Раждане във II САГБАЛ Шейново (тема 6)

  • 47 629
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 469
Тук наистина няма никакви мнения за него, но в групата във фейсбук само хубави неща може да прочетете. Не знам защо му се носи слава, че изражда само със секцио, като въобще не е така. На мен даже не ми е споменавал за това. 8 часа беше плътно до мен по време на раждането. Като човек е много добър. Дори в Шейново постоянно срещах някоя сестра или акушерка, които ми казваха колко добър човек е. Много е млад, но амбициозен и можещ. Сигридов определено не е моят човек, но изобщо не съжалявам, че се доверих на Ковачев. Винаги е бил насреща, каквото и да съм го питала. Винаги ми отговаря на въпросите, дори да е късно вечер. Много случайно попаднах на него и изобщо не съжалявам за избора, който направих. Страхотен е.

# 61
  • София
  • Мнения: 575
Супер, аз не виждам тук мнения и за моята лекарка, която живот и здраве ще води моето раждане. Доктор Йоана Спасова, някой раждал ли е при нея?

# 62
  • Мнения: 2
Здравейте, бих искала да разкажа последният си опит от др Стивасарска, която изражда в Шейново, а следи в частен кабинет в МЦ Феникс. Тя ме следи от началото на бременността по здравна каса, но всеки път ме гледа на ехограф и си плащам прегледите. Взимала си е до сега от Здравната каса само за кръв и урина два пъти и веднъж за БХС (които сама си проверих резултатите, тъй като се пращат към лабораторията на МД). Като за нея мога да кажа, че не е особено подробна в обясненията си, но до сега не съм имала проблеми, с които да задълбаваме разговорите и за това продължих да си се следя при нея (първа бременност ми е). Общо взето веднъж в месеца се виждаме в мц Феникс - казва всичко ок и кога да си запиша следващ преглед. Кръв/ урина ми е взимала 2 пъти за 8 месеца и то вечер, когато ми е прегледа без предварително да знам - не е казвала “препоръчвам да дойдеш сутрин на гладно за следващия преглед тъй като ще взимаме проба”. После чакам цял месец до следващия преглед, за да каже дали всичко е ок от резултатите. Веднъж каза, че трябва да правя ФМ, където си реша, а аз по препоръка на вече минали през бременност си направих и БХС и 3 фетални, които не ги е гледала като данни после или да пита за тях. Усмихната и ведра е, но наистина не говори много и не обяснява. Била привърженик на естественото раждане, а аз не съм сигурна дали е подходящо, тъй като имам медицински причини, както и преминала операция на кръста за премахване на карцином от преди година. Но тя естествено не го помни най-вероятно. До този понеделник, когато ни беше редовната консултация и реши, че трябва да вляза за три дни в Шейново за изследвания и съмнение за гестационен диабет “защото такава е клиничната пътека” и защото бебето много наддавало. Разбира се, аз бях шокирана и отказах болничен престой, тя не ми обясни какви са тия прегледи и защо се налага хоспитализация и все пак като видя, че се чудя какво да правя и не искам да влизам в болница - предложи обременяването с глюкоза да стане на следващия ден в болницата без да влизам за нощувки. Аз напомних и за медицинското си състояние заради раждснето и каза “Ааа ми добре значи секцио ще правим”..  Направих глюкозния тест на следващия ден в Шейново, както тя искаше, леко са ми повишени резултатите, но тя нито дойде да ме провери, нито ми се обади, за да коментираме резултатите, не ми вдига, а от днес е отпуск.
Извинявам се за дългият пост, просто ми беше шокиращо да отида на консултация и да ме кара да влизам в болница за 3 дни и то само за обременяваме с глюкоза. Въпреки че нямам отговор от нея, аз си запазих час за ендокринолог, за да коментирам с някого резултатите ми … но нужно ли е всички да сме лекари и да знаем какво следва и какви са последствията?! Нали за това са лекарите Disappointed
Бихте ли споделили мнение за нея за раждането конкретно, моля? Малко съм притеснена и не знам какво да правя и дали да остана при нея за раждане. Frowning1 Persevere

# 63
  • Мнения: 1 228
Здравейте , момичета ! Родих с доктор Никола Поптодоров по стечение на обстоятелствата , но не успях да разменя контакти с него.Някоя от вас би ли могла да ми даде номера му? И отговаря ли на вайбър ?

# 64
  • Мнения: 602
Белинда, на мен това, което си написала ми звучи несериозно. Моят лекар ми изпращаше резултатите от изследванията по Вайбър, не е чакал следващ преглед, въпреки, че всичко беше наред с изследванията. Да те вкарат в болница заради съмнение за гестационна диабет си е точене на ЗК, а това, че дори не се е свързала с теб, за да коментирате резултатите говори, че просто не ѝ пука. Аз не бих раждала при такъв лекар.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 504
Belinda7 на мен също д-р Вецев ми взема кръв и урина вечер (да предстоящия преглед питах дали трябва нещо да се ограничаваме и каза не). Аз лично от години си следя TSH и пия хапчета, затова сама си назначам изследване за него , където ходя сутрин на гладно. Скоро бях на преглед и при ендокринолог и тя ми написа в 24 седмица да си направя глюкозния тест, но след преглед при АГ той ми каза да ме се подлагам на това. Първо не било много щадящо организма (все пак ти вливат глюкоза) и второ че нямало нужда...и така и не мисля да ходя. Честох за този тест явно последно време го смятат за рутинен, но е хубаво да има някакво показатели показващи тази нужда.
Относно резултатите и аз имах такова притеснение , понякога до 10 дена чакам да ми се отговори по Вайбър, но се опитвам да се доверя и да не ги мисля много явно такава е практиката при някои лекари, но съм получавала съобщение от лекаря ми в 1 часа през нощта в неделя, което за мен е показано , че се опитва да отговори на всички. Но имам ли съмнения в нещо винаги търся второ мнение. Но ако не си изградила доверие в нея не бих препоръчала раждане при нея излишно ще се натоварваш.

# 66
  • Мнения: 2 597
Момичета, в кои часове мога да ходя да вземам АМ? Че снощи бебока май го държах гладен. Като го взех в стаята при мен, ми дадоха и АМ, но не пи от него. Като се събуди в 03:00 часа, млякото беше стояло на стайна температура 5 часа и не посмях да му го дам.

Аз съм в самостоятелна стая и е доста кофти от гледна точка на това, че няма с кой да обсъждаш подобна полезна информация Grinning

Също така, трябва до 15:00 да запиша бебо, а няма на кой да го оставя за 5-10 минути...

# 67
  • Мнения: 511
Момичета, в кои часове мога да ходя да вземам АМ? Че снощи бебока май го държах гладен. Като го взех в стаята при мен, ми дадоха и АМ, но не пи от него. Като се събуди в 03:00 часа, млякото беше стояло на стайна температура 5 часа и не посмях да му го дам.

Аз съм в самостоятелна стая и е доста кофти от гледна точка на това, че няма с кой да обсъждаш подобна полезна информация Grinning

Също така, трябва до 15:00 да запиша бебо, а няма на кой да го оставя за 5-10 минути...
Когато се налага може да го качваш във неотологията за малко и после пак да си го вземеш.
Мляко може да се качиш и да ги помолиш и ще ти направят .
На мен ми се е случвало да го кача за малко и после пак ходих да си го взема.
За Млякото също.
Честито бебенце ❤️❤️❤️много за ви радва
Да вие живо и здраво.

# 68
  • Мнения: 1 340
Честито Барбалена! Нека да е живо и здраво!
Както Танчето писа - можеш за малко да оставиш детето в неонатология и после да се върнеш за него. Относно АМ, директно ги питай за ново и им върни старото.

# 69
  • Мнения: 207
А тези стерилни гащи кога точно и колко се ползват?
2 пъти съм имала секцио, не съм носила и се чудя за какво точно са..

# 70
  • Мнения: 2 597
Писах, писах и се изтри всичко Sob

Оставих бебето вчера в неонатологията и ходих да го запиша. Много са натоварени хората, има недостиг на персонал, не знам как издържат да работят така. Стаята ми е някъде под неонатологията и чувам как плачат бебетата. Аз бих се побъркала от стрес при толкова разплакани бебета, честно. И оттам леко троснато отношение, липса на информация, а днес даже е нямаше кой да забърка АМ...

Нас ни изписват утре. Бях много изненадана, че не на всички бебета пускат кръвни изследвания. И сега съм малко на тръни да не сме с високо ЦРП например...

И още нещо искам да питам, носихте ли почерпка при изписването? Чудя се какво да взема и къде да го оставя, така че да се почерпят всички. Или отделно за неонатолигия, отделно за родилното, а израждащия екип друго отделение ли се води? Scream

# 71
  • Мнения: 1 340
Почерпката е по лична преценка. Много хора поръчват пици или от Софийска баница, тъй като се радват повече за обяд, отколкото на друго. Аз все пак взех торта да се подсладят от неонатологията, напитки също.
Сестрите от манипулационната също заслужават според мен. 🤗

# 72
  • Мнения: 1 228
Писах, писах и се изтри всичко Sob

Оставих бебето вчера в неонатологията и ходих да го запиша. Много са натоварени хората, има недостиг на персонал, не знам как издържат да работят така. Стаята ми е някъде под неонатологията и чувам как плачат бебетата. Аз бих се побъркала от стрес при толкова разплакани бебета, честно. И оттам леко троснато отношение, липса на информация, а днес даже е нямаше кой да забърка АМ...

Нас ни изписват утре. Бях много изненадана, че не на всички бебета пускат кръвни изследвания. И сега съм малко на тръни да не сме с високо ЦРП например...

И още нещо искам да питам, носихте ли почерпка при изписването? Чудя се какво да взема и къде да го оставя, така че да се почерпят всички. Или отделно за неонатолигия, отделно за родилното, а израждащия екип друго отделение ли се води? Scream
Аз занесох солена погача и кошница със кашкавал , някакво "сирене" от кашу май беше, сладки неща и  хрупанки, даже и бурканче черен хайвер имаше 😀Това го оставих в родилно отделение в Манипулационна се води като се надявам всички да са се почерпили.
В неонаталогия занесох кутия бонбони и два сока .

# 73
  • Мнения: 207
Здравейте, а в тези жеги как ги обличат бебетата? Предполагам само с късо боди, друго?
За да видя и за изписването какво да подготвя..

# 74
  • Мнения: 2 597
Орехче, благодаря ти за идеите... Аз не исках сладко уж, ама може би ще поръчам мъфинчета от Тейк-а-кейк.

Бенедета, чувала съм и аз, че баници и пици по ги харесват, че им е писнало от сладко.

Обаче има вероятност да ни задържат още няколко дена Cry Бебчо е много поспалив днес цял ден и май пъпчето е зачервено и го оставих да му вземат кръв за изследвания Sad

Маита, с ромпъри с дълъг ръкав + чувалчета са облечени бебетата Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт