Отговори
# 255
  • Мнения: 5 393
Алекс- според мен нещо се е объркала вашата педиатърка-чета в здравната книжка схемата-ДТК има отново чак на 24 месечна възраст.А за отвикването от памперса Shocked-за сега и на мен ми се струва мисия невъзможна.Успех  bouquet
Момичета(които ще идвате утре) да ви питам-ще носите ли количките или....Аз май ще дойда с такси и ми се иска да взема количката, та да се разходя после с Иво.Дали ще има място там да се паркират newsm78 newsm78

# 256
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Алекс- според мен нещо се е объркала вашата педиатърка-чета в здравната книжка схемата-ДТК има отново чак на 24 месечна възраст.А за отвикването от памперса Shocked-за сега и на мен ми се струва мисия невъзможна.Успех  bouquet
Момичета(които ще идвате утре) да ви питам-ще носите ли количките или....Аз май ще дойда с такси и ми се иска да взема количката, та да се разходя после с Иво.Дали ще има място там да се паркират newsm78 newsm78


Мечо, по имунизационен календар има ре- ДТК на 14 мес. възраст!Тримовакс май й казват!
Ние още не сме парвили полио, че бяха кашлячиви каките, но ще направим скоро.

АниК- много ще ни липсвате, дано всичко е наред с Габчо! Hug

За количката- място ще има достатъчно за автопарк, така че спокойно си я вземи!
........... засега тестовете твърдят, че чакаме бебе в края на август  Blush

Да не стане пак Септемврийче?! Joy

# 257
  • Мнения: 727
хай от нас
Милото заспинка,изпи около 120мл мляко и засега е спокоен....дано да се справим с това чудо Praynig
много ми е мъчно и като го гледам и аз се разболявам,а как не мога да се контролирам.....добре че е мъжа ми,направо се паникьосвам и само плача Cry Cry
ИСКАМ ДЕЧИЦАТА НИКОГА ДА НЕ СЕ РАЗБОЛЯВАТ!!!!!! Hug
За памперса и при нас ще е зор със махането пък и не го мисля още
Александра.....за колко време премина процедурата с яслата докато приемат молбата???най близката до нас ми казаха че вече за градина да го записвам newsm78,нямало да стане в яслата

# 258
  • Мнения: 5 393




Мечо, по имунизационен календар има ре- ДТК на 14 мес. възраст!Тримовакс май й казват!
Ние още не сме парвили полио, че бяха кашлячиви каките, но ще направим скоро.



Оххх голяма съм офсъ  animal085 Понеже на Иво всичките му ги биха на време, и аз въобще не отчитам че при някои дечица има забавяне .Та, да ,на 14 месеца има ДТК.

# 259
  • Мнения: 1 455
Иви, Честитооооо! Много, ама много се вълнувам за теб   bouquet. Пожелавам ти лека и спокойна бременност  Hug.
Ух, момичета, дори и да можех да сколасам за утре, сега вече няма никакъв шанс да дойдем. Ако знаете какво е в нас...лошо ще ви стане. Всички деца са болни - кашлят.
Тони и Анди са най-зле. Днес бяхме цял ден по лекари и ходихме и на УНГ и се оказа, че проблемите при Тони и Цвети напоследък не са случайни. И двамата са с уголемена трета сливица, която трявба да се махне след празниците.
Анди пък е с ларингит. Кашлицата е стряскаща, лаеща, но не това ме притеснява толкова. Лошото е, че е пред пристъп и само го следя. На косъм съм да викам Бърза помощ, за да му бият урбазон, но ще изчакам още малко. От 10 минути се поуспокои малко, иначе едва въздух си поемаше от кашлиицата. Днес лекарката каза, че това е на алергична основа, нещо в апартамента го дразни, а не знам какво може да е. По-влажно е и може би в това е проблема. Не знам, но направо ми се реве. Днес на прегледа нямаше спазъм, нямаше наченки на пристъп, но преди малко беше направо страшно. Дано не се налага да викам лекари тази вечер.
На Тони пък му изписаха АБ, но засега няма да го давам. Той няма температура, храни се нормално, играе много, просто не виждам защо да давам АБ, след като това е вирусно, а не бактериално. Ако утре се влоши, тогава ще мисля за АБ.
Цвети засега е най-добре, само малко подкашля от време на време, но лекарката каза да й давам само билков сироп и да прави инхалации. Дано поне тя не се влоши.
Ани, дано Габи се оправи. И на мен хич не ми е до празници... Tired
Рошко, честито ново жилище  Hug.
Пипи, и аз се чудя къде е Марис? Някой чувал ли я е?
Ух, Андреас продължава да кашля, ще го вдигна да му правя инахалация и ако не се повлияе, ще викам лекар. Мамка му, гадна работа.

# 260
  • Мнения: 5 393
Дани-направо ми призлява като чета какво пишеш и преживяваш-милите дечица SadДано се оправят бързо Praynig Praynig PraynigДръж се Дани-всичко ще се оправи hugКогато можеш-пиши как е Анди. Heart Eyes

# 261
  • Мнения: 3 595
Алекс, на 13 месеца е комбинирана - морбили, паротит и рубеола
на 14 - полиомиелит
на 22-24 но не по-рано от 1 год от последния прием ДТК
рано ви е за ДТК  Rolling Eyes

Недейте да се мъчите зимата без памперс. Те ще я научат в яслата според мен или поне като се затопли...там им се оставят памперси...поне в яслата на племенника е така...а той е на 22 месеца, не на 14-15 Пък и ако детето не е готово не виждам как ще стане  Whistling

Пипи
едва ли  Rolling Eyes Термина ми е за 26-ти, най-вероятно ще искат да ми правят секцио по-рано...като наближи ще се консултирам и с други лекари да ми кажат мога ли нормално, мога ли да изчакам до термин...объркано ми е още...даже не мога да повярвам...все едно е сън  hahaha

Дани все ви мисля как сте Praynig Дано се оправят бързо и тримата Praynig Praynig Praynig

Мариска се появи да обещае, че след някой месец ще дойде да правим снимка с корема  hahaha Сега остава и тя да помисли по въпроса, че да са два  Joy

# 262
  • Мнения: 146
Лулу,много те харесвам-страшен модел си на снимката с цигара-химикал Laughing
Ани,ти защо не живееш в столицата ве4е newsm78,бързо оздравяване на сладкото Габи Heart Eyes,
Като ви 4ета болни или вируси,кашлици....много ми е интересно-тук или ги няма  newsm78или просто Итан е кален Wink,15 месеца е,да 4укна на дърво нито един път не се е закашлял даже,никога не сме пили АБ или други лекарства за 15месеца,явно е защото нямаме зима newsm78-ще взема да не ви завиждам ве4е 4е имате сняг Laughing.Бързо оздравяване на вси4ки болни4ки  bouquet
4ета 4е много от вас ве4е ходят на ясла,как го правите бе моми4ета newsm78,как се справят децата?немога да си представя,4е Итан ще ударжи и 1 4ас в яслата,а аз имам нужда от по4ивка,поне да ходи по няколко 4аса на ден Sad,имаме проблем със заспиването,храненето...дисциплината ooooh!,кажете ми я приеха тази ясла вашите деца Sad

# 263
  • Варна
  • Мнения: 3 280
Иве, и аз чета това инфо което и ти си писала за ваксините, затова се учудих. Не ми се иска да й я бият, пък да е рано още...
Анилеви - аз живея в Аспарухово и тук няма такъв наплив за яслата, във всички останали квартали е пълно. Иначе от м.април тази година съм подала молба в яслата до Колхозния /ти май говориш за нея, не живееше ли там наблизо  Laughing/, и ми казаха за септември догодина че ще стане. В нашата ясла молбата ни е с входящ номер 6, т.е. би трябвало да имаме шанс  Praynig

# 264
  • Sofia
  • Мнения: 4 522
marcheto, аз като най-ранобудна да ти отговоря на въпросите  Laughing
Живеем в Банско за сезона, защото работата ми е тук. Не е лошо, но още няма сняг и по улиците е кал не до коленете, а до ушите. Сутринта прехврълих няколко чифта дрехи и все с идеята кое е най-подходящо за калта. Моля се вече за сняг, колкото и да го мразя, да скрие мръсотията тук пък и да привлече туристи  Wink
Габи прие яслата много добре. В началото се прибираше каталясал и заспиваше към 19ч. Сега успява да издържи до 20ч., а там спи 2 пъти  bowuu Не плаче като го оставям, като го взимам е един такъв грд и самостоятелен...  Grinning
За памперса - също не мога и да помисля за отучване. Габи си е с памперс в яслата, лелите го сменят (даже памперс-гащи и леличките много им с дивяха, като им обяснявах кое е предно и кое-задно  Crazy). Даже си мисля, че така им е по-лесно. Ще започна отучването като преценя, че е готов. Даже ако там го научат, ехе...  Hug Засега се е научил да се храни сам и да дава с лъжичката на всички около него.
Ivy, продължава да ми е едно такова вълнуващо за теб... Говориш за термин, за сутрешно неразположение... ще вземе и на мен да мис е приражда пак  Laughing
Дани, направо не те мисля ако малките са болни  Cry Бързо да се оправят, че е ужасно  Cry
Maris, даже и аз забелязах, че те няма напоследък, но Поли вече беше попитала къде си  Hug
ХАЙДЕ, ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ ДНЕС  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 265
  • Варна
  • Мнения: 3 280
Това имах предвид за ваксините:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/135/51/

# 266
  • Мнения: 358
Дани, вкъщи не мога да преборя мухъла. Щом излезе и най-малкото петънце, аз започвам да се задушавам, кашлям, на децата същите симптоми, само че в по-лека форма. Мъжът ми не вярва, че е от това, мисли ме за луда, като усети, че пак съм пръскала с препарат, но факт е , че като изчистя гадта, веднага ме отпуска. Лошото е, че и хлорът много дразни, това лято вече ще сменим дограмата. Оздравявайте!

# 267
  • Мнения: 3 595
Алекс това е имунизационния календар за страната...вземи го със себе си, покажи и го...попитай я защо там така пише...кажи че се притесняваш да сложите по-рано и че предпочиташ да изчакаш докато мине година от предната ваксина...не вярвам да се опъва...а ако го направи не може да те задължи детето си е твое и ти решаваш   love001

Вкъщи сме с PVC е вярвайте незнам какво да правя с мухъла...навсякъде е и е много...на мен не ми пречи на дишане, кашлици няма такива неща, нито пък при Елито...но като напръскам със Саво и направо  Sick Сега чакам да се стопли, за да мога да проветря...я кажете с какво се спасявате  newsm78

Ани ако знаеш как ми се ходи на планина...но ако бременността ми е тежка като първата няма да мога...предния път Иво караше с 30 в града и аз му виках намалииииииии...така ме болеше  Embarassed Смятам преди да ми порасне корема да идем някъде за малко  Whistling

Диването заспа отивам да работя  Mr. Green

# 268
  • Мнения: 1 455
Добро утро.
Аз си легнах към 3 и в 5 станах, защото Анди пак се разкашля. Отворих прозореца, звъннах в Спешния център, където попаднах на една невероятна лекарка, направих това, което тя ми каза и Анди се поуспокои малко. Сега спи, но пак кашля. После сме пак по лекари, за да му чуят дишането. Много ми е притеснено.
Тони и Цвети са по-добре, поне те спаха непробудно и не са кашляли.
Светли, аз им смених стаята, точно защото намерих мухъл. Имам чувството, че пак нещо ги дразни и в сегашната им стая, но там мухъл не намирам. Лекарката снощи ми каза, че заради мъглата, много деца се влошавали, особено такива, които имат алергии, астми и т.н. Според нея е от климата и ако има и някое вирусче, симптомите се обострят много.
Марче, хич не ти и трябва зима. Ние лятото не сме имали никакви здравословно проблеми, но като дойде есента и аз съм на тръни. Кофти работа. Явно трябва да се изнесем някъде на топло  Wink. Много е хубаво това, че Итан не е пил никакви лекарства досега. Аз трудно давам лекарства, защото по принцип се лекуваме с хомеопатия и до скоро помагаше, но нещо напоследък явно не ни нацелват правилните хомеопатични и положението се влошава. Аз продължавам да не давам АБ, но с някои други лекарства се примирявам в момента, за да не се влошат. АБ бих дала в много краен случай. На Тони му изписаха вчера, но аз не го взех и се радвам, защото той днес е видимо по-добре. Все пак не съм се отказала още от хомеопатията, аз съм упорито магаре и днес сигурно пак ще ги водя, но вярвайте ми, направо ще се разоря скоро с тез платени прегледи за всяко дете по отделно  Money. Карай, пари се печелят, ама здраве - не.
Ани, и аз мисля като теб за памперса. Тони и Цвети се научиха около 2г - точно за един ден. Не сме имали никакви проблеми от тогава. Няма напишкване, няма нищо. Просто те си бяха готови. Значи Тони нямаше две годинки, а Цвети беше малко след 2, защото на 2 още не беше готова. Те сами си показват. А някои деца в яслите се научават по-лесно, други - не, до дете си е. Аз никога не съм ги насилвала моите за каквото и да било, сами са си показвали когато са готови за стъпка напред.
Иви, аз имах тежка бременност с Тони - повръщане до последно, болки, контракции, квото се сетиш - това и много се страхувах, че и с Цвети ще е така. Тони беше бебе когато забременях с Цвети и щеше да ми е много трудно, ако бременността ми с нея беше тежка. Слава Богу нямах проблеми в началото - в края на 6-тия се започнаха проблемите и месец след това тя се роди. Та, пожелавам ти най-леката бременност и плътно до термин. И аз съм родена на 26-ти  Heart Eyes.
айде пак ще пиша как вървят нещата. Благодаря на всички за подкрепата  Hug  bouquet Heart Eyes

# 269
  • Мнения: 823
Марче, за по няколко часа на ден, че и за по цял ден ще му хареса много на Итан в ясла (предполагам де). На теб също ще ти хареса  Joy Ще имаш време за себе си  Heart Eyes

Дани, съчувствам ти много за дечицата. Дано да се оправят бързичко и да не се влошава положението  Praynig

И аз да взема да кажа за памперса  Mr. Green Бях започнала да го уча. Резултат имаше - като ме види, че отивам до тоалетната и ми казваше ''чишшш, чишшш'' и накрая пляска с ръчички за ''браво!''. hahaha Мдаааа, добре се справям аз с тоалетната, но той....  Joy Joy Joy Та и аз реших да не го мъча и ще чакам да реши сам, че иска и той да е без памперс, като мама и тати  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт