🌸🐟 АВГУСТ 🐟🌸 2022 💙 👶🏻👧🏻 🎀 (Тема 16)

  • 25 336
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 5 623
И на мен ми става мъчно, даже много, защото и аз бях една от тях. Първото ми дете не успя да засуче, като може би и аз не бях от най-упоритите, въпреки консултациите със специалисти. Някак натиска ''ама ти не знаеш колко изяжда'' ме накара да цедя и давам с шише половин година.
Сега има прекалено много източници за онези, които са решили да кърмят. Децата растат и на АМ, и на кърма, просто не харесвам, когато се толерира или едното, или другото хранене. Направо като чуя, че някой агитира друг как да си храни детето и откачам.

# 676
  • Мнения: 701
И при мен 50ти са големи Wink Бебка се роди 48см. 15 дни по-късно пак са и големи. Взех дрешки от бебенце родено 51см и въпреки това 2 седмици е носил 50ти размер. Относно по-малки. Във Вис Виталис продават 48ми размер.
Успех ,Linka. Чакаме да се похвалиш с бебчо днес Simple Smile

Въпрос към вече родилите мами. С кой размер дрешки обличате бебета сега? Чудя се има ли смисъл да взимам 50 размер,защото само 56 съм купила до момента?

# 677
  • София
  • Мнения: 371
Аз не съм писала скоро, обаче ви чета. Тия дни имам контракции, или поне си мисля, че са контракции, менструални болки и стягане, главно сутрин. Нито тапа ми е падала, нито нещо друго за сега. В понеделник съм на доктор, че беше отпуска две седмици.
За раждането в Шейново, едната ми приятелка роди преди 3, 4 дни там, за втори път. Каза че много е паднало нивото, бебетата преди всеки ден с нови дрешки, наказани с кремче та, сега нещо по 3 дни с едни и същи дрешки. Няма място в неонатология, само се оплаква ли. И за капак, незнам там как си взимат сами бебетата от неонатологията ама някаква ромка взела чуджо бебе, два часа обикаляли по стаите да намерят бебето. Тя не знаела да чете и явно не го разпознава.. Пълен цирк.
Бебка тея дни е мега заспала, рита от време на време, побутва ме ама толкоз, не е мн активна и се притеснявам съответно. Термина ми е чак за края на август.. Май по-рано ще родя.
Някой беше качил снимка на пъпче и на каката и беше така възпалено, със спирта и достатъчно натискане се оправи за ден, два. Докторката ми се скара, че ме е страх да го пипам и не почиствам достатъчно 🥴.
Звъняхте ли вече да търсите педиатър? На мен ми дадоха препоръки за една ама не съм звъняла още.
Ремонта свърши, обаче има още за сглобяване и мноого за чистене. Поне детската е готова, само килима и пердето ги няма още, но каката си спи там вече.

# 678
  • Мнения: 606
Ох драмата с дрехите е голяма. Снощи спа с едно цяло ромпърче на mamas&papas 0-1 което ѝ е някак опънато. Имам други на същата марка, същия размер и са ѝ големи.
Сега е с ромпър с къс ръкав и крачол на Zy размер 3-6 и е добре.
Памперси взех 2ри пакет единичка. Първите бяха на пуфис, сега са бял памперс. Тези на памперс са ѝ по-добре от другите. А 2ката, каквото ползвах с каката са огромни и пропускат. С единичните нямаме драма.
Сега ще ги извеждам малко, че каката скучае. По- добре да е долу на площадката под балкона, а аз да си седя на пейката, от колкото да играем на нещо вкъщи. С каката ми идва малко нанагорно в нас по цял ден. Ама не искам да я от пращам. Тя толкова мн иска да помага. Каза, че нямало да ходи на градинка, че трябва да се  грижи за бебето. При баба си не иска да стои. Та ще се гледаме.

# 679
  • Мнения: 3 355
Аз пиех хапчета в началото - Лактил. Казаха ми ги още в родилния, също и лекарката на детето. Тя ми препоръча и чай, но чайовете за кърма имат 2 проблема от моя гледна точка - копър и анасон. Всички ги имат, а аз не им търпя миризмата. Въпреки това пих и чай известно време, но с малката нямах време да го приготвям, защото бях взема някакъв дето се вари 15 Мин, а тя по толкова спеше. Ще погледна да видя какъв има в ДМ, но мисля, че пак на хапчетата ще заложа, по лесно е и не усещам аромата на копър и анасон. Иначе жито и аз изядох много, но аз само с мед и орехи. И сама си варях и на свекърва ми поръчвах. Така и да прегладнеех много, особенно през ноща, отварям хладилника, хапвах няколко лъжици на бързо и готово. Обърквах си да има и объркано, а другото си чакаше реда. Или от вечерта си правех кисело мляко с мюсли и мед, че аз не обичам да ми хрупа. Може би около месец се доизцеждах и нещата се нормализираха. Правих няколко пъти запушване, обаче аз обратно на всички ги правих като бебето беше голямо, беше към годинка вече, пих Лицетин и с нейна помощ много бързо се решаваше проблема, въпреки, че втория път доста се бях стреснала.

# 680
  • Мнения: 29
Успех, Линка 🍀 И честито на родителите мами! ❤

Имам въпрос към вас, лекарят ми не ме праща на тонове, в последните два пъти го попитах и каза “може следващият път, сега няма нужда”, но аз вече съм 38 гс и все още не съм ходила и един път. Гледа ме с ехограф всяка седмица, гледа сърчицето там, но започнах да се притеснявам. Има ли други, които не ходят?

Аз съм ужасно изнервена и емоционална в последните дни, по 5 човека се изреждат да пишат и звънят сутрин, не дай си Боже да не вдигна телефона - раждам. Който ме види, реакциите са два типа - “ мале, всеки момент ще раждаш, коремът е слязъл” или “О, има още време, коремът е още горе”. Всеки си е планувал някакви почивни дни през август и ми се звъни да кажат в кои дни “не е удобно” да раждам и толкова се изнервям от всички, че вечер мъжът ми го отнася без причина. Вчера си белих нещо за ядене, което го имаше в голямо количество, но обелих първото и поиска да му дам да го помирише и го изяде от ръката ми, на майтап. Еми не мога да ви опиша как се ядосах, разсърдих, разплаках и после се срамувах от себе си направо. Знам, че само вие ще разберете напрежението и емоцията, която се насъбира и затова си позволих да измрънкам в толкова голям коментар.

# 681
  • София
  • Мнения: 353
Ради, нормално е да се чувстваш така. И аз напоследък съм една крива. Все нещо ме дразни. Тежко ми е, дори до магазина не ми се ходи, защото вече ме знаят наизуст и все ме питат: "Няма ли да идва бебето?". Ми не, там ще си седи завинаги :Д Отделно вчера разбрах, че другата докторка, при която реших да раждам, също ще е в отпуск от 5 до към 15-ти, т.е. около термина. Криво ми е, ама вече ми е все тая. Не мога да се съобразявам с всеки. Почивки винаги ще има, не можем да се напаснем с всеки лекар.
За тоновете според мен е леко притеснително. На мен ми правят от 35-36-та седмица. Аз нали се следях на две места и на двете ми правеха. Според мен си поискай, защото е хубаво да се следят. Особено като наближи термина май се правят през ден.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 940
Аз ходих през 2 седмици на тонове в 8мия и 9тия месец, но реално не са ми пускали за контракции, а само тоновете на бебето ... странна работа. Вчера бях за последно преди термина и след това акушерката каза, че лекаря ще ми каже дали през ден, дали всеки ден и т.н., вече като е минал термина. Изводът ми е, че всеки абсолютно различно си работи - може би за твоя лекар е ок да гледа само на ехограф

# 683
  • Мнения: 3 355
Радди и аз не ходя на тонове. Не съм ходила и предните две бременности. Не виждам смисъл и ако всичко е наред да ходя. Тоновете засичат как е положението в момента, в тези 20-30мин, след това нещата могат да се сменят. А на ехографа се оглежда цялото бебе. Аз лично предпочитам ехографа. Предната бременност ме праща веднъж моята на тонове и да ме видят в родилното, защото бях с високо кръвно на прегледа.
Вчера като бях навън, най сетне имам и чехли и преключих с пазара, една баба ме спря да ме пита растяло ли бебето и да ми каже, че било момиче. Питах я как позна, а тя се смя, че била цял живот акушерка, и едно време акушерките не били като сегашните. Рядко бъркала какво ще е бебето, но трябвало поне в 8м да е майката, за да се оформи хубаво корема. И вика като гледам още е високо не се кани да се ражда скоро. То и аз я усещам високо. Пожела ми жената леко раждане и всичко да е наред. Не знам и 2 Мин дали продължи разговора.

# 684
  • София
  • Мнения: 5 623
Е, нали знаеш, шансът да познае е 50% 🤣.
И аз съм много крива иначе. Тежко ми е, пуфтя, грухтя, изнервена съм. Напоследък се усещам по-нетърпелив към баткото и се обвинявам. Вече съм 38+3, много ме е страх от раждането, но пък нямам търпение да ми олекне и да си гушкам бебето.

Вчера нали мрънках за отичането - нямам белтък в урината, а иначе общият белтък и албуминът също са в норма, към долната граница, но в норма. Ще си правя протеин все пак, дано малко оправя отока, че вечер не мога да си сгъна и пръстите дори.

# 685
  • Мнения: 151
Момичета да ви се похваля💙
Живо и здраво си гушнах бебо и на вас ви го пожелавам🙏🍀❤

# 686
  • Мнения: 2 868
Някой назад коментира за Шейново,че в един вид нещата куцат от към отношение и персонал. Една от мамите в голямата фейс група,роди там и още е там.Снощи си писахме възмутена е от отношение на санитарки и персонал. Секцио е без да и дадат обезболяващи втория ден. От снощи гърдите и са камък и няма кои какво да и  покаже да прави. Помпата им не работела,няма кой да и махне системата. Пълен ужас. Доста е разтроена все пак сле с няколко опита инвитро,даже беше платила за донорска яйцеклетка за инвитро,се случи чудото и на 41,42 забременя естетвено. Доста чакано бебе и е първо нз как да процедира. Никой нищо не и обеснява в болницата. Аз съм в потрес!🤐

# 687
  • София
  • Мнения: 353
Линка, жив и здрав да е Илин Simple Smile Скорошно възстановяване на теб и да се гушкате много Simple Smile Heart Heart Хубави новини в края на юли. Август - останалите неродили сме наред Simple Smile

# 688
  • Мнения: 2 868
Момичета да ви се похваля💙
Живо и здраво си гушнах бебо и на вас ви го пожелавам🙏🍀❤

Честито💙Да бъде много здрав малкия бузанчо!

# 689
  • Варна
  • Мнения: 940
Честито, Линка! Да е жив и здрав, а на теб бързо възстановяване!

Общи условия

Активация на акаунт