Борбата с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване - 76

  • 44 604
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 564
Роси, аз не вземах нищо, но съм на химиотерапия все още. Само витамини ми каза онколога.
Дано леко да мине!

# 76
  • Мнения: 330
Момичета помагайте какво означава.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 746
Д-р Симидчиев беше казал на приятелка, че Авирона е пълна глупост, но да си го взима, щом вярва, че й помага, на принципа на плацебото.

Сиса - имаш си хормоналнозависим рак, хер негативен, бавно се развива  (10% е супер), от най-лошото си извадила сравнително доброто.

# 78
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Подкрепям Оливчето! Сиса, пак казвам, че от късите клечки си изтеглила най-дългата.

Роси, бързо оздравяване.

# 79
  • Мнения: 330
А на първата хистология това Ки беше 4 %.И това ин ситу какво ще рече.Оф ,че късмет имам🙃

# 80
  • Мнения: 505
Потвърждава се първата ти хистология, тука Ки-то само е малко по-високо, ама пак не е много. Сега трябва онкокомисията да ти назначи лечението и в каква последователност да бъде. Имаш две образувания - едното е инвазивно, обхванало съседната тъкан, а другото - ин ситу, все още не е излязло извън собствените си клетки . То е в по-ранна фаза. Ами късмет имаш - аз досега не съм чула някои да има Ки 4%. Е, двете формации най-вероятно ще наклонят към мастектомия - т.е. отстраняване на гърдата. Но тука повечето момичета доброволно се подлагат на това за превенция.

Последна редакция: вт, 26 юли 2022, 15:12 от koren63

# 81
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Дукталният карцином in situ буквално означава групи от „ракови“ епителни клетки, останали на нормалното си място (in situ) в каналите и лобулите на млечната жлеза. Клинично се счита, че е премалигнено (тоест потенциално злокачествено) състояние, тъй като биологично анормалните клетки все още не са преминали междинната мембрана, за да нахлуят в заобикалящата тъкан.

Т.е. пак по-добрият вариант.

# 82
  • Мнения: 330
Дукталният карцином in situ буквално означава групи от „ракови“ епителни клетки, останали на нормалното си място (in situ) в каналите и лобулите на млечната жлеза. Клинично се счита, че е премалигнено (тоест потенциално злокачествено) състояние, тъй като биологично анормалните клетки все още не са преминали междинната мембрана, за да нахлуят в заобикалящата тъкан.

Т.е. пак по-добрият вариант.
    Ели да разбирам че имам един ин ситу и още един дуктален ли?На тази не пише стадий.

# 83
  • Русе
  • Мнения: 7 804
ИНВАЗИВНИ РАКОВИ ФОРМИ

Когато туморните клетки разрушат базалната мембрана под епителните клетки и навлязат в околната тъкан, туморът се нарича инвазивен. Това всъщност е истинското раково заболяване.

От инвазивните карциноми могат да се разпръснат туморни клетки в млечната жлеза, а  също така и чрез лимфните съдове да достигнат до лимфните възли в подмишничната ямка или което е по-рядко, чрез - кръвоносните съдове да се разнесат в отдалечени органи.

Дуктален карцином
Това е най-често срещаниият инвазивен рак. Туморът започва от млечните каналчета на гърдата. В този случай той се означава като дуктален, защото „ductus” означава канал.

Лобуларен карцином
Много по-рядко туморът започва от жлезните делчета и се означава като лобуларен карцином („lobus” означава дял).

Не, не означава това. Това са термини, с които обозначават вида на говедото. От къде е тръгнал, до къде е стигнал...

# 84
  • Мнения: 389
Благодаря ви, момичета. Това ми предписа ЛЛ, какво да я правя 🤣. Вие друго ли пиехте, моля ви кажете, че започвам да кашлям вече.

# 85
  • Мнения: 1 081
За кашлицата си вземи някакъв евтин сироп за кашлица( Бронхолитин, Биокс тими, Фитолор), капки за нос, ако имаш хрема и нещо противоалергично( след като и антибиотик не ми помогна, с няколко приема на Ериус, ми се успокоиха и кашлицата и хремата, дето една седмица ми разказаха играта). Пий повече топли течности( супа, чай, вода, но да не е  студена) и почивай. Ако вдигнеш висока Т, можеш да редуваш парацетамоли  нурофен. Но, факт, че с лекарства и без лекарства, май за едно и също време минава( съдейки по околните дето го изкараха покрай мен- без да са минавали химии и други лечения и без да им е компрометиран имунитета, кажи-речи еднакво го изкарахме и този вариант).
Сиса, резултатите ти са повече от добри! Слушай докторите и действай по въпроса с лечението. Имаш всички шансове скоро да си  в ремисия!
Аз, минавам да се похваля, че след два месеца чакане, ми се обадиха от Сити, за дата за ПЕТ СКенера, в средата на август. Остава да излезе и чист и  ще черпя!

# 86
  • Мнения: 330
За кашлицата си вземи някакъв евтин сироп за кашлица( Бронхолитин, Биокс тими, Фитолор), капки за нос, ако имаш хрема и нещо противоалергично( след като и антибиотик не ми помогна, с няколко приема на Ериус, ми се успокоиха и кашлицата и хремата, дето една седмица ми разказаха играта). Пий повече топли течности( супа, чай, вода, но да не е  студена) и почивай. Ако вдигнеш висока Т, можеш да редуваш парацетамоли  нурофен. Но, факт, че с лекарства и без лекарства, май за едно и също време минава( съдейки по околните дето го изкараха покрай мен- без да са минавали химии и други лечения и без да им е компрометиран имунитета, кажи-речи еднакво го изкарахме и този вариант).
Сиса, резултатите ти са повече от добри! Слушай докторите и действай по въпроса с лечението. Имаш всички шансове скоро да си  в ремисия!
Аз, минавам да се похваля, че след два месеца чакане, ми се обадиха от Сити, за дата за ПЕТ СКенера, в средата на август. Остава да излезе и чист и  ще черпя!
     Благодаря ти! Пожелавам ти чист скенер и най-добрите резултати.

# 87
  • Мнения: 389
Благодаря ти, Любе🤗

# 88
  • София
  • Мнения: 6 746
Благодаря ви, момичета. Това ми предписа ЛЛ, какво да я правя 🤣. Вие друго ли пиехте, моля ви кажете, че започвам да кашлям вече.
Роси, Люба е написала основното, но и аз да кажа пак - много вода, чайове - за да изкараш токсините.
Кашлицата вече е индивидуална работа - аз например имам хроничен трахеобронхит и кашлях при Ковид, ама аз при всеки вирус кашлям така - 1 месец със суха кашлица, която е горе и не слиза надолу, досадна, но не опасна - лекувам с много билков чай с мед, гаргари със сода бикарбонат, такива бабешки методи. Също и инхалация върху тенджера с лайка. Твоята ако е по-сериозна и отива надолу - иди да те снимат и да кажат какво да взимаш.

# 89
  • Мнения: 389
Благодаря ти, Olive.
За сега, като че ли се поуспокоиха нещата. Трети ден ми е, но кашлицата ми спря изведнъж. Тя беше горе в гърлото де. Дано да не се върне внезапно. За сега ми остават главоболието, болки в мускулите и хрема. Но ще пия чайове и вода..

Общи условия

Активация на акаунт