Липса на цикъл (5 месеца)

  • 621
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
От 5 месеца ми липсва цикъла и ходих на гинеколог който ми предписа дуфастон. Пих го за 5 дена по 3 на ден и гинеколога ми каза че би трябвало цикъла да ми дойде след 6 дена(след приключването на хапчетата), но вече минаха 13 дена и той още не е дошъл. Притеснявавам се и искам съвет. На 16 съм, девствена, без кисти, ходя на фитнес и свалих килограми с калориен дефицит(допълнителна информация).

# 1
  • Мнения: 5 232
Здравей! Не пишеш откога имаш цикъл и бил ли е редовен преди тези 5 месеца. На мен ми дойде доста рано, но се нормализира окончателно чак след като завърших гимназия. Вероятно и свалянето на килограми ти оказва влияние. Може би знаеш, че цикълът зависи от процента мазнини в тялото.

# 2
  • Мнения: 2
Здравей! Цикълът ми ми дойде на 10-годишна възраст. Беше сравнително редовен преди да изчезне. Случваше се често да ми закъснее или подрани (според приложението ми за следене на цикъла), но винаги беше в рамките на няколко дена.И да, калорийният дефицит и тренировките оказаха огромно влияние. Гинеколожката, както и личната ми ми казаха, че всичко това е стрес за тялото и е от стреса спирането на цикъла. А иначе не съм свалила толкова много мазнини (не ми е много нисък процента) - в нормата са ми и килограмите, и процента мазнини. Благодаря за отговора!

# 3
  • Мнения: 2 883
Колко тренираш и как се храниш на седмична база?
Ако приемаш малко калории, а изразходваш много, хормоните се разбъркват и това може да доведе до липса на цикъл.

# 4
  • Мнения: 46 518
Колко си висока и колко тежиш?

# 5
  • Мнения: 11 350
Да, за младите момичета /а и не само/ калорийния дефицит и липсата на някой хранителни групи, както и ниските подкожни мазнини и мазнини в храната може да са причина за липса на цикъл.
Трябва веднага да започнеш да се храниш нормално. Във всяко твое хранене трябва да има протеин + въглехидрат + мазнина + пресни зеленчуци.
Например зоновото хранене е такова.

На някой вегетарианството не им понася и при спиране на месото след няколко месеца и цикъла изчезва.

Общи условия

Активация на акаунт