Слънцезащита - 7 тема

  • 55 047
  • 584
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 341
elii2401,
Може ли линк или снимка на тази слънцезащита? След това ревю ще се пробва Simple Smile

https://www.lidl.bg/p/nasladi-se-liatoto-e-blizo-kato-tvoiat-ban … titen-krem/p84016

# 241
  • Мнения: 872
Elii2401 ,задължително ще се купи. Използвам слънцезащита от аптечната козметика и е доста скъпичка.
Ако не получа някаква алергия от този слънцезащитен ,ще си купя 5-6 опаковки и ще те благославям.
От ДМ слънцезащитните Sun Dance получавам алергична реакция а толкова много ми хареса един слънцезащитен флуид.
Дано се сработим.

# 242
  • Мнения: 449
Elii2401 ,задължително ще се купи. Използвам слънцезащита от аптечната козметика и е доста скъпичка.
Ако не получа някаква алергия от този слънцезащитен ,ще си купя 5-6 опаковки и ще те благославям.
От ДМ слънцезащитните Sun Dance получавам алергична реакция а толкова много ми хареса един слънцезащитен флуид.
Дано се сработим.
Надявам се да ви хареса. Аз се заредих доволно общо с 10 бройки. Така преди 1-2 години бях влюбена в тяхната-зелената и докато се усетя навсякъде беше изчерпана и си останах само с 2 бройки. Ако я знаете и си спомняте зелената, то новата-черната е с по-сух и пудрен завършек от старата.

# 243
  • Мнения: 6
Одобрила е 16. И да, изисква повече информация за тях, за да ги обяви за GRACE (Generally Regarded As Safe and Effective) - т.е. необходими са още изследвания, за да се докаже или отхвърли вредата от който и да било филтър.

Одобрила е 16 да, но и също така е обявила само 2 от тях за безопасни (GRACE). Това е просто за да сме точни, иначе спирам по темата. Това така или иначе не е променяно над 20 години и като цяло FDA не са божествена инстанция.

Исках да го кажа, но няма значение. Явно и тук ситацията е "всеки сам си преценя". За жалост се препоръчват кремове за по 5 лв от Лидъл и последното нещо, което се гледа е етикета с това, което реално ще проникне в кръвта ти и ще ти се отрази малко или много, рано или късно, по един или друг начин.

За да не е напълно празнословна публикацията ще кажа и аз какво използвам, ако представлява интерес на някого:

Слънцезащитните продукти на Mossa - освен всичко, което трябва да има като съставки и се усещат страхотно, не оставят бели следи, и мирашат несравнимо.

Харесвам и ползвам и българските марки Wooden Spoon, а това лято ще опитам и ETNABIO - на етикет изглежда добре и ползват също не нанно цинков оксид.

Пожелавам на всички хубаво лято и най-важното - с или без крем, с минерален или химичен, Слънцето е опасно и всяко потъмняване на кожата (дори да си мислим, че е секси днес), да не говорим за изгаряне е желателно да се избягва и това не са мои думи и усещания.

Последна редакция: ср, 31 май 2023, 01:12 от 3nojnik

# 244
  • Мнения: 3 361
Много яко някой да се появи от нищото и да начука канчетата на хора, които с години обменят опит и информация.

# 245
  • Мнения: 1 980
като цяло FDA не са божествена инстанция.
Разбира се, че не.
Вие ги споменахте още в първия си пост и очевидно спазвате препоръките им.

Цитат
Явно и тук ситацията е "всеки сам си преценя".
И така трябва да бъде. Всеки има свещеното право на избор - откъде да се информира и какво да ползва.
Алтруистичният Ви порив, ако изобщо е такъв, няма как да бъде приет добре, поради императивния  маниер на поднасяне на информация, която не е нито нова, нито напълно вярна.



PS Позволете ми да споделя няколко персонални причини, поради които не бих ползвала слънцезащитни продукти на Mossa:
- SPF 20 и 30 не са ми достатъчни;
- не искам тониран продукт;
- цинкът изсушава кожата ми;
- не желая зехтин в козметиката си;
- не желая парфюм и есенциални масла.

Най-добрата слънцезащита е тази, която ще ползвате както трябва.

# 246
  • Мнения: 367
Някой да е пробвал вече новия хидратиращ на Eucerin ?

# 247
  • София
  • Мнения: 416
Някой да е пробвал вече новия хидратиращ на Eucerin ?
Аз съм с комбинирана кожа. Попива доста добре, не оставя мазни следи. Аз съм доволна и бих го повторила.

# 248
  • Мнения: 696
Някой да е пробвал вече новия хидратиращ на Eucerin ?
Кой е точно ?

# 249
  • София
  • Мнения: 416
Предполагам, че става въпрос за този  https://galen.bg/eutserin-slantsezashtiten-ultra-lek-fluid-za-li … AYASAAEgLmY_D_BwE

# 250
  • Някъде там
  • Мнения: 4 819
Здравейте.
В търсене съм на хубава слънцезащита за лице с матиращ ефект, може да е и тонирана.
За сега съм се спряла на тези двата. Ще се радвам да споделите мнение и също така да препоръчани нещо от което наистина сте доволни Simple Smile

# 251
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Искрица, предвид, че търсиш матиране, минералният флуид на Авен не е подходящ.
Имам и ползвам тонирания вариант. Въпреки, че е флуид, е доста мазен и оставя лицето озарено.

Скрит текст:

# 252
  • Карлово
  • Мнения: 97
Здравейте, може би питането ми не е за тук, но ще де пробвам, понеже темата за бебешка/детска слънцезащита е изключително стара и със сигурност има мн нови и добри предложения. Та бебата ще бъде на 1,3 месеца когато ще я водим на море. С атопична кожа е, супер беличка. Какъв слънцезащитен крем/лосион/спрей бихте ми препоръчали? Като козметика ползваме А дерма. Чудих се същата ли да вземем, биодермата ли, авеню ни препоръча лл, а се чудя и за нивеа кидс?

# 253
  • Мнения: 744
Здравейте.
В търсене съм на хубава слънцезащита за лице с матиращ ефект, може да е и тонирана.
За сега съм се спряла на тези двата. Ще се радвам да споделите мнение и също така да препоръчани нещо от което наистина сте доволни Simple Smile


Аз ползвам този https://proderma-eu.com/derma-defense-spf-50-light-shade.html. (не можах да се ориентирам как да сложа снимка). Моята козметичка ми даде първо мостра, така че може да потърсите тестери. Ползвам го ежедневно. Има лек матиращ ефект. Кожата изглежда някак загладена.

# 254
  • Мнения: 39 339
Та бебата ще бъде на 1,3 месеца когато ще я водим на море. С атопична кожа е, супер беличка.
Какъвто и продукт да изберете, давам идеята и за тениска с ув защита (с 50-ти фактор са). В Декатлон има, но не съм сигурна за размер. Може и в детски магазин да провериш.

Общи условия

Активация на акаунт