорския салон казаха поне 1000лв, което ми се вижда много. Преди години в др салон махах черното, но ме направиха рижава, както ми се изтощи ужасно много косата. Чета за различни кремове за сваляне на цвета. Някой опитвал ли е успешно да свали черно с тях?

# 25
  • Мнения: X
Потърсете в интернет за витамин С. Смесваше се с шампоан май и така се натърква. Не съм пробвала, но съм чела много добри отзиви. Витамин С от малките обикновени хапченца се стриват на прах и така се прави.

Разбира се, черното се маха най-трудно. Според мен изцяло няма как да стане само с него. За голяма дълга коса 1000 лв звучи като справедлива цена. Салоните работят на грам продукт и съответно при вас ще трябва много + часовете работа на фризьора.

# 26
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 309
След черно се минава през рижаво, няма как. На мен ми бяха сложили хубава медна боя и цветът беше супер. След още няколко посещения вече бях руса. Състоянието на косата също няма как да остане без промяна.

# 27
  • Мнения: 5 347
Здравейте,
Аз съм с черна коса, но понеже вече ми е на 90% бяла косата (на 38г) ми се иска да сменя цвета. За моята коса във фризьорския салон казаха поне 1000лв, което ми се вижда много. Преди години в др салон махах черното, но ме направиха рижава, както ми се изтощи ужасно много косата. Чета за различни кремове за сваляне на цвета. Някой опитвал ли е успешно да свали черно с тях?
Разликата между рижава или никаква и къса коса и руса коса след боядисана в черно такава е около 100 лв. Е, неприятното ще е да не случите на свестен фризьор със 100 те лева.
С витамин Ц руса няма да станете.

# 28
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 306
Здравейте,
Аз съм с черна коса, но понеже вече ми е на 90% бяла косата (на 38г) ми се иска да сменя цвета. За моята коса във фризьорския салон казаха поне 1000лв, което ми се вижда много. Преди години в др салон махах черното, но ме направиха рижава, както ми се изтощи ужасно много косата. Чета за различни кремове за сваляне на цвета. Някой опитвал ли е успешно да свали черно с тях?

В домашни условия не съм пробвала, направих го в салон и съм много доволна.
Минава се през обезцветяване (косата става рижава неминуемо), след това - боя (в моя случай бяха две).
Аз го отлагах дълго време по същите причини - ще струва много скъпо, ще ми изгори косата и т.н, а в крайна сметка се оказа много по-лесно, отколкото очаквах Simple Smile.
Най-добре е да се обсъди предварително с фризьора възможния резултат, тъй като от коса до коса разликата е огромна.

# 29
  • Мнения: 2
Здравейте, от 15 години бях синьо черна. И реших сама да си махна този цвят. Използвах витамин С смесен с шампоан. Стоях 1 час и още от първия път нямаше и следа от черния цвят. Следващата седмица още два пъти си я направих тази маска и сега съм между 8 и 7 номер. Косата по принцип ми е много тънка ,но остана здрава след тази процедура. Въобще не ви трябва да ходите на фризьор, ще останете без коса.

Общи условия

Активация на акаунт